Download | Programy

Nelze bootovat z cd!

Diskuze o základních deskách, nastavení biosu, flashování biosu apod.

Moderátoři: Awast, Moderátoři

Návštěvník

Nelze bootovat z cd!

Příspěvek od Návštěvník »

Ahoj. Prosim vas mel bych jeden problem. Poskladal jsem novej PC a kdyz jsem ho poprve zapnul naskocil bios. Coz je normalni ale kdyz jsem nastavil boot from cd (Win XP) tak me to vyskocilo hlasku AMD data change... update new data to DMI. a naskocilo boot fromm cd ale tim to skoncilo a nic se nedeje az doted.
Kdyby nekdo vedel co nebo jak to vyresit budu moc rad
diky
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nelze bootovat z cd!

Příspěvek od Camazoo »

ta hláška by s tím neměla co dělat, jedná se asi o něco jako upozornění, že nemáš CPU na defaultním nastavení. Resetuj BIOS (vyndej na chvíli baterku) nastav jenom bootování z mechaniky (je dobře zapojená ?) a zkus to znovu.
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
Návštěvník

Re: Nelze bootovat z cd!

Příspěvek od Návštěvník »

zapojena je dobe, protoze cd recovery pro zakladni desku to precte normalne.Jde me jen o to ze ta hlaska se tam objevuje stale i prestoze sem jumperem smazal CMOS pamet a nic se nestalo. Stale to stejne a bootovani se chova jak zamrazene. Jedine co zitra zkusim je nahrati disku z jinyho pc a pak vlozeni semhle a uvidme. treba to pojede, ale zajima me proc to takhle blbne.
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nelze bootovat z cd!

Příspěvek od Camazoo »

zkontroluj, jestli máš správné hodnoty v BIOSu pro CPU
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
Návštěvník

Re: Nelze bootovat z cd!

Příspěvek od Návštěvník »

Nejsu si uplne jistej nastavenim biosu ale myslim ze 2x jsem to zkousel nastavovat vselijak mozne i mazat CMOS pamet a stale to neslo.proste ta hlaska tam porad je.ta by zas tak nevadila, protoze jsem na cetl ze se tam objevuje normalne a nicemu nevadi, ale nemuzu proste ani za nic nabootovat to cd.uz nevim.zkusim to jeste nahrat z jinyho pc a pak ten hdd vlozit semhle a uvidime co se stane.
Odpovědět