Download | Programy

Domácí síť + Internet 2X router jak nato?

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

Hangbirdy

Re: Domácí síť + Internet 2X router jak nato?

Příspěvek od Hangbirdy »

Zdravím.

Mám doma ADSL od O2 - takže z telefonní zásuvky mi jde kabel do splitteru a z něj pak do routeru. Na router (Prestige 600 series) mám připojený jeden PC přes LAN, dále mi pokrývá celý byt wifi signálem, takže jsou na něj napojeny většinou další 3 PC přes wifi.
Problém je, že mi signál nepokrývá zahradu. Našla jsem na půdě starší router (Vigor 2500We) a koupila si 50-ti metrový LAN kabel, kterým chci ten Vigor připojit to Prestige a umístit jen na zahradu - aby vysílal wifi po mé zahradě a mohly se tak na něj na zahradě připojit cca 4 notebooky. Bylo by skvělé, kdyby mohly být sesíťovány s PC v domě, ale není to podmínkou.

Hraji si s tím dneska celý den a pořád nemohu přijít na to, jak to nastavit. Googlím už asi 4 hodiny, vyzkoušela jsem vše, co jsem kde našla a stále to nefunguje. Zkoušela jsem nastavit ten Vigor jako switch i DHCP relay, ale nešlo to. Hledala jsem, jestli jde nastavit přímo jako bridge, ale myslím, že ne. Prestige ano. Osobně si myslím, že by to mělo nějak jít, i když ty modemy nebudu vyměňovat (v nejhorším případě to udělám a nastavím Prestige jako bridge na Vigor - ale to se mi nechce, protože bych musela do Vigoru opsat celý MAC filtr z Prestige a to se mi nechce, neb je toho strašně moc). Dále si myslím, že dělám chybu v nastavení rozsahu IP adres.

Může mi, prosím, někdo poradit jak to zrealizovat co nejjednodušeji? Předem díky za každou radu.
Stepan
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned dub 12, 2009 18:01

Re: Domácí síť + Internet 2X router jak nato?

Příspěvek od Stepan »

Dobrý den,

chápu-li to dobře, jde Vám o to samé, s čím jsem laboroval já. Pokud jste udělala vše, co mi zde poradili výše v tomto vláknu, mělo by Vám to běžet. Jestli pořád ne, možná bude problém tam, kde byl nakonec u mně.

Teprve předevčírem jsem ve stavu vrcholné bezradnosti přišel na to, v čem to vázlo. Už jsem se chystal to sem napsat, jak jsem slíbil, ale jaksi jste mě předběhla ;) . Na notebooku jsem musel ve vlastnostech bezdrátového připojení přepnout typ zabezpečení na WPA-osobní a typ šifrování na TKIP. Na routeru jsem tím pádem šifrování musel změnit také na TKIP.

Možná existuje i jednodušší nastavení, ale nějak zvlášť tomu nerozumím, tak jsem rád, že to konečně chodí, a ruce už od toho dávám pryč ;)
Hangbirdy

Re: Domácí síť + Internet 2X router jak nato?

Příspěvek od Hangbirdy »

Díky, ale žádné šifrování tam nemám. Celé to je zabezpečené přes MACy a skryté SSID.
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Domácí síť + Internet 2X router jak nato?

Příspěvek od zener »

Hangbirdy: Pokud mas zabezpeceni pouze skryte SSID a filtrovani MAC, pak to neni prakticky zadne zabezpeceni. Urcite si nastav WPA, pokud mas novejsi hardware, zkus i WPA2.

Co se tyce Tveho nastaveni, koukam, ze onen Vigor je ADSL modem s wifi. Nikdy jsem tento modem nekonfiguroval, musis si tedy poradit sama. Kazdopadne, musis provest tyto kroky...
- nastavit modem do rezimu AP - zkratka nejak potlacit mod ADSL.
- vypnout DHCP server.
- pripojit kabel z modemu (Prestige).
- v teto chvili bys mela byt schopna pripojit se kabelem.
- kdyz Ti jde pripojeni pomoci kabelu, staci jen dokonfigurovat wifi.
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
Hangbirdy

Re: Domácí síť + Internet 2X router jak nato?

Příspěvek od Hangbirdy »

Díky, právě, že naprosto netuším, jak potlačit to ADSL. Manuál už znám skoro zpaměti. Nakonec jsem to vzdala a koupím si nové AP.

V čem je zabezpečení přes MACy, když povolím přístup jen určitým MACům, nebezpečné?
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Domácí síť + Internet 2X router jak nato?

Příspěvek od zener »

Hacknuti site s "ochranou" pomoci MAC je to nejtrivialnejsi. Kazdy prenaseny paket obsahuje cilovou MAC adresu. Utocnik si tento packet precte a precte si z nej i onu cilovou MAC adresu. Pak si jen ve svem pocitaci zmeni MAC na stejnou, kam packet putuje a je to. Otazka minuty...
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
Návštěvník

Re: Domácí síť + Internet 2X router jak nato?

Příspěvek od Návštěvník »

Je možné použít adsl modem s wifi routerem (DrayTek Vigor2500we) jako wifi switch? Do místnosti je přiveden internet (conect. je pravděpodobně z wifipřijímače, nevím), potřebuji signál poslat do další místnosti. Zmiňovaný router s modemem mám k dispozici, jiný bych musel koupit.
Mirek
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Domácí síť + Internet 2X router jak nato?

Příspěvek od zener »

Myslim, ze by to jit melo. Za zkousku nic nedas...
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
Návštěvník

Re: Domácí síť + Internet 2X router jak nato?

Příspěvek od Návštěvník »

Dobrý den,
mám problém se sdílením souborů v domácnosti s několika počítači, dvěma routry a jedním switchem. Internet funguje bez problémů, ale nevím jak routery nastavit tak, aby bylo možné sdílet soubory mezi všemi počítači. Scháma by mělo vysvětlit situaci. Předem děkuji za odpověď.
Obrázek
Odpovědět