Download | Programy

VPU recover radeon 1950xt

Grafické karty ATI, nVidia, Matrox, Intel, VIA ... a jejich přetaktování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

slupka

VPU recover radeon 1950xt

Příspěvek od slupka »

Dobrý den vlastním kartu ati radeon 1950xt

poslední dobou se mi když hraju jakoukoliv hru po chvili objevi hlaska: VPU recover restartoval nastaveni grafickeho akceleratoru protoze prestal reagovat na signaly z ovladace. nebo nejak tak deje se mi to pouze u her ale u vsech. driv to nic takoveho nedelalo ovladace mam nejnovejsi kdyz funkci vpu recover vypnu tak pocitec uplne zatuhne, nastaveni ve hrach je take stejne jako drive teplota cipu bez zateze cca 40stupnu pri zatezi cca 80. netaktoval jsem.

nevim v cem to muze byt mozna ve zdroji ale ten by mel byt v poradku a navic pokud nehraju hry nedeje se mi to.

prosim o radu v cem by to mohlo byt

predem diky
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: VPU recover radeon 1950xt

Příspěvek od Camazoo »

to bude softwarový problém, přeintaluj Catalysty (ideálně odebrat v nouzovém režimu)
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
slupka

Re: VPU recover radeon 1950xt

Příspěvek od slupka »

kompletně jsem již přeinstaloval ovladače ( kromně čipové sady ) a catalyst control center znovu nenainstaloval ale zkusím to ještě jednou a napíšu výsledek. děkuji za radu.
slupka

Re: VPU recover radeon 1950xt

Příspěvek od slupka »

Přeinstaloval jsem jsem ovladače ( kromě čipové sady ) odinstaloval je v nouzovém režimu bohužel už v nouzovém režimu nešly nainstalovat tak jsem je nainstaloval v normálním bohužel problém to nevyřešilo. Grafika se pořád restartuje. prosím pomozte
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: VPU recover radeon 1950xt

Příspěvek od Camazoo »

teploty v zátěži�e u těch� karet pohubují v �zmezí 80-�°, takže v te�otě by sna�problém být ne�l. �ký máš zbytek�es�� a zdroj ? Jinak poslední verze Catalys� kompatibilní s�vou karou je�.8
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
slupka

Re: VPU recover radeon 1950xt

Příspěvek od slupka »

nějak se mi první číslo té verze co je kompatibilni s moji kartou promnenilo v ctverecek

sestavu mam: procesor: amd althlon 64 X2 dual core 5600+
ram: 2x 1024mb dual
grafika: radeon 1950 xt
zdroj: XP600.(12)r 600w
HDD: seagate 250gb
zakladni deska: bohužel nevím kde najít jakou mám našel jsme pouze nápisy SocketA a N1996
slupka

Re: VPU recover radeon 1950xt

Příspěvek od slupka »

jo a win xp home
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: VPU recover radeon 1950xt

Příspěvek od Camazoo »

můžeš zkusit přeinstalovat rozhraní DirectX, ale to asi nepomůže. Zkus ještě jednou překontrolovat teploty při zátěži. Jakou verzi Catalystů teda používáš ?
Jinak ta tvoje sestava není tak špatná, asi bych i doporučil upgrade grafické karty. Za cenu lehce nad 2000Kč můžeěš mít Radeon 4850 nebo GeForce GTS250. Výkon ve hrách o hodně vzroste ;)
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
slupka

Re: VPU recover radeon 1950xt

Příspěvek od slupka »

díky taky jsem o upgradu uvažoval zkusím ten direct teplota se mi teď trochu zvedla na 55 po zátěži zkusím ještě zátěž
slupka

Re: VPU recover radeon 1950xt

Příspěvek od slupka »

cca 80 stupnu zatez
slupka

Re: VPU recover radeon 1950xt

Příspěvek od slupka »

preinstalovani directu bohuzel nepomohlo
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: VPU recover radeon 1950xt

Příspěvek od Anonymous2 »

Ahoj, jestli to někomu pomůže tak já měl podobný problém se svou novou Sapphire HD5870 Vapor-X. Pomohlo mi mírně snížit takty jádra na 865MHz a pamětí na 1240MHz. Ještě zkusím jít výš abych zjistil kdy to začne padat. Protože je to nová karta tak asi budu reklamovat. Pokud je to starší karta po záruce tak buď problém s teplotou ( a to myslím nevratnou teplotní změnu např. kondenzátory či studený spoj (takhle se chová moje GTS280 po 2 letech při známých provozních teplotách nVidia karet :-).
Odpovědět