Download | Programy

Problem XFX 5870

Grafické karty ATI, nVidia, Matrox, Intel, VIA ... a jejich přetaktování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

zorrrro
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: ned črc 18, 2010 20:40

Problem XFX 5870

Příspěvek od zorrrro »

Dobry den, viem ze by som si mal pred tym nez nieco napisem prelistovat forum ci sa nahodou nieco podobne neudialo, ale som tak zufaly ze ten problem radsej hodim sem. Mavam pri hrach dost casto s touto grafikou modre obrazovky pri hrani. Zo zaciatku som si vravel ze to bude len nahoda a tym ze skor hravam internetove hry cez prehliadac, tak mi pri nie moc castom hrani tak moc nevadilo, vzdy som si nahovaral ze to je nahoda. Teraz som zacal castejsie hrat a grafika mi tak do 5minut spolahlivo zamrzne pocitac a pomoze len tvrdy restart. Skusal som aj iny widows (najprv som mal Win7 64bit, tak som tam dnes originalku WonXP 32bit) ale ani to nepomohlo a resetuje sa to stale, napriek novym 10.6 ovladacom stahovanym priamo z AMD. Predtym som mal GeForcu staru 8800GTX , s tou mi to nerobilo, menil som len grafarnu. Ak mate niekdo podobny problem prosim poradte som uz z toho celkom zufaly. Vdaka za konstruktivne prispevky k veci.
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem XFX 5870

Příspěvek od Camazoo »

Jakou máš konfiguraci, zdroj ? Co teploty v klidu/zátěži ?
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
zorrrro
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: ned črc 18, 2010 20:40

Re: Problem XFX 5870

Příspěvek od zorrrro »

CPU mam intel E6300 (nejaky Scythe chladic), na doske ASUS P5QL-E a zdroj mam Enermax Infinity 650W, kazdopadne som sa trosku vrtal v nastaveniach CCC a zistil som ze mi vyhadzuje nejake VPU recovery, tak som si trosku polistoval v googli, a nasledne som si natvrdo nastavil tocenie ventilatora na 25% a kupodivu to funguje, pri teplote 51stupnov. Uvidim teraz to budem trosku zahrievat, ale uz jeden cely den ani len zmienka po nejakom zavahani, slape strojovna zatial celkom dobre.

Ked uz sme pri tom, ako je vlastne mozne ze si sam CCC nevie drzat otacky v 3D a obcas vypinal ventilator a nasledne to pravdepodobne prehriatim tuhlo. Nema niekdo skusenosti?
Odpovědět