Download | Programy

Windows-7 a Starsi Pocitac - Amd Athlon + Takt Grafiky

Grafické karty ATI, nVidia, Matrox, Intel, VIA ... a jejich přetaktování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

AKI
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: ned dub 18, 2010 14:17
Kontaktovat uživatele:

Windows-7 a Starsi Pocitac - Amd Athlon + Takt Grafiky

Příspěvek od AKI »

:) Ahoj dost dlouho jsem se,uz nad timto problemem sama potrapila a nenasla jsem to spravne reseni.

Najde se nekdo zkuseny co mi poradi a pomuze?

Tady je moje sestava PC

Procesor:Amd-Athlon 64 bit/3200/ s 2000 mhz CPU socket 939
M.Deska:MSI K8N NEO4 F-Socket 939,Chipset Nvidia nForce4
Ram:2x Apacer 1024 mb a 1x Apacer 512 mb=2,5 gb DDR PC-400
2x Hdd-200 gb s 8mb cache a Hdd-150 gb s 8 mb cache
Grafika:Asus EAX1650 Silent s 512mb video pameti Catalyst Ovladace ATI
Zvukovka CMI 8738
2x Opticka mechanika 1 Dvd-RW a 2 Cd-RW
Zdroj:350 W

Mam jeste jednu graficku kartu to je Geoforce 6600 s 256 mb videopameti.
Otazka c.1

Obe grafiky jsou pasivne ted tam mam grafiku ATI x1650 takt grafickeho procesoru byl 500 mhz ted je navysen na 648 mhz a takt graficke pameti byl 398 mhz ted je 458 mhz.Tato aktivace byla provedenou auto konfiguraci vice system nepustil snad mi ta grafika neuhori bojim se to manualne ovladat,je tato auto konfigurace taktu bezpecna?
Graficka karta ma v sobe nastroj automaticke taktovani grafickeho procesoru a pameti,takze sam urcil po jakou maimalni hodnotu muzu navysit takt,ale nejsem si jista zda je to bezpecne.

Otazka c.2

Hledam programek co mi bude monitorovat teplotu na teto graficke karte Ati x1650,program SpeadFan to neumi ten umi monitorovat jenom teplotu na druhe karte to je ta Geoforce 6600.Jaka je maximalna bezpecni provozna teplota grafiky 50,100 nebo 200 supnu?fakt nevim potrebovala bych to vedet.

Otazka c.3 Nevim jaky operacni system se hodi do teto pc sestave Windows-7 32 bit verze nebo 64 bit verze?Prosim hodne lidicky poradte mi v tom.

Delam to kuli rychlosti a vykonu pc her na W-7 a aktivity moje graficke karty a verim,ze to bude o neco rychlejsi a stabilnejsi nez na XP

Procesor Amd-Athlon se bojim taktovat nemam tam moznost autokonfigurace tak ho ponechavam na teto 2 ghz frekvenci

Je to pro me dulezite,aby se mi odpovedelo na vsechny 3 otazky,ktere jsem polozila a uzivatel mi to spravne definoval a co mi doporucuje,abych vedela jak mam dale pokracovat

Vsem popredu vrele diky za pomoc a radu :cry:

Tady jsou jeste linky na par hw-komponent co ma moje pc sestava

http://www.msi.com/index.php?func=prodc ... od_no=249#

http://www.lan-shop.cz/diskuse/graficke ... asus/48174 :heart: :heart: :heart:
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows-7 a Starsi Pocitac - Amd Athlon + Takt Grafiky

Příspěvek od Camazoo »

začnu od konce.
- Win 7 64bit by měl význam, pokud bys plánovala v blízké době nákup nového PC, pro stávající konfiguraci 32bit.
- pro monitoring GPU existují různé utilitky, namátkově RivaTuner, ATi Tools
- karty nemá cenu přetaktovávat, výkon je stejně žalostný a co nepojede slušně, tak to už přetaktováním stejně nespravíš. Nicméně pokud se za chodu nevyskytují artefakty v obraze, tak při zachování rozumné teploty (max. tak kolem 70°, tady si nejsem úplně jistý) to nechej přetaktované.
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
Odpovědět