Download | Programy

Access

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

Uživatelský avatar
NSBM
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 659
Registrován: sob čer 28, 2008 10:57
Bydliště: pardubice
Kontaktovat uživatele:

Access

Příspěvek od NSBM »

Ahoj.. mam mensi problem.. na jednom PC je nainstalovan WIN XP PRO (EN) a OFFICE ACCESS 03 (CZ) .. lze to v poradku spustit ale nejde mi tam otevrit databazovy soubor ktery jsem mel uz predtim.. ovsem na ostatnich PC to funguje (tam je ale WIN XP PRO CZ) .. je mozne ze to zpusobuje jen anglicky windows???

presne chybove hlaseni je zde:
___________________________________________________________________________________________________
  • Aplikace Visual Basic for Applications (VBA) zjistila potíže při pokusu o přístup k vlastnosti nebo metodě.
    Může se jednat o některý z následujících problémů"

    - Chybí odkaz
    Potřebujete-li pomoc při obnovení chybějících odkazů, vyhledejte článek databáze Microsoft Knowledge Base 283806

    - Výraz je chybně zadán
    Zkontrolujte, zda jsou všechny výrazy použitě ve vlastnostech událostí správně zadány.

    - Uživatelsky definovaná funkce je v modulu deklarována jako podfunkce nebo jako soukromá funkce
    Výrazy mohou byřešit uživateslky definovanou funkci, pouze pokud je funkce deklarována jako jedna z následujících položek:
    -> veřejná funkce v modulu
    -> veřejná nebo soukromá funkce v modulu kódu aktuálního formuláře nebo zprávy

    - Zabezpečení v aplikace Access je nastaveno na hodnotu Středí nebo Vysoká a databázová stroj Microsoft Jet 4.0 s aktualizací SP8
    není nainstalován.
    Aby aplikace Access fungovala správně v případě, že je zabezpečení nastaveno na hodnotu Střední nebo Vysoká, musí být
    nainstalována novější verze databázového stroje Jet 4.0. Chcete-li získat novější verzi databázového stroje Microsoft Jet, přejděte
    na web Windows Update.


    Výraz Při poklepnutí, který byl zadán jako nastavení událostní vlastnosti, způsobil chybu: Při komunikaci programu Microsoft Office Access s aplikací, která sloužila jako server OLE, nebo s ovládacím prvkem ActiveX došlo k problémům.

    Možné příčiny:
    *Výsledkem výrazu není název makra, název uživatelské funkce nebo [Událostní procedura].
    *Došlo k chybě při výpočtu funkce, události nebo makra.
_______________________________________________________________________________________________________

ad 1 - tam jsem toho moc nevycetl
ad 2 - vyraz chybne zadan neni jelikoz na jakemkoliv jinem stroji funguje (na vsech jinych otestovanych stanicich bylo vse v CZ)
ad 3 - taky blbost viz ad 2
ad 4 - MS jet jsem nainstalovat s SP8 a nic.. ani prvek ActiveX (ktery je take nainstalovan) nepomohl...


prosim o radu...
diky
NSBM
$result = mysql_query("SELECT finger FROM hand WHERE id=3");
echo $result;
HNwebdesign - Tvorba webových stránek
Uživatelský avatar
NSBM
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 659
Registrován: sob čer 28, 2008 10:57
Bydliště: pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Access

Příspěvek od NSBM »

problem vyresen !!! neshody byly zpusobeny EN windows a italskou databazi v CZ office.ch :-)

konkretni chyba byla v zahlavi - byla tam diakritiky (italska) ... stacilo opravit ;-)

ale reknu vam :-) blbe "Č" a jak dokaze cloveku zneprijemnit zivot :smt046
$result = mysql_query("SELECT finger FROM hand WHERE id=3");
echo $result;
HNwebdesign - Tvorba webových stránek
varuz

Re: Access

Příspěvek od varuz »

Ahoj, mám teď úplně stejnej problém, jaoko Ty a přesně jsem nepochopil, jak jsi ho opravil. Mám anglický WIN XP a český Office 2003. Prosím, můžeš mi podrobněji vysvětlit, v čem byla chyba? Třeba to mám to samý.

Díky moc předem
Vašek
va_ruz@volny.cz
Uživatelský avatar
NSBM
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 659
Registrován: sob čer 28, 2008 10:57
Bydliště: pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Access

Příspěvek od NSBM »

varuz píše:Ahoj, mám teď úplně stejnej problém, jaoko Ty a přesně jsem nepochopil, jak jsi ho opravil. Mám anglický WIN XP a český Office 2003. Prosím, můžeš mi podrobněji vysvětlit, v čem byla chyba? Třeba to mám to samý.

Díky moc předem
Vašek
va_ruz@volny.cz
problem byl v tom danem databazovem souboru ... kdyz si ho otevres v editoru, tak mel v hlavicce nekompatibilni kod (mel jine kodovani) .. stacilo to opravit (nejlepe vse bez diakritiky) a slapalo to :-)
$result = mysql_query("SELECT finger FROM hand WHERE id=3");
echo $result;
HNwebdesign - Tvorba webových stránek
Návštěvník

Re: Access

Příspěvek od Návštěvník »

Ahojte,

som trosku mimo - (tiez mam ten isty problem) - ako presne opravit, prosim? Ako otvorit databazovy subor v editore?

dik za odpoved

tomas
Uživatelský avatar
NSBM
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 659
Registrován: sob čer 28, 2008 10:57
Bydliště: pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Access

Příspěvek od NSBM »

ve Visual Basicu.. presne uz si to nepamatuju kde to co bylo.. :-) uz je to nejaky ten patek...
$result = mysql_query("SELECT finger FROM hand WHERE id=3");
echo $result;
HNwebdesign - Tvorba webových stránek
Odpovědět