Download | Programy

Teploty v PC

Procesory AMD, Intel, VIA a další, přetaktování a řešení jejich problémů

Moderátoři: PCMark, Awast, Moderátoři

Luoslav
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte črc 08, 2008 09:31

Teploty v PC

Příspěvek od Luoslav »

Zdravim, toto je taka vseobecnejsia otazka ale hlavne by som chcel co najpresnejsie vediet teplotu CPU a grafickej karty..... ktory soft mi co najobjektivnejsie nameria teploty v PC ? skusal som speedfan a tam mi pisalo teplotu remote 1 64 C, pri hrani aj okolo 90 C.... co to je za teplota ?....v evereste mi cisla nestupaju nad 50 vobec a v HW Monitor -e mi pise CPU stale 85 C, vobec sa to nemeni.

Moja zostava:

Procesor: AMD Athlon X5200 EE
Mainboard: ALiveNF6G-VSTA
Ram 1: DDRAM2 1GB Kingston 667 CL5
Ram 2: DDRAM2 512MB GoodRAM 533
HDD 1:HITACHI 80GB Serial ATA II 7200ot. 8MB, 7K160
HDD 2: WD 320GB Serial ATA II 7200ot. 16MB, WD3200AAKS
Grafická karta: Powercolor Radeon X1950GT 256MB PCIE GDDR3 TV-out DVI-I,PCI-E -ja mám 256mb verziu
Zdroj: 350W Mercury
DVD mechanika: Sony Nec AD-5170 OEM
Monitor: LCD Samsung 2253LW piano black (22")

btw otazka, ake by mali byt max teploty MB, CPU, grafickej atd ?....
Sacry
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv pro 25, 2008 18:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Teploty v PC

Příspěvek od Sacry »

Tak nikdo nic neodpověděl, tak aspoň něco...Mám stejnej proc. co ty akorat non ee...
Např. sem měl vyplej větrák na procesoru a ani sem o tom nevěděl. Teplotu mi to ukazovalo v biosu i v everestu kolem 28-30 stupňů, ale počítat se po nějaké době prostě vypnul, takže je jasné že můsel mít v realu okolo 60-65 stupňů. Nebejt ty ochrany proti přehřátí, tak už sem asi nepíšu.

Takže má odpověď zní že to prostě přesně snad ani zjistit nejde, leda bysis koupil nějaké přídavnej digitální meřič a vše si zapojil přesně kam potřebuješ, až pak bysis mohl být 100procentně jistej. Jinak ta teplota 90 stupňů se mi zdá bejt přemrštěná, protože máš stejnej proc. jako já a s tou ochranou vlastně ani není možný se na takovou teplotu dostat.
Teda podle toho co sem slyšel ten procesor se sám vypne když překročí určitou teplotu, ale to ti nemůžu říct na sto procent.

Pokud jde o tu grafickou, tak z mojí zkušenosti se při přehřívání začne brutálně sekat obraz. Aspoň takhle se mi to stalo u gta vc s mojí starou dobrou GeFroce 2 :D. No prostě se to sekalo jak prase a tak po půl hodině naráz vypl monitor a konec :D. Tam šlo asi o stáří počítače.

Doufám, že jsem aspoň trochu pomohl.
AMD ATHLON X2 5200+ 2.7 GHz, GIGABYTE RADEON HD 3870 - 512MB, KINGSTON RAM 2GB, WD HDD 80 GB...
Odpovědět