Download | Programy

Funkcnost adsl pripojeni v mistni siti

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

Uživatelský avatar
drumax
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: sob říj 14, 2006 16:41
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Funkcnost adsl pripojeni v mistni siti

Příspěvek od drumax »

Zdravim,

potreboval bych vedet, (popr. poradit jak zprovoznit) jestli mi bude fungovat internetove pripojeni pres adsl i v mistni siti, samozdrejme pocitam s tim, ze pocitac, ke kteremu je adsl modem pripojen bude muset byt pripojen k netu pokud budu chtit aby net bezel i na druhem pc. Sit jsem zapojoval podle tohoto navodu [http://www.xmaestro.com/view.php?nazevc ... 06090003#6] a adsl modem je zapojen pres USB.

Predem diky
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

Ano, ano...

Pocitac, ke kteremu bude pripojeno ADSL bude slouzit jako brana. Tudiz bude muset byt zaplny v pripade, kdy budes chtit jit s druhym PC na net.
Uživatelský avatar
drumax
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: sob říj 14, 2006 16:41
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drumax »

zener píše:Ano, ano...

Pocitac, ke kteremu bude pripojeno ADSL bude slouzit jako brana. Tudiz bude muset byt zaplny v pripade, kdy budes chtit jit s druhym PC na net.
Diky za reakci, ale v prvnim prispevku jsem se zminil, ze je pro mne samozrejme ze pc, ke kteremu bude adsl pripojeno bude slouzit jako brana. Muj dotaz tedy smeruje k sdileni Interentoveho pripojeni pres adsl v mistni siti.
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

drumax píše:Diky za reakci, ale v prvnim prispevku jsem se zminil, ze je pro mne samozrejme ze pc, ke kteremu bude adsl pripojeno bude slouzit jako brana. Muj dotaz tedy smeruje k sdileni Interentoveho pripojeni pres adsl v mistni siti.
Da se pouzit primo sdileni netu ve Windows (coz mi nikdy neslo :lol: ). Jinak existuje mnoho dalsiho softwareu. Prakticky se deli na dve skupiny

- proxy server - bezpecne, data jdou pres branu, jsou kontrolovana antivirem atd., ale zase nejdou vsechny porty a je to slozity nastavit. Umi to napr. cesky produkt Proxy+.

- NAT server - preklad adres... posila skrze branu vsechno a o obsah se nestara. Je to vyhoda, ze jedou p2p site, proste vsechno. Ale zase mensi zabezpeceni. Umi napr. Kerio WinRoute.

Jinak je vybornou volbou prokukt 602LAN Suite od cesky firmy Software602, ktery umi vsechno :lol: Je to jakysi softwarovy router. Umi proxy, NAT, Fax, DHCP, DNS a mnoho dalsiho. Mozna je free pro 2 nebo 3 uzivatele, ale tim si nejsem jisty ;)
Uživatelský avatar
drumax
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: sob říj 14, 2006 16:41
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drumax »

Dik moc za radu, jako prvni ale vyzkousim sdileni netu pres Win, pokud se mi to nepodari, zkusim ten 602LAN SUITE ;)

A pokud se mi ani tato verze sdileni netu nepovede, budu toto forum nadale zaplnovat mymi stupidnimi dotazy :lol:
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

Sdílení internetu přes Windows je nejjednodušší a funguje to celkem dobře, pokud tedy nejsou win nějakým způsobem nabořené...
Uživatelský avatar
drumax
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: sob říj 14, 2006 16:41
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Hrůza pokračuje...

Příspěvek od drumax »

Dnes jsem se domníval, že sdílení internetu přes LAN budu mít z krku. Bohužel mi to nebylo moc platné. Vše jsem nastavil tak jak má být, čili takto:


Comp1 [dále jen server]
IP: 192.168.0.1
Maska podsítě: 255.255.255.


Comp2 [dále jen notebook]
IP: 192.168.0.1
Maska podsítě: 255.255.255
Výchozí brána: 192.168.0.1
DNS: 192.168.0.1


(Používám USB ADSL modem, který je připojen k serveru a je u něj povoleno sdílení k internetu, připojení se jmenuje Tiscali a server má jméno DRUMAX. Server a notebook jsou do sítě připojeny tímto způsobem: server-přímý kabel-switch-přímý kabel-notebook)

Když se mi po aplikování tohoto nastavení zobrazila v síťových připojeních notebooku internetová brána s popisem "DRUMAX: Tiscali", skoro jsem zajásal. Taky zbytečně. Po otevření prohlžeče a zadání adresy webu, se mi nic nezobrazilo (Určitě to není adresou webu). V informacích internetové brány se mi zobrazily odeslané a přijaté bajty, když jsem na serveru připojení odpojil, na notebooku se to také odpojilo.

Postupoval jsem podle několika návodů, už nevím co dál. Mimochodem, sdílení souborů a tiskáren v síti funguje, takže síť je zapojena správně.
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

Pokud to mas tak, jak pises, nemuze to fungovat :lol:

Mas totiz stejny IP adresy na obou strojich...

Takto to musi vypadat:
SERVER: IP=192.168.0.1; maska=255.255.255.0
NOTES: IP=192.168.0.2; maska=255.255.255.0; brana=192.168.0.1; DNS=192.168.0.1

Pokud to takhle budes mit, zkontroluj si nastaveni prohlizece, zda nemas zaple proxy ;)

IE: Nastroje--Moznosti--Pripojeni--Nastaveni mistni site LAN

FF: Nastroje--Moznosti--Obecne--Nastaveni pripojeni

Vsude musis vybrat prime pripojeni k internetu, bez proxy serveru atd ;)
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

pokud nastavis na PC server sdileni internetu, automaticky se druhy adapter nakonfiguruje na 192.168.0.1 ; 255.255.255.0
a druhem pc staci nastavit ziskani IP a DNS automaticky.
nebo nastavit na pevno 192.168.0.x (x= 2-255) ; 255.255.255.0 ; 192.168.0.1 ; dns 192.168.0.1
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

maestro píše:pokud nastavis na PC server sdileni internetu, automaticky se druhy adapter nakonfiguruje na 192.168.0.1 ; 255.255.255.0
a druhem pc staci nastavit ziskani IP a DNS automaticky.
nebo nastavit na pevno 192.168.0.x (x= 2-255) ; 255.255.255.0 ; 192.168.0.1 ; dns 192.168.0.1
Wow, ono umi windowsovske sdileni netu DHCP i DNS? Jsem nevedel :twisted:
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

zener píše: Wow, ono umi windowsovske sdileni netu DHCP i DNS? Jsem nevedel :twisted:
jj, XP prof. jo, u home si nejsem jisty.
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

maestro píše:jj, XP prof. jo, u home si nejsem jisty.
O Home verzi mi ani nemluv... Ta to nema urcite... Ta nema ani rozsireny sdileni souboru, Home=shit :evil:
Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mozek007 »

maestro píše:Sdílení internetu přes Windows je nejjednodušší a funguje to celkem dobře,
Naprostý souhlas, pokud je u tebe dobře = 3. Po mnoha zkušenostech, zlaté FTP.. D
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

Jasne, FTP je delane pro prenos souborů :)
Odpovědět