Download | Programy

Problém s častým samovolným odpojováním wifi

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

Tabovl

Problém s častým samovolným odpojováním wifi

Příspěvek od Tabovl »

Zdravím. Mám problém s wifi u stolního počítače, kde jsem byl nedávno nucen přejít na wifi. Předem upozorňuji že se v sítích a především ve wifi nevyznám. Připojení normálně funguje, ale je velmi nestabilní například při stahování většího objemu dat. Například když něco stahuji a zároveň třeba prohlížím stránky. Tak se stává že zhruba na vteřinu se přeruší spojení a wifi se začne zdlouhavě znovu připojovat. Občas se dokonce stane že se připojování zasekne při načítání IP adresy a to pak pomůže jedině reset routru. Používám Wifi router ZyXEL Prestige 660HW-T3 v2 (od O2) a síťovku D-link DLW-G510. MAC blokádu nemam, IP mi přiděluji ručně kvůli NATu. používám WPA2-PSK (šifrování dat AES, ale tomu nerozumím o co jde). Jinak WEP se mi nepodařilo rozchodit. Zkušební připojení přes LAN-ko kabelem mi jede bez problémů. Štve mi to hlavně když něco stahuji třeba z rapidu a ono to zrovna vypadne...
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Problém s častým samovolným odpojováním wifi

Příspěvek od zener »

Proskenuj site v okoli, videl bych to na ruseni z jine site. Podle toho pak zvol vhodny vysilaci kanal, aby nedochazelo k ruseni.
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
Tabovl

Re: Problém s častým samovolným odpojováním wifi

Příspěvek od Tabovl »

No mám signál ještě z dalších dvou sítí, je sice o hodně slabší než z routru ale je...
Lze nějak zjistit na jakém kanálu ty sítě vysílají, abych podle toho si mohl vybrat jinej?
A stačí když ten kanál nastavím jenom v routru (momentálně tam je nastaveno automatické volení) a nebo se to musí nastavit i někde v pc? Popřípadě kde mam to nastavení v pc hledat? Zatím jsem ho našel jenom v routru...
Jinak děkuji za reakci, je to svým způsobem první kloudná myšlenka od doby co mám se sítí tyto problémy...
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Problém s častým samovolným odpojováním wifi

Příspěvek od zener »

Pro zjisteni kanalu ostanich siti muzes pouzit funkci v modemu, melo by tam byt neco jako Site Survey. Nevim ale, zda ho Tvuj modem ma. V jinem pripade pouzij notebook a nejaky scanovaci program, treba NetStumbler
http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ ... tstumbler/

Az vyberes kanal, na ktery se prepnout, staci jej navolit v modemu. Stanice (notebook) zmenu rozeznaji a prepnou se na dany kanal samy.
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
Odpovědět