Download | Programy

Problém s ATI Radeon 9800 PRO

Grafické karty ATI, nVidia, Matrox, Intel, VIA ... a jejich přetaktování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

San_Martin
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: sob říj 31, 2009 13:45

Problém s ATI Radeon 9800 PRO

Příspěvek od San_Martin »

Dobrý den, má problém u pár her s grafickou kartou, hra se vůbec nespustí a hodí mě zpátky do Windows, občas napíše, že karta byla resetována. Prosím o pomoc. Stáhnul jsem si nejnovější ovladač, včetě CCC, ale nepomohlo to. Možná proto, že netuším, co přesně mám nastavit, aby to pomohlo. Díky moc za každou radu :x
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s ATI Radeon 9800 PRO

Příspěvek od Camazoo »

Jaký máš OS a zbytek konfigurace ? U kterých kokrétně her to dělá ? Mohlo by pomoct zakázat funkci VPU recover v Catalytech (ale může se stát, že se karta nerestartuje a systém skončí v BSOD)
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
San_Martin
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: sob říj 31, 2009 13:45

Re: Problém s ATI Radeon 9800 PRO

Příspěvek od San_Martin »

- WIn XP Pro, AMD Athlon 2600+, 512 MB RAM
- namátkou mi nejde spustit třeba Rome - Total War, You Are Empty a třeba když hraju Oblivion, tak najednou kiksne a musím restartovat PC
- vyzkouším zakázat funkci VPU, díky moc, ale netuším co znamená BSOD
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s ATI Radeon 9800 PRO

Příspěvek od Camazoo »

no tím že zakážeš VPU recover, tak se GK nebude restartovat, což taky může způsobit zamrznutí systému, či pád do BSOD (BSOD- Blue screen of death, modrá obrzovka smrti). Párkrát už jsem se s tím co se ti stává setkal a pokaždé to bylo vinou ovladačů. Odinstaluj ty co tam máš (nejlépe v nouzovém režimu) a nainsaluj nejnovější
http://support.amd.com/us/gpudownload/w ... ng=English
Jinak Oblivion je hodně náročná hra (zvlášť pro tvůj PC), zkontroluj teploty komponent.
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
San_Martin
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: sob říj 31, 2009 13:45

Re: Problém s ATI Radeon 9800 PRO

Příspěvek od San_Martin »

Přesně tyto ovladače jsem si nainstaloval včera a změna žádná :( , VPU taky nepomohl, no nic, asi to bude chtít nový compl, začínám šetřit :) , ale děkuji za rady!!
Ještě prosím jeden dotaz, co je přesně AGP, mám ho vynutý.
Odpovědět