Download | Programy

Internet od UPC a router Tenda W168R = problem

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

moebius87
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pát lis 20, 2009 15:11

Internet od UPC a router Tenda W168R = problem

Příspěvek od moebius87 »

Cau,
Hledam na internetu kde se da, ale nikde se mi nedari nalezt nic kloudneho. Poridil jsem si do bytu internet od UPC a protoze potrebuju pripojit pc (pres lan), notebook a telefon pres wifi, koupil jsem si router Tenda w168r (levny a pekny).
Necekal jsem zadny problem, protoze i technik od UPC rikal ze neni problem si k modemu pripojit router a pres nej dalsi zarizeni. Bohuzel ale problem je. Kabliky napojim tak jak maji byt, ale routeru se nedari nejak ziskat dynamickou ip z modemu.. Neustale mi to ukazuje ze pridelena dynamicka ip a vsechny jine ip adresy jsou 0.0.0.0 . a nemuzu prijit na to kde v interface od routeru neco zmenit aby to fungovalo. Pritom jsem ruzne cetl ze by melo stacit jen nastavit dynamickou ip a melo by to fungovat tak nevim jestli mam stesti a narazil jsem na vadny kus nebo jsou routery tehle znacky nanic.. Docela me to ted tlaci tak se snazim najit jeste nejake reseni v konfiguraci routeru a kdyz to nepujde tak asi budu muset koupit router jiny :( .

Nedokazal by nekdo poradit? pripadne bych dodal jeste dalsi informace pokud bude potreba..
predem diky moc..
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Internet od UPC a router Tenda W168R = problem

Příspěvek od zener »

Pokud nevis, jak se dostat do nastaveni, je to napsane v manualu.

Pro pripojeni by Ti mely stacit nasledujici kroky...
1. nastavit router do rezimu AP
2. WAN port nastavit jako DHCP klient (pokud je v modemu zapnuty DHCP server)
3. fyzicky zapojit
3.1 kabel z modemu zapojit do WAN portu
3.2 kabel od pocitace zapojit do (libovolne) LAN zdirky

Pokud toto udelas, mel by jit internet pres kabel. Az toho dosahnes, muzes nakonfigurovat wifi cast - pro bezdratove pripojeni.

Pro uplnost dodavam manualy...

Plne manual v anglictine:
http://www.tenda.cn/pdtData/update_en/U ... _Guide.pdf

Manual v cestine, avsak hodne zkraceny:
http://www.tenda.cz/sites/Upload/w168r/ ... _w168r.pdf
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
moebius87
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pát lis 20, 2009 15:11

Re: Internet od UPC a router Tenda W168R = problem

Příspěvek od moebius87 »

Jak se dostat do nastaveni routeru vim, k modemu (Motorola od UPC) jsem nedostal nic.

ad kroky ktere jsi napsal:
ad 1. nevim presne co je mysleno nastavenim routeru do rezimu ap, myslel jsem si ze tak funguje automaticky, nebo aspon po nastaveni a spusteni wifi
ad 2. WAN nenastavim nijak, po spusteni setupu z cd (viz cz manual) nastavim jen ze ip je dynamicka, v konfiguraci primo v routeru uz pri otevreni zalozky WAN settings mam jen napsano Dynamic IP. DHCP klient je spusteny v zakladu.
ad 3., 3.1, 3.2 trefit se s kablikama problem nemam

Nastaveni jsem si projizdel uz nekolikrat, a pokazde byl vysledek stejny, WAN ip, gateway, netmask, primary a secondary DNS se mi vsechny nastavily jako 0.0.0.0 . Kdyz dam statickou ip, chce to po me heslo ktere nemam.. Kdyz jsem se pokusil vypnout DHCP klienta na routeru, cimz by se z nej mel stat switch, a prepojil kablik z wan do lan portu, na pc jsem internet sice mel ale pres wifi nefungoval (omezene pripojeni).
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Internet od UPC a router Tenda W168R = problem

Příspěvek od zener »

Do modemu se vubec dostavat nemusis, tam neni potreba nic nastavovat.

Pokud jsi rozchodil pripojeni jako bridge (most) - tedy kabel od modemu do LAN portu - pak to tak znovu udelej. Konfigurace wifi by pak mela byt snadna, to probereme pozdeji.
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
moebius87
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pát lis 20, 2009 15:11

Re: Internet od UPC a router Tenda W168R = problem

Příspěvek od moebius87 »

Takze, no prave ze podle me by jina konfigurace u wifi nez zapnuti funkce a zaheslovani nemela byt potreba. Ale nevim, v sitich mam porad zmatek.

Dneska jsem to ale vyresil tak ze jsem zasel i s routerem do alfy, kde jsem ho koupil pred par dny, tam zjisitli ze router je vadny (mam to ale stesti, prvni modem or upc byl taky vadny..). Rikali ze zkusi prehrat firmware nebo tak.. Takze pri reseni co s tim se mi podarilo se s nima domluvit vymenu za jiny router s doplatkem. Tak ted mam na stole ASUS WL-52GU, a uplne si ho chvalim.

K modemu se pripojil bez jedineho problemu, okamzite nasdilel internet po lan a wifi sla taky snadno nakonfigurovat pomoci pruvodce.. Utilitka Dr. Surf je taky sikovny.

Takze nevim jestli je to smulou nebo ne ale znacka Tenda si me moc neziskala.

Kazdopadne diky moc za rady, ale
Odpovědět