Download | Programy

Opakované resetování CMOSu u desky MSI K8n Diamond

Diskuze o základních deskách, nastavení biosu, flashování biosu apod.

Moderátoři: Awast, Moderátoři

Uživatelský avatar
Kacab
Nováček
Nováček
Příspěvky: 97
Registrován: čtv říj 19, 2006 20:55
Kontaktovat uživatele:

Opakované resetování CMOSu u desky MSI K8n Diamond

Příspěvek od Kacab »

Dobrý den!

Koupil jsem si starou high-endovou desku pro socket 939 MSI K8N Diamond. Deska byla testovací a prošla vícero rukama k vypracovaní recenze. Mám problém s tím, že se mi neustále resetuje CMOS, takže se mi zruší veškeré mé nastavení a navíc musím vždy vypnout kontrolu disketovky, jinak pocitac nenabehne. Lepší model této desky má na resetování CMOSu extra tlačítko, tato verze má pouze 3 piny a jumper, který zrovna u mé desky chybí - pro ilustraci přikládám fotku desky z recenze SHW. Všimněte si prosím baterky a vedle ní 3 pinů a jumperu, o kterém si myslím, že je v normální (neresetovací) poloze:
Obrázek
Předpokládám, že musím koupit novou baterku, jelikož když vypnu zdroj tak na pár minut, tak už mam resetovaný CMOS. Napadlo mě ovšem, jestli to není jenom tím, že mi na desce chybí ten jumper. Resp. myslíte si, že jumper v pozici 1-2 má nějakou úlohu a když tam chybí, že to něco ovlivní? Nebo je to nesmysl a stačí pouze koupit novou baterku? Jaký je na to váš názor? Předěm děkuji za rady!
OPTERON RULEZZZZ!!!! 2,9GHZ fpoho :-)
Nej WoW server
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Opakované resetování CMOSu u desky MSI K8n Diamond

Příspěvek od Camazoo »

kup novou baterku
kdyžtak tady máš manuál

Kód: Vybrat vše

http://download1.msi.com/files/downloads/mnu_exe/E7100v1.0(Diamond).zip
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
Odpovědět