Download | Programy

Výběr grafické karty

Grafické karty ATI, nVidia, Matrox, Intel, VIA ... a jejich přetaktování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

case_fcs
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: stř čer 24, 2009 21:26

Výběr grafické karty

Příspěvek od case_fcs »

Dobrý den,
zajímalo by mě podle čeho mám vybírat grafickou kartu, co z údajů u prodejců mi udává její výkon, který bude využitelný na hraní či multimediální práci. A také na co mám při koupi koukat, abych měla jistotu, že mi karta půjde do stávající základní desky.
Předem děkuji za všechny rady od zkušených :)
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr grafické karty

Příspěvek od Camazoo »

Zdravím,
napište specifikaci vašeho PC a cenový rozpočet ;) něco s tím uděláme
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
case_fcs
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: stř čer 24, 2009 21:26

Re: Výběr grafické karty

Příspěvek od case_fcs »

Cením si tak rychlé reakce :) nicméně, ale mě ani tak teď nejde konktrétně o moje pc a jaká karta by se hodila do něj (ikdyž nemůžu říct, že do budoucna bych nějakou tu kartu nechtěla), ale spíš mě to zajímá tak obecně, jak na to, podle čeho to vybírat. Počítač se mi podařilo sestavit a běží mi, ale věřím že sem tehdy udělala spoustu chyb při výběrů komponent. Chtěla bych spíše jen odbornou radu, podle čeho kartu vybrat. Doufám, že zde hloupě nežádám nemožné :)
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr grafické karty

Příspěvek od Camazoo »

tak v prvé řadě to jsou cenové možnosti a specifikace PC. Pokud je to už nějaký starší kousek (jednojádrový procesor, zastaralá patice, nedejbože AGP rozhraní na desce) tak se upgrade grafiky ve většině případů nedoporučuje a lepší je nákup spolu s novými komponenty. Potom to jsou nároky na grafiku, rozlišení ve kterém se bude hrát..
S konkrétním výběrem grafické karty je lepší se obrátit na někoho znalého, případně na fórum :) protože narovinu, člověk který se v tom dennodenně nepohybuje tak nemá šanci, případě uskuteční katastrofální nákup . Bohužel tuhle problematiku není možno popsat na pár řádků ;)
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
case_fcs
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: stř čer 24, 2009 21:26

Re: Výběr grafické karty

Příspěvek od case_fcs »

dobře tak to zkusíme, jen to prosím hnedka nevzdávejte s mou sestavou na novou teď opravdu nemám :) při pořizování sem se potřebovala hodně orientovat cenou a hlavně je to můj první a zatím jediný sestavený kousek, prostě sem to chtěla jednou zkusit poskládat, tak sem si to sestavila a první pocit po tom co to najelo je nepopsatelný :) ale zatím to docela šlape a de mi na tom jakžtakž vše co zatím chci, ale pokud je tu možnost tak bych určitě lepší grafiku ocenila no vlastně i cokoliv jinýho ale to chce čas, ale stejně bych si to chtěla umět vybrat sama (teda tak aby to bylo kvalitnější než můj 1. výběr), ale dobře tomu zatím dám čas, tak toto je má sestava a zajímalo by mě zda mám možnost pořídit nějakou lepší grafickou kartu nebo už nemam šanci

MB http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=43475
CPU http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=45160
paměti 2x http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=39240
2x http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=39241

většinou nakupuji u czech computeru tak snad tím nepohorším a snad nevadí nějaká ta reklamka :) tak doufam že sem na nic důležitého nezapomněla co je potřeba, takže dá se mi doporučit nějaká dobrá grafická karta když na cenu nebudu momentálně hledět? ikdyž čím méně tím pro mě zatím po finanční stránce lépe
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr grafické karty

Příspěvek od Camazoo »

sestava je pro upgrade GK dostatečná, škoda podivného výběru RAMek
jenom prosím uveďte rozlišení monitoru, ať nevybereme něco třeba zbytečně výkonného ;) a alespoň nějakou cenovou relaci. (těsně pod 3000 se dá sehnat GTS250 či Radeon HD4850 případně 4770, 4830)..všechny tyhle zvládnou rozlišení 1680x1050)
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=63456
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=58220
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
case_fcs
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: stř čer 24, 2009 21:26

Re: Výběr grafické karty

Příspěvek od case_fcs »

uff tak to sem ráda, že je upgrade ještě možný :) no monitor musím koupit společně s grafickou kartou, mám ještě crt :) ale vidím to asi na nějaký 22" tak to by mělo být v pohodě s rozlišením nepletu-li se a cena pro gk by do 3000 měla být přijatelná myslim že by to šlo to bych nějak dala dohromady takže děkuji moc za pomoc s výběrem a teď ještě jen pár dotazů, jen ohledně těch ramek, chtěla bych vědět v čem sem udělala chybu a ještě taky jen podle čeho jste vybral, že ta gk pude do mojí základní desky? je to jen podle slotu pci-e x16 nebo je potřeba hledět ještě na něco? a jen ty údaje, vim že se na to ptam znova ale jentak orientačně teda, kdybych já vybírala gk tak vyberu takovou jejíž šířka paměťové sběrnice neni pod 128 dočetla sem se že v dnešní době je karta slabá pokud má pod, potom bych koukla na rychlosti grafického čipu a pamětí ale zde nevím které hodnoty jsou tak nějak optimální a dál nevím co ještě kontrolovat, vim že je toho hodně a vim že pokládam složitou nesmyslnou otázku, jen chci vědět zda bych přibližně koukala na správné věci, jinak děkuju moc za vaší trpělivost :)
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr grafické karty

Příspěvek od Camazoo »

tak například HD4850 používá 256bit sběrnici a GDDR3 paměti. HD4770 používá GDDR5 paměti ale zase 128bit sběrnici. Paměťové propustnosti obou karet se od sebe zase tolik neliší, jelikož HD4770 používá GDDR5 paměti, které svou rychlostí částečně kompenzují menší sběrnici. (horši by byla kombinace 128bit sběrnice a GDDR3 paměti)..jak jsem psal, tahle problematika je docela složitá a nedá se dohnat přečtením jednoho článku. Důležitý je také počet stream procesorů (které se ovšem u NVidie a ATi podstatně liší), počet ROPs; typ, frekvence a propustnost pamětí..neméně důležitá je také spotřeba :)

Pokud vezmete 22" monitor (předpokládám rozlišení 1680x1050) tak by výběr připadal na HD4770, HD4850, GTS250 (9800GTX+)..HD4870 se mi zdá už zbytečná, nevím jak moc bude PC určeno k hraní.
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
case_fcs
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: stř čer 24, 2009 21:26

Re: Výběr grafické karty

Příspěvek od case_fcs »

no zatim je teď spíš určen k hraní a čím víc náročnějších her pc zvládne tim líp, ale vim že od něj už nemůžu čekat zázraky :) takže děkuji mnohokrát ještě jednou za všechny rady a pomoc
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr grafické karty

Příspěvek od Camazoo »

Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
case_fcs
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: stř čer 24, 2009 21:26

Re: Výběr grafické karty

Příspěvek od case_fcs »

díky ale ještě se chci zeptat, podle čeho poznam že to základní deska utáhne? já myslela že třeba musim koukat na ten typ paměti, když třeba u operační paměti je psáno že to zvládá typ ddr2 tak sem myslela že to bude tak nějak i u grafický karty
CAIN

Re: Výběr grafické karty

Příspěvek od CAIN »

Dobry den.
Me by zajimalo kdyz mam jednojadrovej procesor 1.8ghz do jake graficke karty se muzu pustit xD ? popripade jak vybrat lepsi procesor i grafickou kartu?
Uživatelský avatar
vlkodlak99
Nováček
Nováček
Příspěvky: 98
Registrován: pát pro 14, 2007 21:48
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr grafické karty

Příspěvek od vlkodlak99 »

Zdravím nechcu někoho urazit ani se pléct do něčeho po čem mě je prt ale paní nebo slečně : case_fcs bych poradil jestli se v tom chce orientovat ať hodně čte recenze články na netu projde si celé tohle forum pročte recenze a testy grafických karet na které toto forum mnohdy odkazuje a tam najde odpovědi na všechny otázky které má ať už se to týká výběru grafiky k procesoru (aby třeba cpu grafiku nebrzdilo) nebo dalších podle mejch zkušeností laikovi tyhle recenze s testy poví nejvíce jelikož dneska člověk opravdu nikdy neví jestli se dá orientovat podle parametru na kartě (třeba například už tady zmiňovaný příklad HD 4850 verzus HD4770) odpoví i na to co kam de strčit co je k sobě a tak dál to je prostě nevyhnutelný proces a jak už řekl Camazoo to se nedá vysvětlit na dvou řádkách .. a sám přiznávám že i když se v počítačích pohybuji od 7 let a prošel sem si od zx spektra přes commodory a první 486tky až po dnešní stroje a trh s pc komponenty sleduji stejně se většinou ptám i ostatních na názor a jejich zkušenosti byť třeba na tomto fóru protože jistota je jistota :cool:
AMD Athlon 64 X2 5000+Black Edition@ 2,9GHz,ASUS M2N4-SLI,4GB DDRII 800MHz A-Data,Sapphire radeon 3870 512MB ram DDR3

Láska je pouhý trik kterým se tvá DNA snaží zkopírovat !!!

Je hezké vidět hrát si děti na trávě do té doby než tu trávu začnou kouřit .
Uživatelský avatar
vlkodlak99
Nováček
Nováček
Příspěvky: 98
Registrován: pát pro 14, 2007 21:48
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr grafické karty

Příspěvek od vlkodlak99 »

Anonymous píše:Dobry den.
Me by zajimalo kdyz mam jednojadrovej procesor 1.8ghz do jake graficke karty se muzu pustit xD ? popripade jak vybrat lepsi procesor i grafickou kartu?
Napiš celou sestavu a pánové ti tu jistě dobře poradí ale mám za to že podle rychlosti cpu bych tvůj pc odhadoval na nějaký ten intel pentium 4 bo nějakej celeron a patice 478 a to bych asi prděl na cokoli pokud chceš něco hrát nového tak zapomeň na to že to bude na tomhle pokud máš něco od AMD se socketem A ne nějaké slušné desce mužeš teoreticky jít s procesorem až na nějakého Athlon 3200+(Barton FSB400) který se dá levně koupit z nějakého bazaru ale i tak to nebude žádná sláva ale se slušnou grafikou pokud nejsi náročný a nechceš hrát ty nejnovější hry nárůst výkonu jistě poznáš upgrade grafiky to je těžké když nenapíšeš co máš pak člověk neví jestli má cenu kupovat do tohohle něco jiného každopádně se zamysli kolik peněž hodláš investovat a zvaž nákupu od základu nového stroje třebas i z bazarových součástek nechcu plácat hlouposti ale když procházím na netu bazary tak mám za to že při koupi toho čeho se lidi v dnešní době už zbavují poskládáš hromadu lepší pc než když se budeš snažit dělat upgrade toho co máš doma nebo bych opravdu zvážil pošetření peněz a nákupu něčeho nového co ti vydrží relativně dlouhou dobu
AMD Athlon 64 X2 5000+Black Edition@ 2,9GHz,ASUS M2N4-SLI,4GB DDRII 800MHz A-Data,Sapphire radeon 3870 512MB ram DDR3

Láska je pouhý trik kterým se tvá DNA snaží zkopírovat !!!

Je hezké vidět hrát si děti na trávě do té doby než tu trávu začnou kouřit .
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: Výběr grafické karty

Příspěvek od Anonymous2 »

Dobrý den potřeboval bych vědět,jakou grafiku by jste mi poradili sestava mého pc je
cpu:Intel pentium dual core e5200 2.5Ghz(800Mhz)
Ram:DDR2 2GB 800Mhz
Zakl.deska:Gigabite MB Sc 775 G31M-ES2L,VGA,2xDDR2.4ysata2,mATX,dual bios
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: Výběr grafické karty

Příspěvek od Anonymous2 »

Ještě jsem chtěl dodat Monitor CRT za 1mesic 22" s rozlisenim 1680x1050
Hledam levnejsi kartu okolo 2000Kč jen abych rozjel starsi gamesky xD
pc manik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 334
Registrován: úte črc 22, 2008 13:51
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr grafické karty

Příspěvek od pc manik »

Tohle je moje GK rozjedu na ní zatím all games,ale hodlám jí už vyměnit,ale trochu později,jinak jestli chceš GK na new hry co už vyšli tak by ti tahle měla stačit.
http://www.lan-shop.cz/zotac-zt-86teh3p-fsr-57995
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr grafické karty

Příspěvek od Camazoo »

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... K000000QQO
rozjedeš všechny nové hry na nejvyšší detaily ;) a ještě dlouho tomu tak bude
pc manik: to snad nemůžeš myslet vážně
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: Výběr grafické karty

Příspěvek od Anonymous2 »

xD Tak kterou xD hledam do 2000Kč
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr grafické karty

Příspěvek od Camazoo »

vezmi tu co ti doporučuji ;) k 22" monitoru bude naprosto ideální. Výkonu má stále na rozdávání.
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
Odpovědět