Download | Programy

MSI 770-C45 - problém s bootování a instalací OS

Diskuze o základních deskách, nastavení biosu, flashování biosu apod.

Moderátoři: Awast, Moderátoři

Reeaper
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: sob led 16, 2010 18:48

MSI 770-C45 - problém s bootování a instalací OS

Příspěvek od Reeaper »

Přeji hezký večer,

Sestava: MB MSI 770-C45, AMD Phenom II X2 550 (3,1 GHZ, AM3), Gigabyte 9600TG, 2GB DDR3 Zeppelin Gold PCI1600, HDD MAxtor 120 GB SATA, zdroj AMX 500W.

První vyřešení problém - slabý zdroj (původně Redstar 400W)
Druhý vyřešený problém - vadná pamět (vyměněna za totožnou)

Současný problém - PC se seká buď při instalaci (jak Win7, tak WinXP SP3), nebo před bootováním, při bootování..řekl bych že tak nějak nahodile.
Při instalaci se kousne tak, že dvd mechanika fičí, ale PC nic nedělá.
Mám problém s částí na disku - při původních instalacích byl rozdělen na 3 části, z toho jedna zálohovací (cca 5GB) se seká a padá do ´obrazovky smrti´.
Při nynější instalaci jsem odstranil tuto část, i část, kde byl původně systém s tím, že tyto sloučím, což se mi ale nedaří a nevím proč :-( každopádně systém instaluju (pokud se dostanu až do této fáze) na část disku, kde byl systém i původně (cca 15GB) a vše běželo oki.
Při POSTu vypadá, že je vše ok - ram načte, hdd, mechaniky taky..

Může mi někdo poradit, proč se PC seká, takto nepravidelně?
Nemám možnost si nikde půjčit jinou pamět, nebo HDD, abych vyzkoušel..
Zítra se chystám prověřit HDD na jiném PC, jeslit se nějak nepomíchaly části, když jsem se snažil sloučit ty dvě části disku. Ale toto by nezpůsobovalo, že se PC sekne i před nabootování, v obrazovce POSTU..
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: MSI 770-C45 - problém s bootování a instalací OS

Příspěvek od Camazoo »

pokud budeš mít možnost vyzkoušet HDD na jiném PC, tak odstraň všechny oddíly (ty potom vytvoříš při instalaci Win) a naformátuj
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
Odpovědět