Download | Programy

Vista - sidebar

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

jarek110
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: úte lis 18, 2008 16:01

Vista - sidebar

Příspěvek od jarek110 »

Zajímalo by mě, zda se sidebar ve Vistě dá naučit tomu, aby dával miniaplikace tam, kde je chci mít já a ne Visty? Chci je mít mít vždy ve stejném pořadí: nahoře hodiny, pak kalendář, poznámkový blok atd., jenomže mému operačnímu systému je to šumafuk a pokaždé si to dává jak se mu zachce. :?:
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Re: Vista - sidebar

Příspěvek od Pockmat »

To je jednoduché, chytneš levým tlač.myši miniaplikaci, držíš, přesuneš kam ji chceš a pustíš. :D
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
jarek110
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: úte lis 18, 2008 16:01

Re: Vista - sidebar

Příspěvek od jarek110 »

Asi jsme si nerozuměli. Mám ty miniaplikace na pravé straně monitoru ve sloupečku pěkně pod sebou. Chtěl bych, aby při příštím spuštění PC byly zase v takovém pořadí v jakém byly před vypnutím. A to mnohdy nejsou. A to se mi právě nelíbí. Kdyby šlo jen o tuto záležitost, tak bych to s klidem pustil z hlavy, ale moje Visty jsou záhadné i v jiných momentech, které bych tady také chtěl posléze zveřejnit. Myslel jsem, že záležitost se sidebarem by mohla otevřít řešení i těch ostatních problémů.
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Vista - sidebar

Příspěvek od zener »

Nasel jsem podobne problemy i na zahranicnich forech. Bohuzel nikdo nedokazal tento problem vyresit. Osobne Sidebar nepouzivam, takze aspon shrnu poznatky...

Jakmile se spusti sidebar, spousti se na nem jednotlive miniaplikace (gadgety). Az je dany gadget nacten, zobrazi se. Jednou se tedy mohou nacist driv hodiny, podruhe zase kalendar.
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
jarek110
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: úte lis 18, 2008 16:01

Re: Vista - sidebar

Příspěvek od jarek110 »

Asi to tak bude. Zítra zkusím popsat moje další problémy. Zatím děkuji!
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Re: Vista - sidebar

Příspěvek od Pockmat »

Aha. No, buď máš poškozený systém, nebo ti to dělá nějaká miniaplikace. Zkus je postupně vypínat a i systém a pak tapnout a uvidíš.
Já jsem si jednou nacucnul jednu miniaplikaci a někdy mně zatuhnul celý systém. Po odinstalování bylo vše ok.
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Odpovědět