Download | Programy

Tipy a triky s pocitacem

Volná diskuze, film, kultura, foto, zajímavosti, dění kolem nás, a to co jinam nepatří

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Tipy a triky s pocitacem

Příspěvek od zener »

Napadla me, doufam, ze zajimava, myslenka. Chtel bych do tohoto tematu soustredit ruzne tipy a triky. Nedaval bych zadne omezeni. Muzete psat v libovolne kategorii - Windows, Linux, konkretni programy, zkratka cokoliv. Rad bych, kdybyste pripadne tipy co nejvystizneji pojmenovali, aby se daly snadno najit.

Na zacatek pridam jednu takovou blbustku :lol:

Nelibi se Vam nazev stranky ve Firefoxu? Aneb jak zmenit nazev okna ve Firefoxu.
Do adresniho radku (tam, kam zadate treba http://www.pcmark.info) napiste nasledujici... Za text "vlastni nazev okna" si muzete napsat libovolny text.

Kód: Vybrat vše

javascript:alert(document.title='vlastni nazev okna');
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
Uživatelský avatar
NSBM
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 659
Registrován: sob čer 28, 2008 10:57
Bydliště: pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy a triky s pocitacem

Příspěvek od NSBM »

mozna by bylo dobre zalozit primo topik :-) ne jen tema.. takhle je to dost zastrcene..

jinak muzu poradit jen takovou blbustku co me ted napada :-)

je to jen zmena zpusobu prihlasovani do Windows (je to ten zabezepeceny zpusob)
pokud mate radi nebo jste zvykli na bezpecne prihlasovani (byva to na skolach ale i v ruznych firmach) pres CTRL + ALT + DEL tak Vam povim jak na to :-)

takze postup:
1) Start -> Ovladaci panely
2) Uzivatelske ucty -> Zmenit zpusob prihlasovani
3) Odskrtnout "Pouzivat uvodni obrazovku"

toto je pro WIN XP.. zitra jak dorazim do prace popisu postup na WIN 2000 ... abych tu nejak nemystifikoval :-)


az me zase neco napadne tak to sem hned frknu ;-)
$result = mysql_query("SELECT finger FROM hand WHERE id=3");
echo $result;
HNwebdesign - Tvorba webových stránek
Uživatelský avatar
NSBM
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 659
Registrován: sob čer 28, 2008 10:57
Bydliště: pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy a triky s pocitacem

Příspěvek od NSBM »

takze ve win 2000 to je o neco jednodussi :-)

Ovl. panely -> uzivatele a hesla -> upresnit (zalozka) -> zaskrtnout "pred prihlasenim vyzadovat stisknuti klaves ctrl+ alt + del"

tot vse :-)

jen takova blbost
$result = mysql_query("SELECT finger FROM hand WHERE id=3");
echo $result;
HNwebdesign - Tvorba webových stránek
Uživatelský avatar
bk2601
Nováček
Nováček
Příspěvky: 85
Registrován: úte črc 15, 2008 12:55
Bydliště: Prostejov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy a triky s pocitacem

Příspěvek od bk2601 »

Kliknete pravým na plochu a dejte Nový a Zástupce.Do pole zadejte umístěni položky napište :
a) shutdown -s -t 00 Vypnutie počítača
b) shutdown -r - t 00 Reštart počítača


ak udělat neviditelnou složku? Klikněte pravým tlačítkem na složku, dejte Vlastnosti, Vlastní nastavení, Změnit ikonu. Pak klikněte na 3. řádek odzvrchu, na 13. ikonu (zleva) a dejte OK. Potom přepište název složky na nic (podržíte [Alt] a na numerické klávesnici napíšete 0160) a dejte [Enter]. A je to!
Cpu:Amd Atlhlon 6000+ @ 3.27 Ghz,Ram 3,25Gb EE 800Mhz, Gk 2x Sli nVidia GeForce 7950Gt,MB Gigabyte M57S4-SLi,HDd Samsung 2x250Gb 16 MB cache; Sound Creative Labs Sound Blaster X-FI Extreme Audio ;Repro Logitech x530;Zdroj CoolMaster Real Power M620 620 W
Uživatelský avatar
Sedlo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv kvě 03, 2007 06:38
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy a triky s pocitacem

Příspěvek od Sedlo »

Tak ta neviditelná složka je hodně hustá :pal:
Projekt Hacker l AMD Athlon 64 3200+ 2GHz@2,5GHz (255x10)l Asus M2NPV-MX l DDR2 2x1GB A-Data Extreme Edition 700MHz (3-3-3-6)l EAH2600XT 256MB DDR3 l WD Green 750GB l Samsung SpinPoint F1 1TB | Fortron SAGA400GLN 80+ l NEC 2070NX + Samsung 203B
NTB: Asus F3E

:heart: Phone: N900 Maemo 5 :heart:
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Tipy a triky s pocitacem

Příspěvek od zener »

Jak zakazat spousteni programu po startu Windows?
Ve Windows existuji celkem 3 spoustece po startu.

Prvni se nachazi ve Start --> (vsechny) programy --> Po spusteni. Tam jednodusse smazte polozky, ktere nechcete, aby se spoustely.

Dalsi dve mista jsou v registrech. Tedy, dejte Start --> Spustit --> regedit --> OK. Zde jsou dva klice, kde se nachazi automaticky spoustec. Prvni je "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run". Polozky v tomto klici jsou spousteny aplikace pro aktualne prihlaseneho uzivatele. Naproti tomu, v klici "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run" se spousteji programy vsem uzivatelum.

Chceteli tedy zrusit spousteni programu po startu, projdete vyse uvedena tri umisteni a promazte pozadovane polozky. Zvlastni pozor venujte registrum. Smazanim spatne polozky v registrech muzete znefunkcnit cely pocitac!
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
Uživatelský avatar
NSBM
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 659
Registrován: sob čer 28, 2008 10:57
Bydliště: pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy a triky s pocitacem

Příspěvek od NSBM »

zener píše:Jak zakazat spousteni programu po startu Windows?
Ve Windows existuji celkem 3 spoustece po startu.

Prvni se nachazi ve Start --> (vsechny) programy --> Po spusteni. Tam jednodusse smazte polozky, ktere nechcete, aby se spoustely.

Dalsi dve mista jsou v registrech. Tedy, dejte Start --> Spustit --> regedit --> OK. Zde jsou dva klice, kde se nachazi automaticky spoustec. Prvni je "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run". Polozky v tomto klici jsou spousteny aplikace pro aktualne prihlaseneho uzivatele. Naproti tomu, v klici "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run" se spousteji programy vsem uzivatelum.

Chceteli tedy zrusit spousteni programu po startu, projdete vyse uvedena tri umisteni a promazte pozadovane polozky. Zvlastni pozor venujte registrum. Smazanim spatne polozky v registrech muzete znefunkcnit cely pocitac!

jeste bych podotkl jeden zpusob a to pres -> Start - Spustit - msconfig -> a zde v zalozce Po Spusteni si muzete vyskrtat i pridat co chcete ;-) myslim ze je to nejjednodussi zpusob :-) (a bezpecny pro lamy, kterym nedoporucuji hrabat se v registrech)
$result = mysql_query("SELECT finger FROM hand WHERE id=3");
echo $result;
HNwebdesign - Tvorba webových stránek
veteran13
Nováček
Nováček
Příspěvky: 51
Registrován: pon kvě 28, 2007 16:46
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy a triky s pocitacem

Příspěvek od veteran13 »

tady je video s pár triky do XP.Je to Anglicky a já osobně použil pouze ten první na zrychlení otevírání podsložek ve Startu.
Tady je návod česky:

1) Klikněte na Start -> Spustit...
2) Napište "regedit"
3) V menu napravo otevřete na HKEY_CURRENT_USER --> Control Panel --> Desktop
4) Poté otevřete podsložku MenuShowDelay
5) Otevřete položku a přepiště hodnotu z 400 na 0
6) Klikněte na OK,zavřete editor registru a restarujte PC.

Doporučuji nejdřív se podívat pořádně na to video ať něco nezdrbete,skoro jako já

P.S. Autor nenese zodpovědnost za případné poškozození vašeho softwaru nebo hardwaru


EDIT:Já sem debil to video jsem tu nedal,tak ho tu mámte teď :
http://www.youtube.com/watch?v=HIQVgqI-X9Y
Naposledy upravil(a) veteran13 dne pon srp 18, 2008 17:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Sedlo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv kvě 03, 2007 06:38
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy a triky s pocitacem

Příspěvek od Sedlo »

Mám zato že jsem to tady už někde zahlídl ale nejsem si tím jistý a nechce se mi to hledat pač sem línej. Jde nějak zobrazit u jakéhokoliv souboru jeho koncovka i u toho známého? Abych kvůli ní nemusel pořád lézt do total commanderu.
Projekt Hacker l AMD Athlon 64 3200+ 2GHz@2,5GHz (255x10)l Asus M2NPV-MX l DDR2 2x1GB A-Data Extreme Edition 700MHz (3-3-3-6)l EAH2600XT 256MB DDR3 l WD Green 750GB l Samsung SpinPoint F1 1TB | Fortron SAGA400GLN 80+ l NEC 2070NX + Samsung 203B
NTB: Asus F3E

:heart: Phone: N900 Maemo 5 :heart:
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Tipy a triky s pocitacem

Příspěvek od zener »

Sedlo: Ovladaci panely --> Moznosti slozky --> Zobrazeni --> Skryt priponu souboru znamych typu
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
Uživatelský avatar
Sedlo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv kvě 03, 2007 06:38
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy a triky s pocitacem

Příspěvek od Sedlo »

:pal: Super díky
Projekt Hacker l AMD Athlon 64 3200+ 2GHz@2,5GHz (255x10)l Asus M2NPV-MX l DDR2 2x1GB A-Data Extreme Edition 700MHz (3-3-3-6)l EAH2600XT 256MB DDR3 l WD Green 750GB l Samsung SpinPoint F1 1TB | Fortron SAGA400GLN 80+ l NEC 2070NX + Samsung 203B
NTB: Asus F3E

:heart: Phone: N900 Maemo 5 :heart:
Uživatelský avatar
Sedlo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv kvě 03, 2007 06:38
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy a triky s pocitacem

Příspěvek od Sedlo »

Taky přidám jeden poznatek, i když se jedná ohledně jednoho programu tak je to efektní. Jedná se o program BS Player kde při zmáčknutí písmena "D" se začne běžící film přehrávat místo obrázku plochy.
Projekt Hacker l AMD Athlon 64 3200+ 2GHz@2,5GHz (255x10)l Asus M2NPV-MX l DDR2 2x1GB A-Data Extreme Edition 700MHz (3-3-3-6)l EAH2600XT 256MB DDR3 l WD Green 750GB l Samsung SpinPoint F1 1TB | Fortron SAGA400GLN 80+ l NEC 2070NX + Samsung 203B
NTB: Asus F3E

:heart: Phone: N900 Maemo 5 :heart:
Uživatelský avatar
NSBM
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 659
Registrován: sob čer 28, 2008 10:57
Bydliště: pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy a triky s pocitacem

Příspěvek od NSBM »

tak prichazim i ja s par tipy a triky :-)

zaprve bych chtel navrhnout zdali by se tato sekce nemohla udelat jako samotne tema mezi POKEC, BAZAR, ... aby zde bylo i TIPY a TRIKY
jelikoz si mylsim ze je to tema ktere by melo byt videt :-)


a ted k tematu

samostatny admin ucet ve WIN XP:
nekde tu uz byl navod jak zaridit aby na PC (s WIN XP) byl jen administratorsky ucet ale ja mam velmi jednoduche reseni.. pri instalaci zadejte libovlneho uzivatele (nepusti vas to bez nej) (tento navod plati i pro jiz existujici uzivatele .. Vy zacnete u odhlaseni se..) ... pri dokonceni instalace OS se odhlaste, zmacknete dvakrat CTRL + ALT + DEL (toto plati i kdyz se chcete prihlasit jako admin v klasickem rezimu.. abyste nemuseli rebootovat do nouzaku) -> prihlaste se jako admin -> kliknete pravym na Tento pocitac -> Spravovat -> Mistni uzivatele a skupiny -> Uzivatele -> zde oznacte prislusneho uzivatele a dejte delete -> Ano ...
pak je treba jeste pro uplne odstraneni vsech zaznamu o uzivateli (dokumenty, zaznamy, ..) -> pravym tlacitkem na Tento pocitac -> Vlastnosti -> Upresnit -> Profily uzivatelu -> Zmenit -> oznacte "neznamy uzivatel" (vetsinou to tak byva oznaceno) -> a odstradnit :-)

jednoduche, rychle a jasne :-) pak uz Vam bude automaticky naskakovat k prihlaseni jen Admin ;-)

BS Player - nacitani vsech souboru ve slozce automaticky
u verze BSplayer 1.37.826 (u jinych jsem se s touto vlastnosti nesetkal nebo jsem ji nenasel; a ze jsem jich zkusil opravdu hodne) je mensi vychytavka.. a to ze nemusite (kdyz se napr. chcete divat na serialy co mate doma - Simpsonovi serie I) oznacovat vsechny a pak to spoustet, ale staci jen spustit jeden (kterykoliv) a zbytek co mate ve stejnem adresari se Vam seradi podle nazvu v playlistu..
Ted presne ho nemam u sebe ale je to v -> prave tlacitko na spustenem programu -> Volby -> Predvolby -> Playlist -> (zaskrtnete) Vzdy pridat vsechny soubory v aktualnim adresari do playlistu

a je to :-) staci spustit cokoliv a vzdy se nacte vsechno.. u ostatnich verzi jsem si toho nevsiml (nenasel jsem to)

a posledni tip
http://www.oldversion.com - toto je "nemala" databaze starych verzi programu... myslim ze to oceni alepson par lidi :-) ja tam casto zabrousim pro starsi verze (ja jsem jeden z tech, co neni na ty inovace)

:skul: prozatim vse co mne napadlo :skul:
$result = mysql_query("SELECT finger FROM hand WHERE id=3");
echo $result;
HNwebdesign - Tvorba webových stránek
Uživatelský avatar
NSBM
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 659
Registrován: sob čer 28, 2008 10:57
Bydliště: pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: nechce se nabootovat 1. HDD

Příspěvek od NSBM »

Jak ziskat data ze zaheslovaneho uctu ve WIN XP Pro

UPOZORNUJI ZE TOTO NENI NAVOD JAK NEKOMU UKRAST DATA.. JE TO JEN PRO PRIPADY JAKO BYL TEN MUJ !!!! ZRIKAM SE JAKEKOLIV ODPOVEDNOSTI ZA SKODY NEBO POSKOZENI !!!
[/size]
nedavno se mi stalo ze se mi podelal HDD a tak jsem se chtel pres druhy HDD dostat k datum abych si je zalohoval ale ejhle, nemate opraveni pristupu do slozky :-) (ac to byla moje slozka) .. ani pres TCMD (spustit jako .. ) se nic nedelo.. programy selhavaly a nektere navody na netu byly tak riskantni, ze jsem se do nich radsi nepoustel jelikoz sva data opravdu potrebuji... (v tomto pripade)

tak jsem si rekl ze zkusim neco vymyslet.. tak jsem projizdel PC hledal jak se tam dostat, zkousel ruzne veci az najednou -> ....

postup:
1) otevrit Tento pocitac
2) pravy klik na diskovou jednotku (C: -> ono je to jedno kterou, pak si budete mit moznsto stejne zvolit kam se chcete dostat) -> Vlastnosti
3) Zalozka "Nastroje" -> tlacitko "zalohovat ..."
4) Dalsi
5) Zalohovat soubory a nastaveni
6) Zvolit rozsah zalohovani
7) zde si jiz muzete s usmevem listovat ve stromu souboru vsech dat na PC (v levem okne mate strom, v pravem mate obsah aktualnich slozek)
8) vyberte si co chcete oznacenim -> Dalsi ...
9) vyberte umisteni pomoci tlacitka "Prochazet..."; pojmenujte si soubor -> OK

pockejte az se vse zazalohuje... pak provedte znovu krok 1) - 5) akorat u kroku 5) se zmenou vyberu -> Obnovit soubory a nastaveni .. zde vyberete soubor do ktereho jste si zalohovaly data.. pak zvolite "Dalsi" -> a zde je ted dulezity krok (ktery by tedy sice sel taky vyresit ale zbytecne by jste si pridelali praci) musite "ODZNACIT" checkbox -> "obnovit sifrovani souboru" -> pak si uz jen zvolte kam to chce "rozbalit" a VOALA -> soubory jsou zpet

po teto zkusenosti s Windows jsem byl velmi nemile prekvapen jak snadno se da dostat jak k cizim tak i k mojim souborum .. ackoli se jeste ted pri psani smeju :-D jesteze existuji OS jako je linux :-)

NSBM
$result = mysql_query("SELECT finger FROM hand WHERE id=3");
echo $result;
HNwebdesign - Tvorba webových stránek
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Tipy a triky s pocitacem

Příspěvek od zener »

NSBM: Ono uplne staci zmenit vlastnika adresaru. Pravy klik na adresar --> Vlastnosti --> Zalozka Zabezepeceni (pokud neni, tak zakazat jednoduche sdileni) --> Upresnit --> Vlastnik. Nakoneci si jeste priradit prava a je to. Mas plny pristup k adresari.
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
Uživatelský avatar
NSBM
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 659
Registrován: sob čer 28, 2008 10:57
Bydliště: pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy a triky s pocitacem

Příspěvek od NSBM »

hmm a jde to i kdyz jsi nabootovany v jinem disku?? zkusim to pres admina.. vidis to me nenapadlo :-) sakra :-D
$result = mysql_query("SELECT finger FROM hand WHERE id=3");
echo $result;
HNwebdesign - Tvorba webových stránek
Uživatelský avatar
NSBM
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 659
Registrován: sob čer 28, 2008 10:57
Bydliště: pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy a triky s pocitacem

Příspěvek od NSBM »

nefunkcni touchpad...

ahoj davam sem jeden poznatek:

zapnul jsem NTB (ACER Aspire 3020) a nefakal mi touchpad... nefungovalo ani Fn+F7 (vypnuti/zapnuti touchpadu) ... na netu jsem (moc dlouho jsem teda nehledal) nasel jako radu pouze FLASHNUTI BIOSU.. coz mi prislo jako picovina a nechtel jsem se do toho poustet :-)

nakonec stacilo pouze vypnout NTB a vyndat baterku na par vterin.. po zapnuti vse fungovalo v pohode ;-)

tak to jen, kdyby teda jste mel nekdo stejny problem snad Vam to helfne :-)
$result = mysql_query("SELECT finger FROM hand WHERE id=3");
echo $result;
HNwebdesign - Tvorba webových stránek
Odpovědět