Download | Programy

Freezer 64 Pro

Extrémní způsoby chlazení, chlazení vzduchem, vodou, peltierem, tekutým dusíkem, pasivem a další

Moderátor: Moderátoři

Návštěvník

Freezer 64 Pro

Příspěvek od Návštěvník »

Mám AMD Athlon(tm) 64 Processor 3200+ a běží mi na 2,2 GHz chci se jen zeptat jestli mi to uchladí Freezer 64 Pro tak kolem 28 C ve window ?

A jestli má vůbec cenu Freezer 64 Pro kupovat ???
Adisis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 459
Registrován: úte srp 29, 2006 12:39

Příspěvek od Adisis »

proč zrovna 28C? jinak možna s dobře provedenym chlazenim skřině ale budeš mit aspon ticho a uchladi v poho takže taktovani bude hračka
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

no a když už sme u chlazení tak je lepší na chipset PRIMECOOLER PC-NB2 nebo normální od výrobce zákl. desky
Adisis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 459
Registrován: úte srp 29, 2006 12:39

Příspěvek od Adisis »

mužeš uvest desku? :lol:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

jo no a pořád mě vrtalo hlavou co jsem zapoměl :D deska je Asus A8N-E
Adisis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 459
Registrován: úte srp 29, 2006 12:39

Příspěvek od Adisis »

myslim že vyměnovat je by nemělo smysl
Uživatelský avatar
Daniel Hadra Štach
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pon led 22, 2007 18:13
Bydliště: Ostrava

Chladič na AMD X2 ?

Příspěvek od Daniel Hadra Štach »

Jaký byste mi prosím dnes doporučili chladič na AMD X2 procesor - neplánuji velký OC. Tak 20%, vyhlídnutou mám desku od gigabyte nforce 550 za 2100kč, kde by fsb měla jít na 240 (to je moje uvažované maximum) bez problémů (doufám). Asi bych koupil neboxovanou verzi procesoru - jde mi o opravdu tichý comp, ale chladičů moc není... Máte nějaký typ např. s regulací otáček, nebo opravdu tichý. Děkuji...
Adisis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 459
Registrován: úte srp 29, 2006 12:39

Příspěvek od Adisis »

a cena?No myslim že do toho nebudeš chtit dat vic jak 500Kč takže doporučuju http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=33865
Uživatelský avatar
Zdenek
Čestný člen
Příspěvky: 205
Registrován: stř zář 20, 2006 19:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chladič na AMD X2 ?

Příspěvek od Zdenek »

Daniel Hadra Štach píše:Jaký byste mi prosím dnes doporučili chladič na AMD X2 procesor - neplánuji velký OC. Tak 20%, vyhlídnutou mám desku od gigabyte nforce 550 za 2100kč, kde by fsb měla jít na 240 (to je moje uvažované maximum) bez problémů (doufám). Asi bych koupil neboxovanou verzi procesoru - jde mi o opravdu tichý comp, ale chladičů moc není... Máte nějaký typ např. s regulací otáček, nebo opravdu tichý. Děkuji...
Investoval bych do kvalitního 6A jističe a pěnového hasicího přístroje.

Ne ale vážně, to jsou velmi smělé vyhlídky s tak lacinou deskou. A o tichém počítači už vůbec nebude řeč. Tipoval bych, že modré obrazovky a zvuk připomínající vysavač tě zastaví kolem 215 MHz FSB.
Zdenek
Uživatelský avatar
Daniel Hadra Štach
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pon led 22, 2007 18:13
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Daniel Hadra Štach »

To Adisis: díky, ale svou blbostí jsem neuvedl, že socket AM2...
To zdenek: Vycházel jsem z recenze zde na stránkách: http://www.ddworld.cz/zakladni-desky/2x ... tra-6.html - deska za 2t... fsb pres 250. Take jsem cetl recenze na ten gigabyte - take pres 250fsb. Bohužel jsem oborem někde jinde a nekupuji počítač každý týden, i když jsem jich několik složil a vím, že monitor není počítač :) . Nemám možnost nic vyzkoušet a když čtu na webu, tak je to 50/50... Měl jsem dojem, že tato deska by to umožnovala - také jsem slyšel nedáno pěknou větu: "kdo netaktuje, okrádá rodinu" :D. Avšak pokud na taktování do 20% potřebuju desku za 6000 a ekvivalent ostatních věcí, tak to spíš vypadá na opak.
S tím hlukem jsem to trochu nepochopil - mám kvalitní case a dobrý chladič na uvažovaném X2 4200+EE taktovaný do 20% nemúže být zdojem hluku..., Můj psychický stav se nezhorší, když taktovat nepůjde, ale rád si nechám poradit: Tak prosím existuje vůbec na rozumné taktování (využití výkonu) deska, kterou byste dnes doporučili? 1. do 3000kč 2. do 4000kč? Děkuji
"Poselství DNA - migrace do vesmíru."-T. Leary - Využijte svůj počítač! http://www.8mag.net/spacefamily -- GA-P965 DS4, C2Duo E6400 @ 3,2GHz, 2x512Mb Geil + 2x1Gb A-Data 800MHz, X1650PRO DDR3 256Mb, WD 160GB, Fortron 350W, Cooler Master Centurion 5
Adisis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 459
Registrován: úte srp 29, 2006 12:39

Příspěvek od Adisis »

no ten chladič jde udajně i na AM2 ;)
Uživatelský avatar
oyza
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: pon led 15, 2007 13:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od oyza »

... Zdenek trocha prehani... ja s boxem dam na 64 3200+ +300Mhz pri 230fsb naprosto bez problemu s boxem(dal jsem nezkousel neni duvod, mam pasiv grafarnu + in/out case vetracky ktery jsou low db a jediny co ted slysim z kompu jsou sata disky(coz nevim jak poresit zatim...) Nejvetsi bordel delaj v kompu vetraky od grafaren, shitovejch zdroju a shit chipsetovy, paklize si teda nekoupis starej topici Intel :))))
AMD X3 720BE@3.5 cooled by Thermalright Ultra 120 Extreme + Noctua, Asus M4A78T-E, 3G OCZ XTC Platinum, Toxic HD4870, 3x WDs, NEC dvd, Audigy SE - live at Spire Swordfin, powered by Enermax Liberty 500W. Viewed by ADI 21' CRT + 15" Flat Dell.
Uživatelský avatar
DJDMX
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: sob lis 25, 2006 12:42
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DJDMX »

Omg na co to chladic, teplotu mas az moc dobrou :)

oyza píše:... Zdenek trocha prehani... ja s boxem dam na 64 3200+ +300Mhz pri 230fsb naprosto bez problemu s boxem(dal jsem nezkousel neni duvod, mam pasiv grafarnu + in/out case vetracky ktery jsou low db a jediny co ted slysim z kompu jsou sata disky(coz nevim jak poresit zatim...) Nejvetsi bordel delaj v kompu vetraky od grafaren, shitovejch zdroju a shit chipsetovy, paklize si teda nekoupis starej topici Intel :))))
Ostatni hluk bys mohl vyresit temhla vecickami :)
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=40597
Nebojim se smrti, jenom kdyby nebyla naporad
Hellknight

Chlazení

Příspěvek od Hellknight »

Ano přesně tak zdeňda trochu přehání .. mam nataktováno na FSB 230 x 10 .. tedy .. Amd Athlon 64 3000+ do Soc. 754 .. jede to vpoho .. ted sem pravě koupil tenhle Freezer 64 pro . a dnes ho tam dam .. jinak teplotu mam ted bez zátěže 36 ale v zátěži to nebezpečně stoupá .. takže radši sem pořídil lepší chlazení z boku .. přece jenom jistota je jistota .. a hlavně dobrý chlazení se nikdy neztratí .. ( i když teda jedno z nejlevnějších)
Uživatelský avatar
oyza
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: pon led 15, 2007 13:18
Bydliště: Praha

Re: Chlazení

Příspěvek od oyza »

Hellknight píše:Ano přesně tak zdeňda trochu přehání .. mam nataktováno na FSB 230 x 10 .. tedy .. Amd Athlon 64 3000+ do Soc. 754 .. jede to vpoho .. ted sem pravě koupil tenhle Freezer 64 pro . a dnes ho tam dam .. jinak teplotu mam ted bez zátěže 36 ale v zátěži to nebezpečně stoupá .. takže radši sem pořídil lepší chlazení z boku .. přece jenom jistota je jistota .. a hlavně dobrý chlazení se nikdy neztratí .. ( i když teda jedno z nejlevnějších)
no tak freezera budes muset trosku oklestit. pac na plnej to uz trosku ramusi. staci stahnout na min a je to v pohode
AMD X3 720BE@3.5 cooled by Thermalright Ultra 120 Extreme + Noctua, Asus M4A78T-E, 3G OCZ XTC Platinum, Toxic HD4870, 3x WDs, NEC dvd, Audigy SE - live at Spire Swordfin, powered by Enermax Liberty 500W. Viewed by ADI 21' CRT + 15" Flat Dell.
Odpovědět