Download | Programy

Pomoc pri Taktovani

Extrémní přetaktování CPU, zvýšení výkonu PC na maximum

Moderátoři: PCMark, Moderátoři

RageW
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát říj 09, 2009 12:47

Pomoc pri Taktovani

Příspěvek od RageW »

Predem se omlouvam pokud jsem zvolil spatne tema.

Zdravim, rad bych si pretaktoval procesor, dosud pouzivam program ktery byl soucasti softu se zakladni deskou - MSI Dual Core Center podle me ale moc nefunguje ) proto hledam uz zkuseneho chlapika, ktery by mi stim pomohl - Nejednalo by se o extremni OC stacilo by to vytahnout na hodnoty aby byl pc stabilni a silnejsi . Procetl jsem toho hodne ale primo v nastaveni biosu se nachazi jeden problem se kterym potrebuju pomoct rozvedu ho primo tady a pripadne rady / konzultace bych poprosil zasilat nejlepe pomoci icq / emailu.

Problem je tedy v tom ze nasobic mam 1, 1.33, 1.66 a tim to konci ...
V tom by az takovy problem nebyl dejme tomu 300 fsb s nasobicem 1.66 = 498 ( 533 - 498 ) tedy 35 rozdil. Ale ted nastava problem .. v biosu je nastavena hodnota nasobice na AUTO a pod touto hodnotou je napsano "Adjusted ram memory 533" coz odpovida ..podle vypoctu zvolim nasobic na 1,66 a tato Adjusted ram memory se zvysi na 667 automaticky coz si myslim je problem a prave stimto problemem bych potreboval poradit dale kdyz bych tohle opominul je tu dalsi problem (aspon teda v mych ocich) kdyz zacinam navysovat FSB z defaultnich 200 pri 1,66 nasobici opet se zacne zvedat (cca po 3-4) tato Ajusted ram memory (pri 200fsb na 1,66 nasobici = 667 ram memory || pri 500fsb na 1,66 nasobici = 1333 ram memory) nechci si pridelavat problemy ze bych na pc neco "odvaril" proto zadam radu snad je to k pochopeni muzu dodat i screenshot.

Sestava:

Procesor: C2D E4500 - 2200Mhz
Grafika: Nvidia 8800 GTS 320mb
Ram: GeIL 2Gb 533 (CL3) (2x1Gb)
Zakladni deska: MSI 945P NEO5 MS­-7236

Teploty okolo 35-60°C pri zatezi, Freezer 7 +1 Pridavnej vetracek z casu.

Kontakt na me : ICQ: 230-674-043, Email: FrozenNoob@seznam.cz

Diky
Odpovědět