Download | Programy

Počítač "vrčí"

Grafické karty ATI, nVidia, Matrox, Intel, VIA ... a jejich přetaktování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Počítač "vrčí"

Příspěvek od Anonymous2 »

Mám už poslední asi půlrok jistý problém s pc,nevím jestli se to přímo týká grafické karty ale myslím že je to asi nejpravděpodobnější možnost.Vždy když pc spouštím tak začne jakoby vrčet,po chvíly to ustane a jede zase v pořádku,ale jsem z toho krapet nervozní.Nejdřív jsem myslel že by to mohl by tam mohl zavázet nějaký kabel ve větráčcích či tak něco,ale nic takového jsem v casu nezpozoroval,teploty jsou podle hw monitoru také normální.Hlasitost vrčení je navíc často uměrná době po kterou sem nechal pc vypnuté,když třeba spustím pc po několika dnech kdy byl vypnutý vrčení je hlasitější.Nevíte někdo co by to mohlo být?Moje pc je Intel core 2 duo 6750 2.67ghz,geforce 8800gt 512mb,4gb ram,windovs xp.Díky za (případnou) pomoc.
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítač "vrčí"

Příspěvek od Camazoo »

Zkus pozorně poslouchat, z kama vrčení přichází. Příčiny zpravidla mohou být 2:
-samotný zdroj
-větráček, regulovaný přes PWM (třeb právě ve zdroji)

jaký máš zdroj ?
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
Párk

Re: Počítač "vrčí"

Příspěvek od Párk »

Cawko to neni tím zdrojem.. me se to taky stalo ze mi zacala vrcet vrtulka ve ventilatoru to je v hajzlu ten ventilatoru pac kdyz sem ho vyndal a podival se na nej a zkousel s jim pootocit tak mi to pomalu vrcelo jakoby to vybrovalo trochu vic
a nebo se mi stalo u dalsiho ze mi to jelo a ta plastova konstrukce mi popraskala a zacalo se to kurvit a delalo to ramus..
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: Počítač "vrčí"

Příspěvek od Anonymous2 »

Zdroj mam crossair vx 550v power supplycrossair,zvláštní je že čím déle je počítač vypnutý(třeba přes víkend)o to více pak při zpuštění hučí.
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítač "vrčí"

Příspěvek od Camazoo »

Zajímavé, mám VX450W a trpím stejným problémem. Začne vrčet náhodně tak na +-5minut. Docela to leze na nervy :( (stává se tak hlavně při přechodu grafiky na plné takty). Buď vyměnit větráček, nebo to dělá nějaká elektronika ve zdroji.
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
Odpovědět