Download | Programy

partition PQSERVICE pro Aspire 3023WLMi

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

bassmaker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: úte srp 21, 2007 22:12
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

partition PQSERVICE pro Aspire 3023WLMi

Příspěvek od bassmaker »

Standartně je na tomto notebooku z výroby předinstalační sada pro MS Windows XP Home. Jsou na něm tři partitions 1)PQSERVICE (FAT32) 2)ACER(FAT32) 3)ACERDATA(NTFS). PQSERVICE je skrytá partition pro obnovu systému do výrobního nastavení. Po doinstalování Win XP Home jsem si vytvořil Recovery Media. Po čase jsem pomocí programu Partition Magic přerozdělil místo, abych mohl mít na notebooku v ACER oddíle původní XP Home a zároveň na druhém oddílu ACERDATA Vista Ultimate a při startu si klasicky vybrat, který systém spustit. Jenže po instalaci Vist a přerozdělení oddílů na disku mi přestala fungovat při bootování Alt+F10 pro obnovu systému ze skryté partition PQSERVICE. Odinstaloval jsem Win Vista, nastavení partitions jsem vrátil do původního stavu, ale i přesto se obnova při spuštění systému nezinicializovala. Došlo nejspíš k přepisu nastavení MBR a některých zavaděčů. Vykopíroval jsem si tedy všechny soubory z PQSERVICE, na disku zrušil všechny oddíly a celý ho zformátoval. Z Recovery medií se systém korektně obnoví, avšak nepřerozdělí si partitions, nevytvoří skrytý oddíl PQSERVICE s daty, hardisk má jen jeden oddíl, který jsem vytvořil před instalací, Acer Tool sám od sebe s oddíly nepracuje, pouze vykopíruje instalační data z těch médií na HDD a systém nainstaluje. Dalo by se někde zjistit původní nastavení MBR tabulky a zavaděčů systému tohoto modelu notebooku a nebo kompletní záloha skrytého oddílu PQSERVICE ? Mám v něm HDD Toshiba 80GB a tedy 9729 cyl 255 heads 63 sectors. PQSERVICE oddíl má 2,95GB. Nejvíc by mi pomohlo kdyby nekdo vytvořil Image celého disku výrobního nastavení pomocí Acronis True Image nebo Paragon Hardrive Manageru.
Naposledy upravil(a) bassmaker dne pon bře 09, 2009 21:10, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: partition PQSERVICE pro Aspire 3023WMLi

Příspěvek od zener »

S timhle by ses mel spis obratit na podporu Aceru. Popravde ale nechapu, proc to resit. Kdyz mas media s recovery systemem a obnova funguje, neni potreba skryty oddil. Osobne bych si nechal pouze jeden oddil se 100 % kapacity a vyuzival ho na system. Skryte a dalsi oddily Ti zbytecne zabiraji misto, ktere muzes jinak naplnit daty. Pokud se system zhrouti, obnovis jej z jiz zminenych recovery CD.
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
bassmaker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: úte srp 21, 2007 22:12
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: partition PQSERVICE pro Aspire 3023WLMi

Příspěvek od bassmaker »

Kdyby se mi podařilo sehnat onu skrytou partitionu z jiného identického notebooku a udělal jeho identickou kopii na svůj pevný disk zajisté by po mě předinstalační sada při obnově nechtěla zadat licenční číslo jak bývá zvykem u Recovery systému obnovy, který v sobě má automaticky zabudovou licenci a proto není potřeba zadávat produkt key licence při instalaci XP a po nainstalovaní systému ji není už potřeba aktivovat. Vlastně bych nainstaloval systém s licencí XP co je na tom druhém notebooku. Dalo by se zjistit v kterém souboru v té skryté partitioně a nebo na těch recovery medií je uložen product klíč licence, abych ho mohl změnit za svůj klíč ? I kdybych notebook dal do servisu, jak by dokázali vyrobit partitionu přímo šitou na míru pro můj notebook (odpovídající pro kapacitu mého HDD a mojí licencí XP) ?
fmak@centrum.cz

Re: partition PQSERVICE pro Aspire 3023WLMi

Příspěvek od fmak@centrum.cz »

Mám acer aspire 3023WLMi a image skrytého disku, pokud chceš, zašlu ti ho.
bassmaker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 35
Registrován: úte srp 21, 2007 22:12
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: partition PQSERVICE pro Aspire 3023WLMi

Příspěvek od bassmaker »

to fmak@centrum.cz: Budu moc rád, kam ti můžu zaslat přístup na FTP ? Pokud máš ještě ten noťas prosím ozvi se mi, psal jsem ti na mejl fmak@centrum.cz. Díky
Odpovědět