Download | Programy

Problém s frekvenci monitoru?

Zdroje, monitory, tiskárny, scanery, myši, klávesnice, zvukové karty, CD a DVD mechaniky a další

Moderátoři: Awast, Moderátoři

Návštěvník

Problém s frekvenci monitoru?

Příspěvek od Návštěvník »

Zdravím, jak nadpis napovídá mám problém s frekvencí monitorů. Používám monitor LCD ViewSonic 19, frekvencí jsem měl 75 Hz. Osudný problém se my stál při hře Counter Strike Source, kdy jsem ve hře změnil rozlišení z 1280x1024 na 800x600 (vícekrát jsem měnil rozlišení ve hře a nikdy žádný problém) najednou černý monitor a poblikávala kontrolka monitor který značil, že je monitor zapojen v elektřině. Zvuk ve hře jsem slyšel, tudíž jsem si řekl, že vypadl obraz/monitor, tak jsem restartoval PC. Na monitoru se mi zobrazila nabídka do Biosu a pak načítání Windows, ale plochá monitoru se mi už nezobrazila. Zapojil jsem tedy starý monitor CRT, na kterém se objevila tabulka, že je vysoká frekvence. Po dalším restartu se starým monitorem jsem se konečně dostal na plochu systému. Zde jsem udělal několik pokusů o snížení frekvence jak u grafiky tak u monitoru. Bohužel zapnutí PC s LCD nikdy nenajela plocha, s CRT ano. Tudíž jsem reinstaloval Windows. Poté jsem se podíval na frekvencí, která byla na 72, ale plocha byla jakoby rozmazaná a po letech zvyků na 1280 a 75 Hz jsem nastavil původní nastavení a zapnul CS:S. Bohužel situace se opakovala a obraz nikde. Naštěstí po restartu plocha najela a dal jsem frekvencí na 60 Hz.

Chci se zeptat, zda moje jediná možnost je 60 Hz, popř. doporučená frekvence 72 Hz. Nebo je chyba v nastavení monitoru? V grafice?

Děkují všem za odpovědí. Omlouvám se za délku a za svojí nečeštinu.

Milán Kučera
ladarozan
Čestný člen
Příspěvky: 258
Registrován: stř zář 20, 2006 19:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s frekvenci monitoru?

Příspěvek od ladarozan »

Tak u LCD monitoru není frekvence tak "žhavá" jako u CRT. Typicky se používá 60 Hz a vyšší kmitočet nemá valný význam. Nevýhodou LCD monitoru je naopak neschopnost zobrazovat při určitých hodnotách, ty se pak musí zakázat. K tomu je vhodný ovladač pro monitor, který bývá dodán na CD v balení monitoru. Jedná se o soubor INF, jenž popisuje možné kombinace kmitočtů. Rovněž u videokarty lze nastavit vhodné kmitočty.
Athlon64x2 4000+, K9N Neo V2,Sata II Raid0,Nvidia GF 8500,2GB ram, DVB-T Hauppauge HVR1100, DVB-S SkyStar2, DVB USB MSI DigiVOX mini II V3.0
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: Problém s frekvenci monitoru?

Příspěvek od Anonymous2 »

Ahoj , chtel jsem si zahrat Cs tak jsem ho pustil a najdnou sek a uz to nectelo nabehnout , tak jsem to preinstaloval a zmenil jsem si rozliseni . Najednou mi zhasla obrazovka a obevila se tabulka s napisem VIDEO MODE NOT SUPPORTED hudba hraje ale nic jineho se nedeje prosim poradte jak na to . Poslete mi prosim odpoved na e-mail rrosta.kolar@seznam.cz dekuji .
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Problém s frekvenci monitoru?

Příspěvek od zener »

Rosta: Nastavil jsi rozliseni, popr. obnovovaci frekvenci, kterou neumi Tvoje obrazovka zobrazit.
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
Odpovědět