Download | Programy

Jak na novou instalaci XP?

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

david007

Jak na novou instalaci XP?

Příspěvek od david007 »

Zdravím,nevíte někdo jak nainstalovat systém XP na pc,když je v registrech zakázán boot z CD,DVD Rom a přitom naformátováný HDD na jiném PC ?
Když vložím instal.CD XP do jednotky,bootování se nespustí ani se mechanika neroztočí.(je funkční).
V biosu mám bootování povoleno.I jednotky jsou zobrazeny.
Děkuji za odpovědi:)
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na novou instalaci XP?

Příspěvek od Camazoo »

registry s tím nemají co dočinění,. To jestli se rozjede intstalace z CD je dáno pouze nastavením priority bootování v BIOSu desky.
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
david007

Re: Jak na novou instalaci XP?

Příspěvek od david007 »

Camazoo píše:registry s tím nemají co dočinění,. To jestli se rozjede intstalace z CD je dáno pouze nastavením priority bootování v BIOSu desky.
Díky,je v biosu jako 1st..tzn. na prvém místě.Nejde to stale.
Hlásí: NTLDR nenalezen restartujte Pc pomocí Alt-Ctrl-Del.
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na novou instalaci XP?

Příspěvek od Camazoo »

to vypadá na chybu desky nebo mechaniky, jelikož to nechce vzít CD jako první..hláška o poškozeném NTLDR je dána buď chybějící nebo vadnou instalací Win..jelikož se snaží bootovat z hdd
napiš typ základní desky a mechaniky
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
david007
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: sob čer 13, 2009 17:23

Re: Jak na novou instalaci XP?

Příspěvek od david007 »

Ano, nechtě jsem smazal dll. soubory Reg Cleanerem,avšak tyto soubory nešlapaly tak jak mají,proto jsem se rozhodl naformátovat disk na jiném PC.
Typ desky: INTEL DESKTOP BOARD D815EEA2 / D815EPEA2.
Je to starý Celeron 900 Mhz 320 Mb memory.
HDD: SAMSUNG SV40002H..CD-Rom:LG MODEL:GCR-8521B .
Nechci ho dát pryč,jsem na něj zvyklý.
Vše šlapalo do doby co jsem smazal systémové dll. soubory.
Btw.CD-Rom se již chvíli roztočí,zasvítí led a vypne se.
david0o7

Re: Jak na novou instalaci XP?

Příspěvek od david0o7 »

To Camazoo: Tak jsem si vzal něco z toho co jsi v tomto theadu sdělil a musím říci,že opravdu bylo potřeba nastavit v biosu na st.1 removable device a stačilo vložit instal.CD do vypalovačky a opravdu instalace nového systému začala a skončila úspěšně.:)
Nainstaloval jsem několik freeware prg.a po instalaci jakéhosi codeku tuším pro winamp po resetu již pouze černá obrazovka.Má radost z úspěchu byla předčasná..
Je zde někdo,kdo mi může pomoci?D.
Uživatelský avatar
NSBM
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 659
Registrován: sob čer 28, 2008 10:57
Bydliště: pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na novou instalaci XP?

Příspěvek od NSBM »

david0o7 píše:To Camazoo: Tak jsem si vzal něco z toho co jsi v tomto theadu sdělil a musím říci,že opravdu bylo potřeba nastavit v biosu na st.1 removable device a stačilo vložit instal.CD do vypalovačky a opravdu instalace nového systému začala a skončila úspěšně.:)
Nainstaloval jsem několik freeware prg.a po instalaci jakéhosi codeku tuším pro winamp po resetu již pouze černá obrazovka.Má radost z úspěchu byla předčasná..
Je zde někdo,kdo mi může pomoci?D.

"jakehosi" kodeku "tusim" pro winamp :smt046 sakra vis vubec co instalujes ? :D ja pouzivam winamp stabilne (v linuxu VLC) a nemam problemy s cernou obrazovkou.. jde Ti najet alespon do nouzoveho rezimu?
$result = mysql_query("SELECT finger FROM hand WHERE id=3");
echo $result;
HNwebdesign - Tvorba webových stránek
david007
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: sob čer 13, 2009 17:23

Re: Jak na novou instalaci XP?

Příspěvek od david007 »

Nedostal jsem se ani do Biosu.Problém byl v paměti RAM.Asi je K.o.Důvod proč nešlo nabootovat z (rychlejší)Cd-romky: Zohlý pin na konektoru v cd-romu.
Už šlape jak má.Dal mi zabrat,celer.
Všem moc díky za názory a cenné rady a přeji slunné dny!
Diky moc.
Odpovědět