Download | Programy

Kouše se mi PC

Diskuze o základních deskách, nastavení biosu, flashování biosu apod.

Moderátoři: Awast, Moderátoři

Paolo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: čtv srp 31, 2006 09:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Kouše se mi PC

Příspěvek od Paolo »

Zdravim, mám dlouhodobý problém se svym PC. Kouše se mi, vždycky v něm cvakne a zasekne se mi.Nevím čím to je a proto píšu sem, aby mi někdo poradil, jak to zjistit.Stává se mi to po zapnutí PC,chvíli jede a pak se mi třeba 3x za sebou kusne a pak dá až do vypnutí pokoj. Někdy se nekousne vůbec a někdy v něm jen cvakne a běží dál. Už sem měnil disk, přidal RAMku a furt to dělá. Potřebuju zjistit, kde je chyba. Asi to nepatří do týhle kategorie, ale nevěděl sem kam to napsat, takže případně sorry :-)
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kouše se mi PC

Příspěvek od maestro »

Paolo píše:Zdravim, mám dlouhodobý problém se svym PC. Kouše se mi, vždycky v něm cvakne a zasekne se mi.Nevím čím to je a proto píšu sem, aby mi někdo poradil, jak to zjistit.Stává se mi to po zapnutí PC,chvíli jede a pak se mi třeba 3x za sebou kusne a pak dá až do vypnutí pokoj. Někdy se nekousne vůbec a někdy v něm jen cvakne a běží dál. Už sem měnil disk, přidal RAMku a furt to dělá. Potřebuju zjistit, kde je chyba. Asi to nepatří do týhle kategorie, ale nevěděl sem kam to napsat, takže případně sorry :-)
pokud v PC cvakne, zpravidla to ukazuje na porouchany pevny disk.
Precti si toto - http://www.xmaestro.com/view.php?cisloclanku=2006060013
barjos
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát zář 29, 2006 16:33

Re: Kouše se mi PC

Příspěvek od barjos »

maestro píše:
Paolo píše:Zdravim, mám dlouhodobý problém se svym PC. Kouše se mi, vždycky v něm cvakne a zasekne se mi.Nevím čím to je a proto píšu sem, aby mi někdo poradil, jak to zjistit.Stává se mi to po zapnutí PC,chvíli jede a pak se mi třeba 3x za sebou kusne a pak dá až do vypnutí pokoj. Někdy se nekousne vůbec a někdy v něm jen cvakne a běží dál. Už sem měnil disk, přidal RAMku a furt to dělá. Potřebuju zjistit, kde je chyba. Asi to nepatří do týhle kategorie, ale nevěděl sem kam to napsat, takže případně sorry :-)
pokud v PC cvakne, zpravidla to ukazuje na porouchany pevny disk.
Precti si toto - http://www.xmaestro.com/view.php?cisloclanku=2006060013
Měl jsem podobný problém cvaknutí pochazí určitě z disku.
U mě to dělal druhý disk v šuplíku pc a pomohlo mi napružit kontakty v konektoru mezi rámečkem a diskem. V tvém případě bych zkusil bych vyměnit kabel.
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

Muze byt take problem v napajecim konektoru od zdroje. Spatny kontakt a disk se na moment ocitne bez napajeni, to zpusobi "cvaknuti".
Uživatelský avatar
Zdenek
Čestný člen
Příspěvky: 205
Registrován: stř zář 20, 2006 19:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek »

maestro píše:Muze byt take problem v napajecim konektoru od zdroje. Spatny kontakt a disk se na moment ocitne bez napajeni, to zpusobi "cvaknuti".
Tipoval bych na totéž. Nějakým špičatým nástrojem zmenši kovové dutinky v napájecím molexu do disku.
Zdenek
Paolo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: čtv srp 31, 2006 09:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

šuplík

Příspěvek od Paolo »

Vysunul sem šuplík, nechávám ho odstavenej a situace se zlepšila, ale pořád se to občas hryzne. Upravil sem ty kontakty, ale ještě chci vyměnit kabely, ale kdy se dokopu k tomu si je koupim nevim, ale dam vědět, jestli to pomohlo :!:
Uživatelský avatar
eXp10it
Čestný člen
Příspěvky: 257
Registrován: pát srp 04, 2006 10:41
Bydliště: Ostrava --> Hultschin --> Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eXp10it »

To cvaknuti je vypnuti disku. MAS slaby/porouchany/nekvalitni zdroj...vymenit :)

//edit: orientacne se podivej do biosu jestli uz tam treba nejdou videt nejake zasadni odchylky na jednotlivych vetvich. Presne to muzes zmerit nejakym obyc multimetrem. Ale podle me je to jednoznacne.
ISAAC + Fortron blue storm 400W ATX12 2.0, AMD Athlon 64 X2 3800+ @ 2,6GHz (1,35V), DFI s.939 NF3 Ultra-DAGF, Kingston HyperX (HX3200AK2/1G) 2×512 MB DDR 400MHz K2-3-2-6-1 (2,6V) @ 400MHz 2-3-2-5-1 (2,7V), Sapphire ATI Radeon 9600 @ pro, SAMSUNG 200GB PATA 7200rpm + další spotřební harampádí
Uživatelský avatar
vicious
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: stř lis 01, 2006 19:32
Bydliště: BRNO CITY
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vicious »

eXp10it píše:To cvaknuti je vypnuti disku. MAS slaby/porouchany/nekvalitni zdroj...vymenit :)

//edit: orientacne se podivej do biosu jestli uz tam treba nejdou videt nejake zasadni odchylky na jednotlivych vetvich. Presne to muzes zmerit nejakym obyc multimetrem. Ale podle me je to jednoznacne.
jj, můžeš se mrknout i přes program Everest
Intel, Gigabyte, Patriot, Toxic. Audigy, Chieftec, Thermaltake....
Paolo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: čtv srp 31, 2006 09:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Everest

Příspěvek od Paolo »

Everest mam, ale at hledam jak hledam, nikde v něm nic o zdroji nemůžu najít. Kde to tam najdu? A na co bych se měl zaměřit?
Uživatelský avatar
vicious
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: stř lis 01, 2006 19:32
Bydliště: BRNO CITY
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vicious »

sekce Počítač-Senzory

tam je kolik ti kam jde.....12V - 12,18V nebo 3,3V - 3,34V

mrkni jestli tam ty hodnoty nejsou podezdřele nízký
Intel, Gigabyte, Patriot, Toxic. Audigy, Chieftec, Thermaltake....
Paolo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: čtv srp 31, 2006 09:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paolo »

Tak ty hodnoty sou takový, přijdou mi v pohodě, ale kolik má ten zdroj, sem nikde na něm nenašel, ale asi to nebude nic moc.

Přehled informací Hodnota
Vlastnosti senzorů
Typ senzoru ITE IT8712F (ISA 290h)
Název základní desky Asus A7V600 / A7V880 / A7V8X-X / K8N / SK8N

Teploty
Základní deska 29 °C (84 °F)
CPU 44 °C (111 °F)
Seagate ST3160023A 26 °C (79 °F)
Maxtor 6Y080L0 17 °C (63 °F)

Ventilátory
CPU 3971 RPM

Napájecí napětí
Jádro CPU 1.65 V
+3.3 V 3.31 V
+5 V 4.84 V
+12 V 12.29 V
+5 V Standby 4.97 V
Debug Info F AA FF FF
Debug Info T 44 29 255
Debug Info V 67 00 CF B4 C0 00 00 (F7)
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

Paolo píše: Napájecí napětí
Jádro CPU 1.65 V
+3.3 V 3.31 V
+5 V 4.84 V
+12 V 12.29 V
+5 V Standby 4.97 V
to je ono, sice je to ještě v normě, ale nic moc teda
tyhle programy to stejně uvádějí uplně mimo, takže bych se podle toho moc neřídil
jediná reálná možnost je to změřit multimetrem
a hodnoty by se měli měřit při maximálním zatížení PC
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Uživatelský avatar
vicious
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: stř lis 01, 2006 19:32
Bydliště: BRNO CITY
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vicious »

více či méně to výpovědní hodnotu má.....ale s multimetrem souhlasím
Intel, Gigabyte, Patriot, Toxic. Audigy, Chieftec, Thermaltake....
Merg

Zaclo me to taky delat

Příspěvek od Merg »

Dva roky to behalo bez problemu a pred tejdnem najednou cvak a disk zacina nabihat znova a znova a vse bezi dal vymenil jsem disk a zhruba po tydnu to stejny ted to prave resim kabel jak datovej tak napajeci molex jsem menil a nic nepomohlo tak mam bud smulu na disky a nebo uz fakt nechapu proc to dela . No budu reklamovat . Vse jsem testoval deska je good a mozna lepsi zdroj bych zasluhoval ovsem proc to dva roky drzi a behem jednoho mesice v cudu dva disky to me vazne se.e . :evil:
Odpovědět