Download | Programy

Procesor od AMD nebo INTELU

Procesory AMD, Intel, VIA a další, přetaktování a řešení jejich problémů

Moderátoři: PCMark, Awast, Moderátoři

Návštěvník

Procesor od AMD nebo INTELU

Příspěvek od Návštěvník »

Dobrý.Rozhoduji se který z těchto dvou procesorů by byl lepsi do pc který je využíván z větší části herně.Jedná se o AMD Phenom II X3 720 Black Edition nebo Intel Core 2 DuoE8400 BOX.Z těchto dvou urcitě jeden vyberu protože mam cenové rozmezí na procesor 3 až 4tisíce Kč.Nechci čtyřjádro takže o to je výběr užší.Poradil by mi někdo který vzít a v čem je výhodnější než ten druhý.Krom ceny teda.Dík.
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Procesor od AMD nebo INTELU

Příspěvek od Camazoo »

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 3000000NAR
nechápu podle jaké logiky nechceš čtyřjádro
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
Návštěvník

Re: Procesor od AMD nebo INTELU

Příspěvek od Návštěvník »

Určitě dobrej procák ale současné hry které využijí čtyři jádra se dají v podstatě spočítat na prstech jedný ruky.Do budoucna se to určitě zlepší a proto mi zatim stačí jeden z těch co sem uvedl.Za čas si určitě čyřjádro taky pořídím.V testu těchto procesorů+toho co mi doporučuješ vyniklo čtyřjádro akorát v GTA IV a COD4.
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Procesor od AMD nebo INTELU

Příspěvek od Camazoo »

jaký máš zbytek sestavy..popř. plánuješ teď někdy novou ?
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
Návštěvník

Re: Procesor od AMD nebo INTELU

Příspěvek od Návštěvník »

Dávám dohromady novou sestavu.A mám to takhle co budu kupovat.

Gainward HD 4870 Golden Sample 512 MB

Gigabyte GA-MA790X-UD4(rev.1.0) nebo Gigabyte GA-EP45-DS3LR(rev.1.0)

A-Data Vitesta EE(2x2GB)800+MHz

Fortron FSP500-GLN Blue StormII 500W

No a chybí mi ten procák.Zbytek sestavy jako skřínˇ,hdd atd. už mám.
Návštěvník

Re: Procesor od AMD nebo INTELU

Příspěvek od Návštěvník »

Určitě bych šel do Intela, třeba http://www.alza.cz/intel-core-2-duo-d85768.htm nebo pokud by sis to rozmyslel s tím čtyřjádrem tak http://www.alza.cz/intel-core-2-quad-d97196.htm.
Tom----

Re: Procesor od AMD nebo INTELU

Příspěvek od Tom---- »

Jasně že je lepší Phenom II.Dnes kupovat cokoliv na S775 tedy Intel je hloupost.Patice končí a relativně rychle mizí nabídka CPU...AMD nabídne podobný výkon na takt a jedno jádro navíc + novější patice.A to buď AM2+ s DDR2 nebo rovnou AM3 a DDR3.Nemusím snad psát že AM3 CPU pojede i v AM2+ desce.Nové X3 jsou výborné CPU a Intel na ně nemá odpověď...Tedy jednoznačně AMD + chipset FX790+SB750 nebo 790GX. :)
Odpovědět