Download | Programy

Jak použít AP k zeslílení signálu po budově...?

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

sceva

Jak použít AP k zeslílení signálu po budově...?

Příspěvek od sceva »

Mám AP EDIMAX EW-7209APg,a potřeboval bych pořešit jeden problém.Potřebovali bychom zesílit signál v paneláku kde jsou 3 vchody,v prvním je AP a potřebujem aby to chytali až v posledním vchodě,kde není už přes panely skoro žadný signál.Toto zařízení které je k dispozici EDIMAX EW-7209APg,šlo by nějak využít pomocí protokolů co podporuje?(podporuje AP, Station, Bridge, WDS and Universal Repeater Modes),vyčetl jsem ze stranek : http://www.edimax.pl/cz/produce_detail. ... 1&pl2_id=5
Cituji:
Režim WDS Bridge (režim Repeater)
Funkce WDS (Wireless Distributed System) umožňuje, aby zařízení EW-7209APg pracovalo současně jako bezdrátový přístupový bod (AP) a repeater (s dalšími zařízeními, podporujícími WDS). Uživatelé mohou tuto funkci používat k vytváření rozsáhlých bezdrátových sítí jako například na letištích, v hotelech, školách a podobně. Tato funkce je rovněž užitečná tehdy, pokud uživatelé chtějí přemostit sítě mezi budovami, kde není možno mezi těmito budovami pokládat kabely počítačové sítě.

prosím o radu jestli by to šlo nějak zprovoznit,popřípadě co je důležité k nastavení........
Už jsem trochu laboroval s tím protokolem WDS,signál jsem chytl pěkny ale k internetu jsem se nepřipojil,nemohlo to přidělit IP adresu...
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Jak použít AP k zeslílení signálu po budově...?

Příspěvek od zener »

Ano, WDS je mozne pouzit pro tento pripad. Relativne dost podrobny popis a nastaveni WDS je treba zde
http://www.marigold.cz/item/wds-pro-poh ... -wifi-site
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
Odpovědět