Download | Programy

power error

Diskuze o základních deskách, nastavení biosu, flashování biosu apod.

Moderátoři: Awast, Moderátoři

gresa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned zář 06, 2009 10:42

power error

Příspěvek od gresa »

Ahoj,
nevím kam s tímhle tématem, tak ho dávám do základních desek - mám problém s PC který jsem právě sestavil (první mnou sestavované PC ;-)) všechny komponenty jsou na místě, ale místo toho aby mi po spuštění naběhla obrazovka se ozve jen rychlé krátké přerušované pípání pc speakeru (asi 4 sekundy pak pauza a zase rychlé pípání).
Podle beep code v manuálu u základovky to je "continuous short beeps" - což signalizuje jakýsi power error.. A teď si absolutně nevím rady jak mám tenhle power error lokalizovat a odstranit.. Je power error spojený s nějakou konkrétní komponentou, nebo je potřeba otestovat všechny součásti zvlášť?
Deska je gigabyte ga-p55-ud4, CPU Intel i5, graf. karta Gigabyte ATI HD4870 a RAM jsou A-DATA DDR3 1333MHz.
Uživatelský avatar
NSBM
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 659
Registrován: sob čer 28, 2008 10:57
Bydliště: pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: power error

Příspěvek od NSBM »

power error - chyba napajeni... mas zapojene napajeni 20/24pin? pak pridavne na grafiku (6pin) a na procik (8/4PIN) ...
$result = mysql_query("SELECT finger FROM hand WHERE id=3");
echo $result;
HNwebdesign - Tvorba webových stránek
gresa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned zář 06, 2009 10:42

Re: power error

Příspěvek od gresa »

už je to ok - bylo to v RAM
Uživatelský avatar
Sedlo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv kvě 03, 2007 06:38
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: power error

Příspěvek od Sedlo »

a čim jestli můžu vědět?
Projekt Hacker l AMD Athlon 64 3200+ 2GHz@2,5GHz (255x10)l Asus M2NPV-MX l DDR2 2x1GB A-Data Extreme Edition 700MHz (3-3-3-6)l EAH2600XT 256MB DDR3 l WD Green 750GB l Samsung SpinPoint F1 1TB | Fortron SAGA400GLN 80+ l NEC 2070NX + Samsung 203B
NTB: Asus F3E

:heart: Phone: N900 Maemo 5 :heart:
Uživatelský avatar
NSBM
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 659
Registrován: sob čer 28, 2008 10:57
Bydliště: pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: power error

Příspěvek od NSBM »

taky se priklanim k osvetleni problemu :-) power error v ram mi prijde dost divne..
$result = mysql_query("SELECT finger FROM hand WHERE id=3");
echo $result;
HNwebdesign - Tvorba webových stránek
Odee
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pon říj 12, 2009 18:23

Re: power error

Příspěvek od Odee »

power error co sa tyka ram sa vyskytlo aj mne, mal som ju zle nasadenu a nejak skratla kontrolny napajaci obvod to preto ten power error :) Nechapem ako sa mi ju podarilo zle nasadit ale mozne je vsetko :)
Návštěvník

Re: power error

Příspěvek od Návštěvník »

mě se stalo to samé
Honza_IT

Re: power error

Příspěvek od Honza_IT »

.. třak to nje zajimave..ta sama chyba.. continuous short beeps .. power error ... a chyba v RAM.. jen jsem zmenil sloty :) jak je toto mozne..problem v napajeni ram ???
Uživatelský avatar
NSBM
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 659
Registrován: sob čer 28, 2008 10:57
Bydliště: pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: power error

Příspěvek od NSBM »

Honza_IT píše:.. třak to nje zajimave..ta sama chyba.. continuous short beeps .. power error ... a chyba v RAM.. jen jsem zmenil sloty :) jak je toto mozne..problem v napajeni ram ???
spatne posazene... nektere sloty maji rozdilne frekvence (byvaji casto barevne odliseny) ;-)
$result = mysql_query("SELECT finger FROM hand WHERE id=3");
echo $result;
HNwebdesign - Tvorba webových stránek
Odpovědět