Download | Programy

Gigabyte ATI HD5970 1Gb - Pomale loadovani

Grafické karty ATI, nVidia, Matrox, Intel, VIA ... a jejich přetaktování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

Dc41f
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 26, 2010 11:18

Gigabyte ATI HD5970 1Gb - Pomale loadovani

Příspěvek od Dc41f »

Zdravicko,

pred nedavnem jsem si poridil tohodle macka abych jim nahradil starsi grafiku v novem PC a od te doby se potykam se dvema problemy.

Prvni z nich je extremne pomale loadovani pri spusteni hry, pripadne prechodu do noveho levelu ( proste pokazde, kdyz ma dojit k nahrani vetsiho mnozstvi dat do pameti na GFX ). Tento problem se neprojevuje, pokud pouzivam ovladace primo od Gigabyte. Ty jsou vsak jiz starsiho data ( spravce systemu rika, ze ovladac GPU je nekdy z rijna ) a kvuli velkemu mnozstvi grafickych glitchu ve hrach jsem nucen pouzivat primo novejsi ovladace od ATI nacez se projevi popsany problem a vysledkem je zhruba petinasobne zpomaleni loadovani, coz je propastny rozdil.

Zkousel jsem drivery 9.11, 9.12, 10.1 ( beta s podporou 5970 ). Predchozi verze jsem vzdy odinstaloval, restartoval system, nainstaloval...

Druhy problem, ktery nejspis souvisi s tim prvnim, je casty "reset" driveru GFX. Prave pri loadovani ( pouze obcas ) nebo chvilku po vypnuti hry ( vzdy ), dojde k vytuhnuti obrazu, casto s mnoztvim nahodne rozhazenych a nahodne barevnych pixelu, nacez nasleduje vypnuti obrazu a jeho nasledne obnoveni. Cele to trva zhruba 10-20s ( nahodne ). System me informuje o tom, ze ovladac zarizeni prestal pracovat, ale ke crashi hry ci systemu nedojde, vse se vrati do normalu.

Zatim me napada pouze to, ze jde budto o nedostatecne napajeni ( specifikace meho PC nasleduje ) nebo o vadny kus ( uz po rozbaleni a isnstalaci u teto karty vubec nefungoval vetracek, na coz jsem nastesti prisel okamzite po strtu PC. Vyresilo to zatlaceni vetracku dolu na jeho misto.

Muj PC :

MB : Asus P6T SE
CPU : Intel i7 950 1366
Memory : 3x2gb OCZ golden 2000
GPU : Gigabyte ATI HD5970 1gb
PSU : Cooler Master real power, modular, 620w

OS : Windows 7 pro, 64 bit

Za jakoukoli radu budu vdecny, je to vec co me velice trapi, neb jsem si od 5970 sliboval jent o nejlepsi. System predtim bezproblemove fungoval jak s Gf275 tak s HD4800. Zadny komponent neni v tuto chvili pretaktovan.
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Gigabyte ATI HD5970 1Gb - Pomale loadovani

Příspěvek od Camazoo »

jak jsou na tom teploty ?
u kterých her se to projevuje ? problém je u všech her, nebo jen u jedné ?
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
Dc41f
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 26, 2010 11:18

Re: Gigabyte ATI HD5970 1Gb - Pomale loadovani

Příspěvek od Dc41f »

Teploty by mely byt ok, GPU dosahuje max ( show maximum na GpuZ ) 66 stupnu a CPU / chipset / pameti jsou na tom jeste o neco malo lepe.

Co se her tyce tak se problem projevuje od starickeho Resident Evil 2 az po novejsi GTA IV, borderlands... I Dirt 2 ktery byl "pribalen" u karty tim trpi :/ . Zpocatku to nebylo moc pozorovatelne, neb s puvodnimi drivery se projevuje pouze problem popsany jako restartovani, ale ty jsou ve vetsine her nepouzitelne :/.

Napada me, ze muze jit o poskozene pameti. Otazka je, zda ma smysl komplet reinstall systemu pripadne hledat zavadu jinde, nebo rovnou reklamovat :(.
Uživatelský avatar
Sedlo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv kvě 03, 2007 06:38
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Gigabyte ATI HD5970 1Gb - Pomale loadovani

Příspěvek od Sedlo »

Co vypnou GPU recovery?
Projekt Hacker l AMD Athlon 64 3200+ 2GHz@2,5GHz (255x10)l Asus M2NPV-MX l DDR2 2x1GB A-Data Extreme Edition 700MHz (3-3-3-6)l EAH2600XT 256MB DDR3 l WD Green 750GB l Samsung SpinPoint F1 1TB | Fortron SAGA400GLN 80+ l NEC 2070NX + Samsung 203B
NTB: Asus F3E

:heart: Phone: N900 Maemo 5 :heart:
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Gigabyte ATI HD5970 1Gb - Pomale loadovani

Příspěvek od Camazoo »

já bych to viděl spíš na SW problém (i když). Kompletní reinstal by byl asi nejlepší a nejjistější.
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
Dc41f
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 26, 2010 11:18

Re: Gigabyte ATI HD5970 1Gb - Pomale loadovani

Příspěvek od Dc41f »

Zkusim tedy komplet reinstall, k cemuz bych se mel dostat o vikendu, pak dam vedet jak to dopadlo :).
Dc41f
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 26, 2010 11:18

Re: Gigabyte ATI HD5970 1Gb - Pomale loadovani

Příspěvek od Dc41f »

Tak po reinstalu se zdaji loadovaci casy o poznani kratsi ( v radu desitek procent ). Problem s "resetovanim" driveru stale trva. Predtim jsem prehledl prispevek od Sedla, GPU recovery zkusim vypnout, snad to vyresi i tento problem :). Prozatim diky za rady.
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Gigabyte ATI HD5970 1Gb - Pomale loadovani

Příspěvek od Camazoo »

GPU Recovery není příčina, ale důsledek. Řada 5800 má trochu problémy se stabilitou (resetování VPU klidně i při surfování), snad to v dalších driverech spraví. ;)
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: Gigabyte ATI HD5970 1Gb - Pomale loadovani

Příspěvek od Anonymous2 »

Dc41f píše:Zdravicko,

pred nedavnem jsem si poridil tohodle macka abych jim nahradil starsi grafiku v novem PC a od te doby se potykam se dvema problemy.

Prvni z nich je extremne pomale loadovani pri spusteni hry, pripadne prechodu do noveho levelu ( proste pokazde, kdyz ma dojit k nahrani vetsiho mnozstvi dat do pameti na GFX ). Tento problem se neprojevuje, pokud pouzivam ovladace primo od Gigabyte. Ty jsou vsak jiz starsiho data ( spravce systemu rika, ze ovladac GPU je nekdy z rijna ) a kvuli velkemu mnozstvi grafickych glitchu ve hrach jsem nucen pouzivat primo novejsi ovladace od ATI nacez se projevi popsany problem a vysledkem je zhruba petinasobne zpomaleni loadovani, coz je propastny rozdil.

Zkousel jsem drivery 9.11, 9.12, 10.1 ( beta s podporou 5970 ). Predchozi verze jsem vzdy odinstaloval, restartoval system, nainstaloval...

Druhy problem, ktery nejspis souvisi s tim prvnim, je casty "reset" driveru GFX. Prave pri loadovani ( pouze obcas ) nebo chvilku po vypnuti hry ( vzdy ), dojde k vytuhnuti obrazu, casto s mnoztvim nahodne rozhazenych a nahodne barevnych pixelu, nacez nasleduje vypnuti obrazu a jeho nasledne obnoveni. Cele to trva zhruba 10-20s ( nahodne ). System me informuje o tom, ze ovladac zarizeni prestal pracovat, ale ke crashi hry ci systemu nedojde, vse se vrati do normalu.

Zatim me napada pouze to, ze jde budto o nedostatecne napajeni ( specifikace meho PC nasleduje ) nebo o vadny kus ( uz po rozbaleni a isnstalaci u teto karty vubec nefungoval vetracek, na coz jsem nastesti prisel okamzite po strtu PC. Vyresilo to zatlaceni vetracku dolu na jeho misto.

Muj PC :

MB : Asus P6T SE
CPU : Intel i7 950 1366
Memory : 3x2gb OCZ golden 2000
GPU : Gigabyte ATI HD5970 1gb
PSU : Cooler Master real power, modular, 620w

OS : Windows 7 pro, 64 bit

Za jakoukoli radu budu vdecny, je to vec co me velice trapi, neb jsem si od 5970 sliboval jent o nejlepsi. System predtim bezproblemove fungoval jak s Gf275 tak s HD4800. Zadny komponent neni v tuto chvili pretaktovan.



tak to jsem řešil asi pul roku a nakonec jsem měl jednu z pamětí včudu skus j tam nechat dicky jednu a přídeš na to která to je :pal:
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: Gigabyte ATI HD5970 1Gb - Pomale loadovani

Příspěvek od Anonymous2 »

zajímaví já nevěděl že 5970 dělaj i 1gb verzi :D měl bys to opravit protože je to pěkná blbost...
Odpovědět