Download | Programy

Zasíťování 98 - XP Home -XP Profesional (smart os)

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Zasíťování 98 - XP Home -XP Profesional (smart os)

Příspěvek od Pockmat »

Neví někdo, co všechno se musí provést a nastavit, aby mi tyto tři windowsy vzájemně komunikovaly? Buď mi komunikují jen XP mezi sebou nebo jen Home a 98 nebo Prof. a 98. Už si s tím nějak nevím rady, stále to někde vázne. Prosím pomozte

---------------------

když odhodíme všechny pokusy o teorie a nastavíme na XP strojích účty uživatelů nižších windows, tak to kupodivu začne chodit. Já to považuji za jistý druh bastlení , ale kupodivu to funguje. Dále je vhodné, aby se klient na pc z win9x přihlašoval jako administrator.

--------------------

Je potřeba mít povolený účet hosta na XP. Myslím, že u XP je to tak výchozí, ale sdílená složka by měla mít navíc oprávnění Guests - vypnout Zjednodušené sdílení, pak se to ukáže a dá nastavit. Tím se vyřadí nutnost mít na všech stejné účty.
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Zasíťování 98 - XP Home -XP Profesional (smart os)

Příspěvek od zener »

Pockmat píše:Je potřeba mít povolený účet hosta na XP. Myslím, že u XP je to tak výchozí, ale sdílená složka by měla mít navíc oprávnění Guests - vypnout Zjednodušené sdílení, pak se to ukáže a dá nastavit. Tím se vyřadí nutnost mít na všech stejné účty.
Ano, ano... Tohle je pravda a funguje to. Stejny problem nastava u Win2000. Taky je treba povolit hosta a nasledne nastavit sdilene polozce cteni (popr. zapis) od hosta.

Jeste chci upozornit, ze WinXP Home nemaji neco jako Rozsirene sdilene souboru. Nic jineho, nez ono jednoduche sdileni tam necekejte. S timto jsem vubec nepocital a pohorel u serveru s WXP-Home a naslednem cteni z W95. Proste to nejde :?
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

sdileni souboru pres FTP server, tam se dostanete z jakehokoli systemu.
Odpovědět