Download | Programy

Saphire HD 2600Pro 512MB/AGP

Grafické karty ATI, nVidia, Matrox, Intel, VIA ... a jejich přetaktování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

HarryPotter1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 27, 2010 11:41

Saphire HD 2600Pro 512MB/AGP

Příspěvek od HarryPotter1 »

Trošku jsem to tu prošel,nic-méně problematiku téhle karty a její řešení zde nenašel.Nebo hledal špatně.
Na některých jiných fórech se zmiňují o špatné,respektive mnohdy vůbec žádné komunikaci s Motherboardy s Chipsety VIA a nForce.Jako na potvoru mám právě VIAckou desku.Šťastně vše rozjedu,ovšem ve správci zařízení je u grafického adapteru vykřičník i po odinstalaci předešlých ovladačů(s pomocí drivercleanerem) a instalaci nových Catalystů.Zkoušel jsem několik verzí až po ty nejnovější 9.11.Také Bioschock s HotFix.Ten také nešel.
Aš jsem tam nacpal nějaký ovladač od Omegy.Ten sice fungoval,ale ve 3Dmarku 2000 mi naměřil jen 4100 jednotek,což je méně než původní GForce 4(4600 jedn.)
Je mi jasné že sestava Duron 1.1Ghz,SDRAM 2x512MB,na níž grafiku zkouším není to pravé ořechové,ale jinou teď nemám.
Bude výkon tak nízký právě díky této nízké podpory(Duron,SDRAM,zdroj 400W...)nebo tady opravdu koliduje Grafická karta s oním VIA Chipsetem,nebo neadekvátními ovladači?
Grafiku jsem původně koupil k osazení na desku FOXCONN s 8xAGP,Celeron D 2,66GHz,2GB DDR2,ale procesor mi umřel,než došlo ke koupi a jejímu odskoušení ,a navíc deska je na Chipsetu VIA P4M800 Pro.
Čeká mě stejný problém?
Jak situaci řešit?:Nekupovat do Foxconnu druhý procesor a sehnat raději jinou desku s adekvátním Chipsetem a grafiku použít,nebo:grafiky se zbavit a k desce koupit CPU a jinou GK?????

Díky za jakýkoliv nestraný názor
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Saphire HD 2600Pro 512MB/AGP

Příspěvek od Camazoo »

Omega drivers jsou pro tebe k ničemu.
Nechápu, kde je tedy problém. Píšeš, že s Catalysty vše rozjedeš a potom najednou "Také Bioschock s HotFix.Ten také nešel."
Pokud je problémem pouze žlutý vykřičník ve správci zařízení, tak to je nejspíš ovladač pro HDMI Audio (HD 2600 umí posílat přes HDMI i 5.1 zvuk, ovladač pro něho nicméně není součástí Catalystů)
http://support.amd.com/us/gpudownload/w ... ng=English
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
HarryPotter1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 27, 2010 11:41

Re: Saphire HD 2600Pro 512MB/AGP

Příspěvek od HarryPotter1 »

Omlouvám se,ale zřejmě jsem se špatně vyjádřil.Šťastně vše rozjedu-myslím že XP najedou bez problémů,ale v tom správci zařízení je vykřičník u Grafického adapteru a opravte mě jestli se pletu, s ovladačem HDMI audio nemá nic?Navíc když ho otevřu v Obecných mi v okénku sděluje otřepané" Toto zažízení nepracuje,bla,bla....."V záložce Ovladač nejsou žádné informace ani zprostředkovatel,ani datum,ani verze.V sekci Zobrazení-vlastnosti,nejsou žádné informace o nastavení dám upřesnit a není možné vybrat monitor,ani jeho opakovací frekvence a v Adaptéru je informace Standardní adaptér VGA.
To vše po úspěšné instalaci jakého koliv Catalystu.Jen verze 7.8-XP32 hlásila neadekvátní Hardver!
To jsem psal jen kvůli tomu,že někomu se to s tím VIA čipem údajně nerozjede ani do těch Win.
No a portože se v tomhle stavu nedalo ani testnout,ani zahrát hry,scháněl sem se po nějaké pomoci,třeba formou alternativního ovladače.(Vím že to má jiný název,jsou takové i BIOSy,ale nevzpomenu si jaký.)
No a od té Omegy mi to funguje.Jen se mi ten výkon nezdál.A nevím jestli to může být tím ovladačem od Omegy,nebo slabou podporou procesoru a RAMky,vlastně celého systému?
Nic-méně dnes mi asi kolega přiveze desku i s procesorem,má Intelácký čipset,tak to otestuju i na tom FOXCONNu,.
Poznatky určitě napíšu.
Jestli to tu zbytečně spamuju,tak mě to mrzí.Každopádně díky za rady.
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Saphire HD 2600Pro 512MB/AGP

Příspěvek od Camazoo »

Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
HarryPotter1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 27, 2010 11:41

Re: Saphire HD 2600Pro 512MB/AGP

Příspěvek od HarryPotter1 »

HEUREKA! :smil:
VŠE JE VYŘEŠENO,POUŽIL JSEM CATALYST 8-4,KTERÝ SE TVRDĚ BRÁNIL AUTOMATICKÉ INSTALACI,TAK JSEM JEJ NECHAL ROZBALIT A PŘED DALŠÍM POKRAČOVÁNÍM INSTALACE ESCejpnul.SOUBORY,MIMO JINÉ I S DRIVERY SE ROZBALILY DO C:ATI......TAM JSEM PAK NASMĚROVAL CESTU PŘI AKTUALIZACI OVLADAČŮ VE SPRÁVCI ZAŘÍZENÍ.ALE POZOR!!!!NABÍDKY V PRŮBĚHU AKTUALIZACE ODMÍTAT,AŽ SE DOSTANETE DO FÁZE NAHRÁT Z DISKETY.TAM SE PAK ZADÁ ONA CESTA C:ATI/DRIVER/XP_INF.
POVRDIT OK A VYHLEDAT V NABÍDCE KÝŽENÝ TYP GK.A TADY TAKÉ POZOR! JÁ POUŽIL OVLADAČ "Qimonda HD 2600 PRO" PROTOŽE MOJE GRAFICKÁ KARTA JE OSAZENA PAMĚŤOVÝMI ČIPY PRÁVĚ QIMONDA.PROSTĚ JSEM TO V NABÍDCE TYPNUL A VYŠLO TO.
3DMARK 2003 Z KARTY VYŽDÍMAL 8760 BODŮ NA CELERONU 2,66GHz!!!!! JE TO DOST?

PŘIKLÁDÁM PÁR LINKŮ S PROBLEMATIKOU ATI-AGP A LINK KDE BEZ PROBLÉMŮ STÁHNETE JAKÝ KOLIV CATALYST AŽ PO TY NEJSTARŠÍ!A JEŠTĚ JINÝ,UŽITEČNÝ SOFTÍK.

http://downloads.guru3d.com/download.php?id=18 -Catalysty ke stažení

http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php? ... 981e6fb672

http://www.diit.cz/clanek/jak-je-to-s-p ... nu/23246/0

http://www.diit.cz/clanek/jak-je-to-s-p ... 3246/26409 :lock:
Odpovědět