Download | Programy

Wifi poskytovatel, AP + router

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

spuris
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř říj 07, 2009 14:14

Wifi poskytovatel, AP + router

Příspěvek od spuris »

Zdravim,

Mam bezdratove pripojeni. Na pude mam AP ktere je napojene na antenu na strese a z AP mi vede sitovy kabel do PC, vse funguje jak ma, rychlost 2Mb.
Musim mit take nastaveny IP adresy dane od poskytovatele abych se pripojil.

Ted jsem si koupil wifi router Dlink dir-300 abych si mohl doma krom stolniho PC pripojit i notebook.
Pripojil jsem kabel vedouci z AP na pude do Dlinku na LAN port (docetl jsem se ze v tomto pripade je nesmysl pripojovat to do WANu), do druheho LAN portu jsem pripojil dalsi kabel do pocitace, internet sice jede, ale tak 100x pomaleji, na email se treba vubec nedostanu a klip na youtube se nacita hodinu. Jakmile prepojim kabel z AP zpet primo do pocitace, net jede zase rychle.
Zmeril jsem rychlost s/bez routeru a bylo to cca 2M bez routeru a 64k s routerem.
Zkousel uz jsem snad vse,..deaktivovat DHCP na routeru, restartovat router, vymenit kabely, dat router dal od ele.zarizeni,.. nic nepomaha, internet porad skoro nejede.

Napadlo me ze problem muze byt v tom, ze od poskytovatele mam jen jednu IP adresu pro muj pocitac a pripojenim na router to dela binec. Nevim jak docilit toho aby router byl nastaveny s IP adresama od poskytovatele a ja se pripojoval uz na router samotny a rychlost netu by se delila v zavislosti na poctu pripojenych PC.

Kdokoliv ma jakykoliv napad, prosim poradte, uz si nevim rady

Diky :)
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Wifi poskytovatel, AP + router

Příspěvek od zener »

Pokud nemas verejnou IP adresu a nepouzivas p2p site, popr. neco jineho pro verejnou IP adresu, pak to klidne zapoj do WAN portu. Usnadnis si tim praci a jen to naklikas tak, jako je to v manualu.
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
spuris
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř říj 07, 2009 14:14

Re: Wifi poskytovatel, AP + router

Příspěvek od spuris »

DIky,
ale mam verejnou IP a casto toho vyuzivam, tak jako tak do wanu uz jsem to zapojoval a net nesel vubec, obcas se pripojil skype, jinak ani naznak, navod znam uz zpameti a podle neho mi to nefunguje, bylo tam na vyber nekolik typu pripojeni, ja vybral statickou IP, vyplnil vsechny policka vcetne DNS serveru a bez uspechu.
Hledal jsem kde se dalo ale nikde neni popsane jak presne router zapojit kdyz mi "internet" prichazi z AP z lan portu, jestli je to ten samy pripad jako propojit router s routerem.
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Wifi poskytovatel, AP + router

Příspěvek od zener »

A jak mas ted resene smerovani verejne IP do Tveho pocitace? Mas na routeru na pude nastaveny natvrdo IP forwarding?
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
spuris
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř říj 07, 2009 14:14

Re: Wifi poskytovatel, AP + router

Příspěvek od spuris »

popravde netusim, nedelal sem to sam, pokud jo, je mozne ze prave tohle dela problemy? jdu to zjistit..
spuris
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř říj 07, 2009 14:14

Re: Wifi poskytovatel, AP + router

Příspěvek od spuris »

Volal jsem poskytovateli a rikal ze je to divne a v patek se stavi, takze prozatim diky Zeny :) ozvu se pak jestli se to vyresilo, pripadne jak.
Odpovědět