Download | Programy

bezdrôtová myš k HTPC

Poradna pro nákup nového hardwaru, nebo celé sestavy. Informace o nákupech.

Moderátoři: Sedlo, PCMark, Awast, DigitalDooM, Moderátoři

Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

bezdrôtová myš k HTPC

Příspěvek od Anonymous2 »

Rád by som Vás poprosil o radu. Budem kupovať bezdrôtovú myš k HTPC. Ak to správne chápem, existujú dve technológie vysielača - cez BT a cez 27MHz rádiofrekvenciu. Bluetooth by mal mať vyšší dosah, ale zvyčajne sú tie myši aj drahšie a rýchlejšie zožerú baterky. 27MHz vysielače teda presne naopak.

No a teraz už tá otázka. Myslíte, že na vzdialenosť cca. 3m je ešte 27MHz použiteľná? Bohužial, priama viditeľnosť asi nebude vždy zaručená. Nemá s tým niekto skúsenosti? Pretože ak by to šlo, už len kvôli faktu, že by som nemusel neustále vymieňať/nabíjať baterky, by sa mi to páčilo viac. Ak by to nešlo, nemáte tip na nejakú BT myš, v ktorej netreba dobíjať baterky každý týždeň?

P.S. Ak máte niekto po ruke myš Logitech LX-8, odmerajte mi, prosím, kam až dočiahne (pri priamej viditeľnosti a aj pri zakrytí nejakým kusom nábytku). Toto je totiž môj momentálny favorit (len keby ten PC nebol tak ďaleko).

P.S.1 DD, nebol by to dobrý námet na článok? Podľa mňa nie som jediný, kto má HTPC ďaleko od pohovky ;)
Uživatelský avatar
Sedlo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv kvě 03, 2007 06:38
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: bezdrôtová myš k HTPC

Příspěvek od Sedlo »

ještě existuje jedna ale nevim jak hodně je rozšířená. Moje G7 běží na 2,4GHz což je kousek od WiFi. Před tim jsem měl nějakej set taky od logitechu a to byla rádiovka a tam sem dobíjel tak jednou za měsíc a půl. Když byla plně nabitá tak přes pokoj (5m) fungovala krásně nabitá. Na 3m by nebyl problém i se skoro vybitou. Jestli můžu doporučit tak bych asi koupil tu G7, sice je docela drahá ale teď jsem vyzkoušel že na 8m přes 4 panelový zdi a pořád jede. Dostaneš k tomu dvě baterky a originální nabíječku, která se střčí do USB.
Projekt Hacker l AMD Athlon 64 3200+ 2GHz@2,5GHz (255x10)l Asus M2NPV-MX l DDR2 2x1GB A-Data Extreme Edition 700MHz (3-3-3-6)l EAH2600XT 256MB DDR3 l WD Green 750GB l Samsung SpinPoint F1 1TB | Fortron SAGA400GLN 80+ l NEC 2070NX + Samsung 203B
NTB: Asus F3E

:heart: Phone: N900 Maemo 5 :heart:
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: bezdrôtová myš k HTPC

Příspěvek od Anonymous2 »

Otázkou je, či tej myši nie je HTPC škoda :) A myslím, keď už budem nútený kúpiť tento typ myši, asi budem pozerať po nejakej, ktorá bude mať v balení nejakú dockovaciu stanicu, nech tie baterky nemusím aspoň vyberať...

BTW koľko ti vydržia baterky na jedno nabitie?
Uživatelský avatar
Sedlo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv kvě 03, 2007 06:38
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: bezdrôtová myš k HTPC

Příspěvek od Sedlo »

Vydrží asi dva a půl dne, podle použivání míň. U tý s dokovací stanicí je problém že máš jen jednu baterku a když jí zapomeneš dát nabít tak seš v háji. A jako tý G7 je u HTPC celkem škoda, je to jedna z nejlepších myší, jen jsem řekl že pokud by jsi sehnal nějakou který poběží na 2,4GHz tak budeš mít asi nejlepší dosah. WiFi ti taky jede přes stěny a dálku celkem v pohodě.
Projekt Hacker l AMD Athlon 64 3200+ 2GHz@2,5GHz (255x10)l Asus M2NPV-MX l DDR2 2x1GB A-Data Extreme Edition 700MHz (3-3-3-6)l EAH2600XT 256MB DDR3 l WD Green 750GB l Samsung SpinPoint F1 1TB | Fortron SAGA400GLN 80+ l NEC 2070NX + Samsung 203B
NTB: Asus F3E

:heart: Phone: N900 Maemo 5 :heart:
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: bezdrôtová myš k HTPC

Příspěvek od Anonymous2 »

Ešte predsa jednu otázku. Tak som sa napokon rozhodol pre RX720. Neviete, prečo je tuná omnoho lacnejšie ako inde?
http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product- ... 0910001051
Čo znamená balenie "bundle"? Nebude v tom nejaká zrada?
Odpovědět