Download | Programy

Pomoc!!

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

Markéta

Pomoc!!

Příspěvek od Markéta »

Ahoj ! :) ! Ja mám takový větší problém !! Chtěla bych se zeptat jak bych se mohla stát druhým správcem pc !! Mám bratra ktery je spravce počítače :ch: a ja jsem uživatel ktery má méně výhod !! Jenže já když např. potřebuju nějaký program si stáhnout , tak po stažení si ho nemůžu nainstalovat, poněvadž nemám oprávnění, atak je to skoro pokaždé (můj bratr je na internátu, máme jen jeden pc a stejně by mi to nenainstaloval - má rád když něco nemůžu)! :list: ! S bratrem o tom neni rozumna řeč ! :roll: ! Jsem úplně v koncich protože vlastně nemůžu skoro nic !! Prostě druhým spravcem mě nechce dát a já nwm co s tím !! nemáte někdo nějaký nápad nebo radu ? :x ?
PS : S rodiči jsem již o tom mluvila, ale vůbec neví a co go... compu prostě nerozumí ! :cry: !
Prosím o pomoc ! :prayer: ! Předem děkuji !!
belly3

Re: Pomoc!!

Příspěvek od belly3 »

Ahoj, no budeš ho muset oblafnout - až bude doma a bude na svém účtě, někam ho odlákej a rychle si aktivuj svůj účet jako také správcovský a zahesluj si ho aby to nemohl změnit. Jinak to nepůjde... Start/Ovládací panely/Uživatelské účty...
Uživatelský avatar
NSBM
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 659
Registrován: sob čer 28, 2008 10:57
Bydliště: pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc!!

Příspěvek od NSBM »

zkus se prihlasit jako administrator PC -> pred prihlasenim do WIN zmackni dvakrat CTRL + ALT + DELETE ... bude to po Tobe chtit heslo ale zkus to nechat prazdne (dost casto to byva prazdne heslo) ;-) .. a pak si ke svemu uctu prirad Spravcovska prava :-) jeste by to mozna slo udelat jinak... kdyz Ti tohle nepujde dej vedet a neco vymyslime ;-)
$result = mysql_query("SELECT finger FROM hand WHERE id=3");
echo $result;
HNwebdesign - Tvorba webových stránek
Markéta

Re: Pomoc!!

Příspěvek od Markéta »

NSBM : Zkoušela jsem jak si to psal !! Ale chce to po mě nějakou disketu na hesla nebo co !! Tak nwm co dál !! Jestli mám v bráchových věcích najít nějakou určenou disketu nebo stačí prazdná ?? A nebo je ještě nějaký jiny zbusob !!
PS: Můj brácha zítra přijede z internátu tak kdybys náhodou odepsal odepíšu až v pondělí (možná v neděli večer ), ale hlavně ti děkuju za tvou snahu a snad ještě něco vymyslíme !! Děkuji moooc !
Uživatelský avatar
belly3
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: stř čer 24, 2009 20:23

Re: Pomoc!!

Příspěvek od belly3 »

Tak to zkus takhle, a pak si udělej svůj zaheslovaný účet.... Než začne nabíhat windows zmáčkneš F8,vypíše ti to možnosti spuštění.Zapneš to v nouzáku a tam už heslo jednoduše odebereš z admina(nebo prostě z toho co tam bude za uživatele,mělo by to bejt jedno).Nebo viz.. F8 a pak spusť cmd (start ->spustit->cmd) a zadej net user nazev učtu *
Uživatelský avatar
renox
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon črc 16, 2007 13:24
Bydliště: Praha

Re: Pomoc!!

Příspěvek od renox »

Ani na vterinku te nenapadlo, ze kdyby to bylo tak snadne, nemelo by vubec smysl nejaka hesla uzivatelum a hlavne administratorovi nastavovat? :-)
Pentium Dual Core 2,00 GHz | ARCTIC Freezer 7 PRO | 2x 2048 MB OCZ 1150 DDR2 | GAINWARD BLISS 8800GT Golden Sample | Seagate 160 GB SATA II + WD Caviar Black 500GB SATA II | DVD RAM ASUS DRW-1814BLT | GIGABYTE P35-DS3R | REPRO GENIUS Home Theater SW-5.1 | CoolerMaster Mystique 632 + Fortron 500W
Uživatelský avatar
NSBM
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 659
Registrován: sob čer 28, 2008 10:57
Bydliště: pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc!!

Příspěvek od NSBM »

belly3 píše:Tak to zkus takhle, a pak si udělej svůj zaheslovaný účet.... Než začne nabíhat windows zmáčkneš F8,vypíše ti to možnosti spuštění.Zapneš to v nouzáku a tam už heslo jednoduše odebereš z admina(nebo prostě z toho co tam bude za uživatele,mělo by to bejt jedno).Nebo viz.. F8 a pak spusť cmd (start ->spustit->cmd) a zadej net user nazev učtu *

kde zijes? :-D kdyby tohle slo tak se nebude asi windows pouzivat na milionech strojich celosvetove :-) nerad tady hlouposti kdyz tomu sam nerozumis :-)

markete: disketu zkus pohledat celkem by se hodila.. je mozne ze nastavil sifrovani hesel a sifru ulozil na disketu.. jinak jeste zkus odhadnout nejake heslo k tomu uctu ADMINISTRATOR .. (1234, heslo, jmeno_brachy, ...) zkus si proste typnout co by bracha mohl dat za heslo...

je tu jeste nekolik moznosti, ale problem je, ze pokud jsi spravce pocitace, tak stejne muzes smazat zaheslovany ucet spravce pocitace c.2 (to znamena, ze i kdyz budes mit ten ucet s plnymi pravy a bracha to zjisti, muze Ti ten ucet zase smazat nebo zmenit zpatky na omezeny... takze jedinou realnou a do budoucna moznou moznosti je nejak se s brachou domluvit aby Ti to dal (coz prepokaldam ze nepude), nebo si privlastnit typ uctu spravce (treba jak psal hned kolega v druhem prispevku - odkladat brachu) a potom musis dat brachovi omezeny ucet :-) a muzes ho trapit Ty ... a nebo pak jeste jedna moznost o ktere se nize rozepisu a to je nejak heslo "ukradnout" (coz se nema ale sama vis dobre co delas) ....

takze k tomu hacknuti hesla: je hned nekolik moznosti jak to udelat.. nej bude asi sehnat heslo admina nebo brachovo ..
jsou hned dve moznosti (z nekolika ale tyto dve jsou temer 100% uspesne): pouzit Opcrack program (zabere to nejakej ten cas) nebo pouzit CIA Commander a WinImage ... popisu Ti druhou moznost protoze ta prvni je malicko slozitejsi :-)

zmena hesla k uctu win (jakykoliv) [NEVYZKOUSENO]:
stahni si CIA COmmander ZDE a vypal to jako image pres WinImage na disketu nebo na cd.. jak chces :-) spis na tu disketu :-) az to budes mit dej ji tam a restartuj PC.. melo by Ti nabehnout neco jako toto .. tam vyber hda1 (hned to prvni.. predpokladam ze nemate nejak slozite rozdeleny disk) takze klikni teda na hda1 a potvrd... na dalsim okne vyber User Manager a uz by jsi mela videt seznam uzivatelskych uctu ktere mate v PC :-) (cili i svuj a brachuv) ... tam si pak vyber ten, na kterem chces zmenit heslo (muzes ted udelat tu vec kterou jsem TI radil a to potyrat brachu s omezenym uctem a sobe dat spravce) a zmackni klavesu F3 .. ja Ti ale doporucuju zmenit heslo pro Administratora (tam si pak muzes dat prava spravce ;-) ) .. az zmacknes F3 bude to po Tobe chtit zadat rovnou nove heslo (takze stare znat nemusis) pak zmackni F2 (tim to ulozis) a pak F10 a to TI pak nabidne jestli chces restartovat tak dej ze jo (REBOOT) ... no a pak se prihlas jako administrator s novym heslem (ktere jsi zadalla) a zmen si v START - OVLADACI PANELY - UZIVATELSKE UCTY - nazev_Tveho_uctu - Zmenit typ uctu - spravce pocitace....

ted kdyz takhle zmenis heslo a bracha by Ti chtel zase sebrat ty prava tak se staci znovu prihlasit jako administrator a znovu si to prenastavit :-) popr. muzes brachovi zmenit pak ten typ uctu a trosku ho potrapit a vydirat (treba prave muzes navrhnout dohodu ze budete spravcove oba a zakopat valecnou sekeru - to je nej reseni) ... :-)

pokud to nebude fungovat tak napis a neco vymyslime ;-) WIN XP jsou derave jak cednik :-)

btw: jake mas Windows - XP Home? XP Professional? Vista? 95? 98? 2000?
$result = mysql_query("SELECT finger FROM hand WHERE id=3");
echo $result;
HNwebdesign - Tvorba webových stránek
Markéta

Re: Pomoc!!

Příspěvek od Markéta »

Hrozně vám všem děkuju za to jak by s te mi radi pomohli !! Jsem vam za to moc vděčna :-) !!

jinak pro NSBM : Až budu mít vice času a nebudu tu na spěch tak to jednoznačne vše zkusim !! Moooc díky !! Jinak jsme měli windows professional a teď mame home ale když se brachovi zamane tak dava vistu no jak chce prostě !! No každopádně se ještě ozvu (až to vyzkouším) !! Jak si psal o tom abych uhádla heslo tak to bude problem protože už jenom jak vydím vypisoval brachu heslo dlouhe cca 15 a více znaku, tak nwm jak bych ho uhadla, no vlastně jsem se o to už několikrát pokoušela, ale nic !! No tak zatim no !! A ještě jednou moooc dík !! :-)
Odpovědět