Download | Programy

Router SMCWBR14-g2

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

Mařák

2x Wi-Fi doma?

Příspěvek od Mařák »

Dobrý den. K internetu jsem připojen Wi-Fi (2.4GHz), tzn. na střeše síto, pod střechou klient a dolů k počítači UTP kabel do síťové karty. Chtěl bych se zmobilnit, tzn napíchnout dole zase kabel na tohoto klienta (SMCWBR14-G2 Broadband Router) a doma rozvést opět Wi-Fi. Nebude se to vzájemně rušit? Má s tím někdo zkušenosti? Díky.
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 2x Wi-Fi doma?

Příspěvek od maestro »

Mařák píše:Dobrý den. K internetu jsem připojen Wi-Fi (2.4GHz), tzn. na střeše síto, pod střechou klient a dolů k počítači UTP kabel do síťové karty. Chtěl bych se zmobilnit, tzn napíchnout dole zase kabel na tohoto klienta (SMCWBR14-G2 Broadband Router) a doma rozvést opět Wi-Fi. Nebude se to vzájemně rušit? Má s tím někdo zkušenosti? Díky.
Nastav jiny kanal nez je u ap nahore a rusit se to nebude.
790511

Díky

Příspěvek od 790511 »

maestro píše:
milos píše:zdravim, mam tento router,a le vcera jsem na nem omylem vypnul dhcp a uz se na nej pres 19.168.2.1 nedostanu a reset nejak neni mozny, pac tam nemam reset tlacitko. poradite nekdo jak to cely znovu smazat prip. aspon se na nej dostat? diky moc
myslim ze u tohoto modelu je reset zespoda, mozna zakryt nejakou nalepkou. Jinak kdyz si zadas IP adresu rucne napr. 192.168.2.110 tak se na router pripojis pres 192.168.2.1
Díky, já jsem ten reset marně hledal, už jsem byl zoufalý, měl jsem s tím stejný problém, jako kolega, kterému jsi opdovídal. Ten reset je vážně dobře schovaný. Je zajímavé, že pouhé vypnutí ze zdroje (i na několik dní) router nezresetuje.
Mařák

Ještě jednou: Nastavení správného kanálu a regulace výkonu

Příspěvek od Mařák »

Ahoj. Tak mám router doma a mám hned dva problémy. Nevím jak zjistit, na kterém kanále běží Wi-Fi, co mám na střeše, aby se to vzájemně nerušilo (k internetu jsem připojen Wi-Fi), Site Survay najde toto: Obrázek
Pak bych rád zreguloval výkon, abych nepokrýval signálem celou ulici, ale jen asi 15m okruh. Toto jsem taky nikde nenašel (regulaci výkonu). Za příp. odpověď děkuji.
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Díky

Příspěvek od maestro »

790511 píše:...Je zajímavé, že pouhé vypnutí ze zdroje (i na několik dní) router nezresetuje.
to ani moc zajimave neni, nastaveni je ulozene v nejake flash pameti, ktera napajeni nepotrebuje.
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

Anonymous píše:Ahoj. Tak mám router doma a mám hned dva problémy. Nevím jak zjistit, na kterém kanále běží Wi-Fi, co mám na střeše, Site Survay najde toto: Obrázek
Pak bych rád zreguloval výkon, abych nepokrýval signálem celou ulici, ale jen asi 15m okruh. Toto jsem taky nikde nenašel (regulaci výkonu). Za příp. odpověď děkuji.[/img]
Na zjisteni kanalu pouzij sikovni software http://www.netstumbler.com/

co se tyka regulace vykonu, tak tento model tuto moznost nema. Muzes regulovat vystupni vykon jen pouzitim vhodne anteny. Na pokryti toho prostoru co rikas staci dodavana mala 2dbi antena a pokud nebydlis v baraku z papiru tak se nemusis bat ze budes ozarovat signalem celou ulici.
Mařák

Příspěvek od Mařák »

Díky. Mě šlo jen o to, abych nekolidoval s druhou Wi-Finou, kterou jsem připojený k Internetu (tu mám na střeše). A výkon jsem chtěl regulovat opět ze stejného důvodu, abych nijak neovlivnil toto připojení ostatním kolem a nedostal se tak případně do konfliktu s poskytovatelem připojení. Ještě jednou díky za rady.
DuSkie

Příspěvek od DuSkie »

maestro píše:to je preci jasne, ta napevno danná IP adresa v public je na WAN portu, danna od modemu. Vedle ni napises IP adresu tveho PC, to je ta 192.168.2.100.

a v tom modemu presmerujes pomoci DMZ verejnou IP na 192.168.1.34
sry ze vytahuju starsi tema, ale mam podobny problem, akorat ne s torrentama, ale s battle.netem , mam router smcwbr14-g2 a k nemu pripojeny komp a pres wifi notas. IPcka mam na pevno u obou. Zaply NAT, vsechno slape np (internet,icq atd), akorat na Battle.netu, kdyz jsem ve hre s vic jak 1 clovekem tak sou strasny lagy a neda se to hrat. Vim ze je to tim routerem.Pomohlo by nejspis vypnuti NATu, ale to zase nepude net na obou kompech.Zkousel jsem to udelat pres to DMZ, ale to nepomohlo, navic mam modem od kabelove TV - Webstar 120x nebo tak nak, a tam zadny presmerovani nejde. Nevite plz nekdo co s tim?
Tony
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pát pro 15, 2006 20:06
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

SMCWBR14- G2

Příspěvek od Tony »

Zdravim mám podobnej problem jako ste tu řešili mám ADSL od O2 přes isb modem. Koupil sem si tento router a pořád se mi nedaří to zprovoznit:-( potřebuju spojit dva notebooky pře wifi a nedaří se. Kdby byl někdo tak hodnej a poradil by :-) předem děkuju Tonda
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

kdyz chcete zadat nový dotaz, tak vytvorte prosim nove tema.

lock.
Zamčeno