Download | Programy

Ovis 5460, domácí trochu komplikovaná síť

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Ovis 5460, domácí trochu komplikovaná síť

Příspěvek od mozek007 »

Domácí síť se skládá ze stolního PC a notebooku. Guru by řekl, že na tom nic není. No tedy. K internetu jsem připojený přes wifi. Na střeše mám wline w3000G, přes utp do pokoje a do PC. V PC lan je registrovaná mac adresa síťovky, když zapojím něco jiného tak nefunguje net. Dočasně jsem to vyřešil zakoupením Ovise 5460. Z wline W3000G do ovise, kde je appro lite. Z 5460 kabelem do PC a vzduchem do notesu. První problém nastal, u notebooku, musel jsem měnit mac adresu na stejnou v PC. Teď funguje net na obou PC ale nevidím se v místa v síti (nejde sdílení souborů). Jak to pořešit? Potřebuji, aby se navenek tvářila síť jako jeden PC, jedna IP, jedna MAC.
Obrázek
Problém nastal při nahrávání Appro do ovise. Když tam chci nahrát zpět původní firmware přes "mezi firmware" tak mi to hodí chybu. Mělo by to nějak jít přes ten appro.
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

s ovislink 5460 pracuji temer denne. Appro jsem ale nikdy nepouzil...

kdyz zadas pres start > spustit > \\IP adresa druheho pc tak ti ho nenajde?
Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mozek007 »

IP adresa i MAC adresa je na obou PC stejná :-) :-) protože ten provider mi to přiděluje přes dhcp. Když změním mac, tak mi to sice přidělí IP ale už se nedostanu na net, jen na stránky providera.
Appro mi doporučil odborník (pracuje s 5460 denně) ale jaksi si neuvědomil, že potřebuji ještě HW modul, a když jsem chtěl nahrát firmware zpět tak už to nejde. Přes Appro by to mohlo taky jít
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

v tomhle pripade by si potreboval neco jineho, napr. bezdratovy router s WAN portem, na ktery by si naklonoval MAC adresu na kterou ma internet.
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

Mas to moc slozity :?

Jednoduse se vyprdni na net pres router ;) Hod nejaky NAT-ko nebo proxynu na normalni PC a sdilej ho pro notes. Tak to mam ja a nestezuju si :lol: Akorat, ze PC musi beze porad mno :mrgreen:
Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mozek007 »

zener píše:Mas to moc slozity :?

Jednoduse se vyprdni na net pres router ;) Hod nejaky NAT-ko nebo proxynu na normalni PC a sdilej ho pro notes. Tak to mam ja a nestezuju si :lol: Akorat, ze PC musi beze porad mno :mrgreen:
Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mozek007 »

maestro píše:s ovislink 5460 pracuji temer denne. Appro jsem ale nikdy nepouzil...
Tak se mi tam podařilo nahrát zpět původní firmware. Stále to nešlo, nakonec jsem to maximálně resetnul a nechal odpojené z elektriky přes noc. Ráno to kupodivu šlo. Co tam mám nastavit aby to konečně fungovalo? Případně, jakej router koupit. Bezdrátový nepotřebuji, abych to propojil přes wifi můžu využít tu 5460 ne?
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pockmat »

Osobne to APcko mam a mel jsem s tim velke problemy. Chtel jsem si nahrat novy firmware, ale to se jaksi nepovedlo. Tak sem se ho pokusil vratit zpet a to taky neslo. Tak jsem se nastval a dal to na reklamaci s oduvodnenim, ze mne nejde orig.firmware a at tam hraji nejnovejsi.
Za 2 dny jsem ho mel doma s novym firmware a bez problemu. Kdyz tak si napis do Technicke poradny na OvisLink. Pro zkuseny uzivatele teto znacky maji dobre IT techniky. :idea:
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mozek007 »

Tak jsem to vyřešil. "Sehnal" jsem si Repotec Router RP-IP509 a pohoda. Vše funguje jak má. Notebook bezdrátově připojen přes AP, zatím pohodička
Odpovědět