Download | Programy

Jak zapnout na trvalo Vertikální Synchronizaci????

Grafické karty ATI, nVidia, Matrox, Intel, VIA ... a jejich přetaktování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

Glatus
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv kvě 14, 2009 21:14

Jak zapnout na trvalo Vertikální Synchronizaci????

Příspěvek od Glatus »

Dobý den, mám takovej problém. Nevím jak zapnout na trvalo vertikální synchronizaci. Grafickou kartu mám ATI Radeon HD4850. Když ji zapnu v ATI CCC tak mi jede jenom do té doby než třeba danou hru zapnu po druhé. Pak se automaticky vypne. V některých hrách totiž není nastavení vertikální synchronizace. A když ji mám vypnutou tak mi blbne obraz. Neznáte někdo nějaký způsob jak ji zapnout na trvalo???? Mrosím o radu. :(
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zapnout na trvalo Vertikální Synchronizaci????

Příspěvek od Camazoo »

co přesně myslíš tím, že obraz blbne..dělá to u všech her, jaký máš monitor, jaké používáš ovladače ?
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
Glatus
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv kvě 14, 2009 21:14

Re: Jak zapnout na trvalo Vertikální Synchronizaci????

Příspěvek od Glatus »

no když třeba rychle pohneš myší tak jdou na obrazu vydět jakoby rozmazané pruhy. Dělá mi to u všech her a monitor mám nový LG FLATRON W2252TQ 22 palcový. Jinak ovladač mám nejnovější (ale dělá mi to i se starým).
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zapnout na trvalo Vertikální Synchronizaci????

Příspěvek od Camazoo »

to je divné, ale máme téměř podobný HW (já mám LG W2242T a 4850) a ničeho takového si nevšímám..to vypadá spíš na chybu ovladačů..nebo monitoru ?
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
Glatus
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv kvě 14, 2009 21:14

Re: Jak zapnout na trvalo Vertikální Synchronizaci????

Příspěvek od Glatus »

monitorem to nebude, protože to dělalo i na sterém monitoru. A co se týče ovladače tak to tím taky nebude. Škoda, že to nastavení není ve všech hrách jako např F.E.A.R., Bioshock tak tam se to nastavit dá ale např. ve Wanted weapons of fate, X-Men Origins: Wolverine tak tam to vůbec v nastavení není.
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zapnout na trvalo Vertikální Synchronizaci????

Příspěvek od Camazoo »

není no, ale VSync je celkem náročný na výkon. Můžeš si zkusit namapovat klávesovou zkratku na profil se zaplým VSync. I když podle mě by se tam to nastavení mělo uchovat..vyzkouším .
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
Glatus
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv kvě 14, 2009 21:14

Re: Jak zapnout na trvalo Vertikální Synchronizaci????

Příspěvek od Glatus »

A jak mám teda (namapovat klávesovou zkratku na profil se zaplou vertikální synchronizaci)?????
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zapnout na trvalo Vertikální Synchronizaci????

Příspěvek od Camazoo »

zapneš VSync, dáš Profiles > profiles manager, zde pojmenuješ profil a v záložce activation nastavíš Hotkeys assignment
zkus před tím reinstalovat CCC, nainstalovat nejnovější verzi, pokud nemáš..
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
Glatus
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv kvě 14, 2009 21:14

Re: Jak zapnout na trvalo Vertikální Synchronizaci????

Příspěvek od Glatus »

Aha, zjistil jsem, že mi to dělá i ve videích které si pouštím na internetu.
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: Jak zapnout na trvalo Vertikální Synchronizaci????

Příspěvek od Anonymous2 »

Cawtw chtel sem se zetpta mam Geforce 7950 GT a kdyz vypnu vertikalni synchronizaci a začnu hrat CS abych měl 100 fps tak se mi kompa po nake době vždycky restartne.Ale když hraju se zapnutou vertikalni synchronizaci a mam v CSKu 60 fps tak to bezi normalně.Už sem vyskoušel snad vše new windows new ovladače a pořad nic nevim si rady mohl by mi někdo prosimvas pomoct?díky předem
kub

Re: Jak zapnout na trvalo Vertikální Synchronizaci????

Příspěvek od kub »

dobry den cs 1.6 uz hraju asi tak 5 let a zatim s fps zadny problem.ted sem si koupil new pc a nemuzu najit u intelu vrtikalni synchronizaci najdu akorat svisla synchronizace a tam je zapnout a este nastaveni aplikace.
Odpovědět