Download | Programy

Seknuti nebo restartovani PC pri hrani

Hry, zábava a srandičky - srandovní obrázky, srandovni videa a prezentace, hry ke stažení zdarma

Moderátor: Moderátoři

univ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: ned lis 16, 2008 13:29

Seknuti nebo restartovani PC pri hrani

Příspěvek od univ »

Dobry den, mam takovy problem s mym novym pc. Pri hrani her se mi nepravidelne stava ze se mi hra bud sekne (pritom mi ze sluchatek vyliza pistivy zvuk - nekdy) nebo se pc restartuje. Zvlastni je ze se to stane treba po 3 hodinach hrani nebo taky po pul hodine. Njedriv sem si myslel ze by to mohlo byt prehrivani grafiky, tak jsme dal vetrak grafiky na max pri hrani her, ale to nevim jestli pomaha, protoze, jak rikam, je to velmi nepravidelne, nekdy se mi to nestane pri hrani vubec a nekdy porad. Jedna se o novou pc sestavu, ktera ted jede na Windows XP SP3 32bit. Napeti na ramkach je 2,1 V a zadne OC sem na nich ani na procesoru nedelal.Nekdy se taky stane i pri normalni prohlizeni, ze mi zezelena obrazovka a spusti se vetrak grafiky naplno (nevim jestli pricina je v tom samem), ale to se stava velmi malo.

tady jsou teploty, ketre jsem nameril pri hrani Crysis Wars
Obrázek

Nekdy take kdyz se hra sekne tak v tom lepsim pripade napise napr. tohle a spadne do Windows.
Obrázek

Moje sestava je:
Operační Paměť
A-Data Vitesta EE 4GB (kit 2x 2GB) 800+ MHz

Grafická karta
GK ATI PowerColor HD4870 512MB DDR5 PCIe 2xDVI, HDTV, OverClocked

Procesor
CPU INTEL Core 2 Duo E7300 2,66GHz (3MB/1066) BOX LGA775

Chladič CPU
CPU CHLADIČ INTEL Arctic-Cooling FREEZER 7 PRO PWM (soc.775)

DVD
DVD RW Samsung Black S223F/BEBE 20xDrive DL+8.5GB bulk SATA

HDD
HD WD CAVIAR BLUE WD6400AAKS 640GB SATAII/300 16MB 7200

Základní deska
MB GIGABYTE EP45-DS3 P45 s775,DDR2,SATA2,GLAN,ATX

Zdroj
ZD ZDROJ SEASONIC SS-500ET-F3, 500W Fan 12cm, Aktiv. PFC, 80

Dekuji vsem za pripadnou pomoc
pc manik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 334
Registrován: úte črc 22, 2008 13:51
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Seknuti nebo restartovani PC pri hrani

Příspěvek od pc manik »

podobný problém jsem měl také ale bylo to tak že se když jsem hru spustil tak se pc restartnul a chyba byly že byly přehozený zdroj pc pokud ho máš ještě v záruce měli by ti to opravit
univ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: ned lis 16, 2008 13:29

Re: Seknuti nebo restartovani PC pri hrani

Příspěvek od univ »

nevim jestli davat vinu zdroji, protoze se nejedna jen o restart, a doba je velmi nepravidelna
pc manik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 334
Registrován: úte črc 22, 2008 13:51
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Seknuti nebo restartovani PC pri hrani

Příspěvek od pc manik »

a stáva se to jen u RPG a MMORPG či onlinovek? :-o pač i takovýto problem kámoš také měl ;)
univ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: ned lis 16, 2008 13:29

Re: Seknuti nebo restartovani PC pri hrani

Příspěvek od univ »

stava se to u jakekoliv hry, je to jedno
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Seknuti nebo restartovani PC pri hrani

Příspěvek od Camazoo »

jakou máš verzi zvukového ovladače Realtek (podobné problémy jsem měl nedávno s nejnovější verzí těchto ovladačů) a Catalystů ?
vypíše se BSOD ? zapsal se soubor minidump ? Jinak teploty jsou v pořádku, akorát teplota disku se mi zdá příliš vysoká (ale problém zde nejspíš nebude)
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
univ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: ned lis 16, 2008 13:29

Re: Seknuti nebo restartovani PC pri hrani

Příspěvek od univ »

zvukovy ovladac sem neaktualizoval, mam verzi 5.10.0.5653, tu sem nasel ve spravci hardware
Catalyst mam 9.2, ale delalo to i u drivejsich
minidump - v tom ti nejak nerozumim, jak to zjistim? nejsem v tomto nejak moc znaly
bsod se nevypisuje
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Seknuti nebo restartovani PC pri hrani

Příspěvek od Camazoo »

BSOS (modrá obrazovka smrti) pokud ti vinou nějaké chyby restartuje spadne Windows, tak to občas končí modrou obrazovkou , do které se napíše mimo jiné pravděpodobná "příčina chyby"
minidump, soubor který se nachází v %Windows%\minidump a který se vytvoří při nějaké chybě (obsahuje v sobě různé výpisy, vč. možného určení chybového ovladače)
p.s. právě tahle verze ovladače mi způsobovala podobné problémy (náhodný restart PC ve 2D i v 3D) zkus si stáhnout starší verzi
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
univ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: ned lis 16, 2008 13:29

Re: Seknuti nebo restartovani PC pri hrani

Příspěvek od univ »

u te zvukovky nebo grafiky?? jak sem psal, u tech grafikych ovladacu to delalo i drive (jinych verzi), minidump slozku mam prazdnou
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Seknuti nebo restartovani PC pri hrani

Příspěvek od Camazoo »

jo, já zapomněl..u zvukových ;)
ještě si nastav: vlastnosti systému>upřesnit>spuštění a zotavení (nastavení)>automaticky restartovat (odškrtnout); to proto, kdyby se ti objevil BSOD tak ať máš šanci ho přečíst
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
univ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: ned lis 16, 2008 13:29

Re: Seknuti nebo restartovani PC pri hrani

Příspěvek od univ »

tak sem ty zvukove ovladace aktualizoval a uvidime no, snad to pomuze, dam vedet
univ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: ned lis 16, 2008 13:29

Re: Seknuti nebo restartovani PC pri hrani

Příspěvek od univ »

takze problem stale pretrvava, po chvilce hrani nasledoval restart
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Seknuti nebo restartovani PC pri hrani

Příspěvek od Camazoo »

No, ono aktualizovat to asi moc nepomůže, jelikož tam používáš tu nejnovější verzi. Stáhni si starší verzi ;) 5.10.0.5628.
Samozdřejmě problém může být někde zcela jinde, ale zarazilo mě to, jelikož podobné (vlastně stejné) problémy jsem měl nedávno také a právě "downgrade" ovladačů zvuku to vyřešil.
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
univ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: ned lis 16, 2008 13:29

Re: Seknuti nebo restartovani PC pri hrani

Příspěvek od univ »

ok zkusim....dekuji....jinak sem jeste tak ze srandy zkusil pres OCCT power supply testa a asi po 2 minutach testu se to seklo, nevim jestli mam davat vinu zdroji, protoze sem na internetu cetl ze tento test dela problemy
univ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: ned lis 16, 2008 13:29

Re: Seknuti nebo restartovani PC pri hrani

Příspěvek od univ »

a doufam, ze nevadi kdyz ten driver jen preinstaluji pres ten novy?
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Seknuti nebo restartovani PC pri hrani

Příspěvek od Camazoo »

no vzal bych to odinstalování + instal jiné verze, ale tak vcelku by to mělo být jedno
jinak vinu bych asi každopádně hledal v softwaru, i když můžeš pro dobrý pocit otestovat paměti memtestem ;)
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
univ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: ned lis 16, 2008 13:29

Re: Seknuti nebo restartovani PC pri hrani

Příspěvek od univ »

no tak to sem uz delal mnohokrat, aji kazdou ramku zvlast a problem nebyl, jen kdyz sem dal moznost SINGLE CPU, to se pc restartovalo asi po deseti sekundach, ale to asi kvuli tomu ze mam ramky v dual chanelu
univ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: ned lis 16, 2008 13:29

Re: Seknuti nebo restartovani PC pri hrani

Příspěvek od univ »

tak se mi to zase po dlouhe dobe stalo....pc mi zase pri hre counter strike source zmrzl a musel jsem dat restart
univ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: ned lis 16, 2008 13:29

Re: Seknuti nebo restartovani PC pri hrani

Příspěvek od univ »

mam jeste takovej dotaz....zkousel jsem komplet preinstalovat zvukove drivery a po odinstalovani mi to nalezlo 2 nove hardwary, po nainstalovani ovladacu se mi priradila zvukovka jako Realtek High Definition Audio a pak mi jeste ve spravci zarizeni zbyl jeste jeden

Obrázek

je to ten s tim otaznikem, a u nej mi to napsalo ze nebyl spravne nainstalovan

je to problem? zvuk mi jede, ale nevim jestli to bude delat problemy
Uživatelský avatar
Sedlo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv kvě 03, 2007 06:38
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Seknuti nebo restartovani PC pri hrani

Příspěvek od Sedlo »

Jestli máš dedikovanou zvukovku zapíchnutou v PCI slotu tak todle bude integrovaná. Jestli to jede tak bych do toho nešťoural, pač by to mohlo přestat jít.
Projekt Hacker l AMD Athlon 64 3200+ 2GHz@2,5GHz (255x10)l Asus M2NPV-MX l DDR2 2x1GB A-Data Extreme Edition 700MHz (3-3-3-6)l EAH2600XT 256MB DDR3 l WD Green 750GB l Samsung SpinPoint F1 1TB | Fortron SAGA400GLN 80+ l NEC 2070NX + Samsung 203B
NTB: Asus F3E

:heart: Phone: N900 Maemo 5 :heart:
Odpovědět