Download | Programy

Změna bitrate u MP3 souborů (smart os)

Multimedia, úpravy zvuku a videa na PC, kodeky, audio a video programové přehrávače

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Změna bitrate u MP3 souborů (smart os)

Příspěvek od Pockmat »

Potřeboval bych poradit program, na změnu bitrate u MP3 souborů, jelikož některé mám ve vysokém bitrate a zbytečně mně zabírají místo v MP3 přehrávači. Díky

-----------------------

Přímo přes Save dialog se to dá udělat v Cooleditu. Ale freewarově se dá mp3 převést na WAV s výstupním pluginem Winampu (srovnej ekvalizér, má vliv) a pak programem Audiograbber s knihovnou LAME_ENC.DLL (dnes již placená, třeba stáhnout poslední free verzi) převést na MP3 s požadovanými parametry. Teoreticky by celý převod mohl zvládnout i program Záznam zvuku, ale v systému asi nebudou potřebné kodeky a kvalita by byla nejistá.

---------------------

OK. CoolEdit myslim mam. Zkusim a uvidim. Dik

---------------------

Jenom jeste pro info, jde udelat v CoolEditu zmenit bitrate u MP3 celych slozek a ne po jednom souboru? A jenom jeste jedna vec, chtel bych pouzit pro dekodovani LAME, jak to mam v to CoolEditu zvolit...?


---------------------

Dekódování implementují programy samostatně a i když Winamp se chlubí optimálním postupem, na dekompresi se v podstatě nedá nic získat. LAME slouží jen ke kódování.

---------------------

Pracne jsem nasel jeden programek, ve kterem si nastavite kvalitu vyslednych MP3 a date Decode a vse udela za vas! Jen u kodovani LAME se na zacatku novych MP3 objevi lupnuti. Tak jsem zkusil jiny komprimator (GoGo) a vse je OK. Tak vrele doporucuji!
http://www.download.com/Pak-Audio-Conve ... ag=lst-0-2
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Odpovědět