Download | Programy

E-mail server

Instalace, nastavení, programy ke stažení zdarma, pouze freeware, shareware, trial a demo

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

E-mail server

Příspěvek od Pockmat »

Ahojec, mám takovou otázku z trošku jiného soudku, chtěl bych si na mém starší PC udělat e-mailový server, no server, popíši, co bych potřeboval-> V mém okolí je několik lidí a ti mají několik mailů. Doma mám 4 PC a na nich Thunderbird, což vede k tomu, že pošta není synchronizovaná. Chtěl bych, aby to PC stahovalo poštu na disk a z ostatních počítačů by byl na něho přístup pomocí Thunderbirdu s tím, že by pošta zůstávala na tom hlavním PC(není nutný IMAP, stačí POP3), kde by bylo možno i archivovat poštu. Bavím se o mailových schránkách, které jsou např. na Seznam.cz atd. Ne svoje vlastní na moji doméně. Chtěl bych se tedy zeptat, jak na to? Jinak je vyvstává ještě jedna otázka, jestli Linux nebo Windows. :?:

Předem děkuji za rady.
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: E-mail server

Příspěvek od zener »

Netusim, jestli neco takoveho existuje. Ale osobne bych to resil trochu jinak. Vytvoril bych si nejaky e-mail - popr. pouzil stavajici - kam by se stahovala veskera posta z ostanich x mailovych adres. Tudiz by na jednom postovnim ucte byly zpravy treba z 10 uctu. Nasledne bych stahoval zpravy do klienta s tim, ze by se zpravy po stahnuti na serveru nemazaly. To by zajistilo stahnuti posty i na ostanich strojich.
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: E-mail server

Příspěvek od Camazoo »

souhlasím se zenerem, ze zkušenosti bych doporučil gmail, tam to takhle používám už delší dobu
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Re: E-mail server

Příspěvek od Pockmat »

No jo, to už mě taky napadlo, ale má to menší háček! Při množství příchozí pošty, by schránka byla za chvíli plná a je tu taky problematická archivace. Tutu variantu jsem zvážil, ale je zamítnutá. Jedinou zatím reálnou a funkční variantou nadále je ten server, nic jiného, co by se dalo reálně použít zatím nemám... :(
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Uživatelský avatar
NSBM
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 659
Registrován: sob čer 28, 2008 10:57
Bydliště: pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: E-mail server

Příspěvek od NSBM »

Pockmat píše:No jo, to už mě taky napadlo, ale má to menší háček! Při množství příchozí pošty, by schránka byla za chvíli plná a je tu taky problematická archivace. Tutu variantu jsem zvážil, ale je zamítnutá. Jedinou zatím reálnou a funkční variantou nadále je ten server, nic jiného, co by se dalo reálně použít zatím nemám... :(

doporucuji email server ale postaveny na Linu
$result = mysql_query("SELECT finger FROM hand WHERE id=3");
echo $result;
HNwebdesign - Tvorba webových stránek
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: E-mail server

Příspěvek od zener »

Pockmat: Gmail nabizi v soucasne dobe 7107 MB misto pro kazdou schranku. A toto misto se stale zvetsuje. Viz http://www.gmail.com. Jinak muzu gmail opravdu doporucit. Nabizi nepreberne mnozstvi funkci, kde je stahovani zprav z jinych uctu temer samozrejmost. Navic jejich SMTP servery jsou bleskurychle. Drvi jsem pouzival centrum, kde bylo zkratka plno. Server(y) to nestihal(y). U gmailu si muzes byt jisty, ze kdyz das odeslat, posta odejde hned.
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Re: E-mail server

Příspěvek od Pockmat »

To je sice hezké, ale pořád mně to připadá takové složité, že to obcházím obklikou... Taky je tady termín archivace. Mně pořád láká ten mail server. Prostě mně to připadá jako nejschůdnější a nejelegantnější varianta... :cool:
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Uživatelský avatar
NSBM
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 659
Registrován: sob čer 28, 2008 10:57
Bydliště: pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: E-mail server

Příspěvek od NSBM »

Pockmat píše:To je sice hezké, ale pořád mně to připadá takové složité, že to obcházím obklikou... Taky je tady termín archivace. Mně pořád láká ten mail server. Prostě mně to připadá jako nejschůdnější a nejelegantnější varianta... :cool:
na jake chces jet platforme?
$result = mysql_query("SELECT finger FROM hand WHERE id=3");
echo $result;
HNwebdesign - Tvorba webových stránek
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Re: E-mail server

Příspěvek od Pockmat »

No, bylo by dobré Windows, sice se mně líbí více Linux, ale s ním neumím... :(
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Odpovědět