Download | Programy

Přehřívaní Heelp

Grafické karty ATI, nVidia, Matrox, Intel, VIA ... a jejich přetaktování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

speedik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pon úno 16, 2009 19:41

Přehřívaní Heelp

Příspěvek od speedik »

čaute , jsem zde sice nový ale potřebuji velice poradit :(

Nedávno mi vyhořel zdroj, tak jem si koupil nový, :http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1

Ale když jsem to vymenil začal mi skvrcet vetracek na grafice .. v obchodu mi řekli že ho mám vymenit koupil jsem malinky vetracek ale nevedel sem jak ho tak pridelat tak sem ho prilebil :( nejvecci blbost asi chemeprenem :-DD) pomalu se mi pak nejak začala sekat hra a ja nevedel vubec proč ??? tak jsem to ješte daval a pak šahl na grafiku fuj ta byla horká okamžite sem to vytah a zjistil sem že ten chemopren je totalne přiškvařeny na tom (asi čipu) tak jsem to vytah a dal tam Velky vetrak ani nelepil dal hho navolno a pridelal tene k te grafice ... ovšem mezitim už se mi ta hra začala sekat totalne a ted když zapnu tu hru tak se mi okamžite sekne PC a bud začne blikat nebo neco jineho tak sem si stahl speedfan a ukazuje mi to že mam teplotu nekdy 53C nekdy 68C.. proste jak kdy .. tz mužu chodit jen na internet jakmile zapnu nejakou grafickou hru tak se to sekne pls nevite čím to může být ?? když šáhnu na tu grafiku je pouze teplá ... nwm čim to je ale začina me to štvat tak uvažuji o koupi nového PC zdroj už mám tudiž se eče chci zeptat .. grafiku jsem si vybral :
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1
a chtěl bych se zeptat zda byste mi neporadili s výběrem základní desky a procesoru .. chci nějaky dual core aspon 2,8

Prosím o help a předem díki za odpovědi snad mi s tím problemem pomužete díki moc :))


(Sry za chyby jsem tu nový a moc se nedívam na to co píšu tak se moc nezlobte )

EDIT: spustil sem hru pri zapnutem speedfanu a teplota mi okamžite stoupla na 130C
šach sem na chipset agrafiky a malem sem se spalik a to na tom mam Vetrak VETsi nEz NA CPU :///
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Přehřívaní Heelp

Příspěvek od zener »

K ventilatoru: Ackoliv nejsem chemik, domnivam se, ze chemopren se Ti roztekl vsude po graficke karte - predevsim nad hlavni vypocetni casti. Tudiz neni zarucen odvod tepla a ani ten nejvetsi ventilator Ti nepomuze. Mohl bys zkusit to nejak opatrne seskrabat, aby se opet teplovodivost zarucila a vse fungovalo.

K novemu PC: povidej se na doporucene sestavy. Sedlo kazdy mesic sestavuje to nej za dane penize. Zdroj mas dobry, ten si muzes nechat a ze sestav ho tedy vypustit.
PC za 12 tis: http://pcmark.info/viewtopic.php?t=2058
PC za 16 tis: http://pcmark.info/viewtopic.php?t=2060
PC za 21 tis: http://pcmark.info/viewtopic.php?t=2061
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
speedik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pon úno 16, 2009 19:41

Re: Přehřívaní Heelp

Příspěvek od speedik »

jj To jsem seškrábal a je to jak štakš čisté :) a k tem PC bych to chtel tak kolem 8000 nemam zrovna moc penez:((
ale kouknu na toq ;)... ldyž si odečtu že mam v poho hadry romku a zdroj tak se vlezu pod 8 díki ;)) asi o ni budu hodne uvazoivat
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehřívaní Heelp

Příspěvek od Camazoo »

speedik: proboha, hoď tam teplovodivou pastu
p.s. jaká to vůbec je grafická karta ?
btw..tu novou grafiku sis vybral špatně
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: Přehřívaní Heelp

Příspěvek od Anonymous2 »

Mno tak jsem si y té sestavy za dvanáct ditsíc vybral grafkiku amd procak ramky a zakladku ptz u inelu neni procesor k dostani u alfy ... k tomu chlaicikoupil sem si tu pastu cele jsem to prejel a prilozil na to pasiv a ten pak budu chladit aktivem ..... chci se zeptat udrzi mi to ta pasta nebo mi to z toho padne nebo to mam přilepit nečim ješte ???
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehřívaní Heelp

Příspěvek od Camazoo »

ještě jsem ale pořád nepochopil JAKÁ to vůbec je grafická karta a jaký přesně chladič k tomu máš
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
Odpovědět