Download | Programy

Možný problém s grafickou kartou aneb padání her

Grafické karty ATI, nVidia, Matrox, Intel, VIA ... a jejich přetaktování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

nonaim
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: sob srp 28, 2010 11:05
Bydliště: Zlín

Možný problém s grafickou kartou aneb padání her

Příspěvek od nonaim »

Zdravím všechny IT odborníky :) Mám na Vás následující dotaz - vlastním grafickou kartu od firmy MSI R4890 a v poslední době nastal problém. Při hraní pc hry (stává se mi to pouze u jedné, avšak je to možná tím, že žádnou jinou nehraji :D) se mi to vždy po nějaké době zaseká, někdy se hra znovu rozjede, někdy to spadne úplně. Napadlo mě, jestli to nemůže být přehřátím grafické karty, jelikož se mi to už jednou stalo. Mrkl jsem na teploty a docela mě vyděsily, i když se moc neorientuju v tom, v jakém rozmezí by se měly pohybovat, každopádně:
GPU dioda (DispIO) 60 °C (140 °F)
GPU dioda (MemIO) 108 °C (226 °F)
GPU dioda (arnyalo) 82 °C (180 °F)
Zvláštně ta prostřední teplota mě znervózňuje a to podotýkám, že ani není počítač nijak zatížen. Může být tento problém způsoben vysokou teplotou grafické karty? Předem děkuji za jakékoli odpovědi :)
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Možný problém s grafickou kartou aneb padání her

Příspěvek od Camazoo »

o jakou hru se jedná ? teploty možná vypadají divoce, ale na pamětech jsou pokaždé vyšší hodnoty
jinak zkusit nějaký syntetický zátěžový test pro GPU:
http://event.msi.com/vga/afterburner/im ... tup070.rar
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
nonaim
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: sob srp 28, 2010 11:05
Bydliště: Zlín

Re: Možný problém s grafickou kartou aneb padání her

Příspěvek od nonaim »

Jedná se o RPG Divinity II: Ego Draconis, která by sama o sobě zas tak náročná být neměla - hrál jsem na tom před nějakou dobou i Crysis na vysoké detaily a pohoda lahoda :) Zkoušel jsem ted ten Kombustor a vypadá to celkem stabilně, za cca 4 minuty to vystoupalo na teplotu asi 96°C a pak se to tvářilo, že už to výš nepoleze - samozřejmě nevím, co by se stalo, kdybych to nechal jet dýl, ale podle mě by to už spadlo, kdyby byla závada na grafické kartě. Je taky možné, že je chyba čistě v této hře, protože jak už jsem psal výš, před nedávnou dobou jsem hrál Crysis bez problému.
Odpovědět