Download | Programy

PC komplet zostava

Poradna pro nákup nového hardwaru, nebo celé sestavy. Informace o nákupech.

Moderátoři: Sedlo, PCMark, Awast, DigitalDooM, Moderátoři

Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

PC komplet zostava

Příspěvek od Anonymous2 »

Zdravim,

chystam sa kupit pc uz dlhsiu dobu si citam rozne clanky a postupne som sa dopracoval k tomuto.

Matičná doska :
MB Asus CROSSHAIR IV FORMULA (AM3)
Procesor :
AMD PHENOM II X6 1090T BOX (AM3)
CPU Chladič:
Noctua NH-D14
Pevný disk - HDD :
WD 750GB Serial ATA II 7200ot. 32MB
Operačná pamäť:
KINGSTON 4GB KIT DDR3 2000MHz HyperX CL9 XMP Tall HS
PC Skrinka :
CoolerMaster Storm Sniper
Napájací zdroj :
Seasonic X-650 650W 80 Plus Gold
Monitor:
LCD LED LG E2250T-PN 21.5"

No a teraz k veci. Grafiku cakam na 6900 seriu , povodne som planoval 5970, ale po testoch v CrossFire 6870 som zmenil nazor pockam si na recenzie a testy serie 6900 a nasledne sa rozhodnem ci jednu 2jadrovku alebo 2x nieco nizsie.

PC skrinku este uvidim aku ediciu vyberiem. Ale tiez som dostal doporucenie na FRACTAL Define R3 Black Pearl.

Ide mi o zdroj ci bude stacit ta 650w je to gold ale tak nemam s tym skusenosti, alebo radsej 750W Silver ?

HDD neriesim to sa da vzdy dokupit. RAM si myslim ze je to celkom fajn vyber mozno nataktujem na trosku vyssiu frekvenciu, prip. dokupim dalsich 4GB neskor. Pripadne k tym SSD diskom sa moze niekto vyjadrit

K monitorom - tam by som dal max 200 eur. Som grafik robim 2D / 3D / Weby / Videa / VFX / proste vsetko ale aj programujem, cize jadra CPU urcite vyuzijem na plno.

Tiez sa chcem spytat ze ci mam cakat a kupit vsetko naraz alebo postupne skupovat komponenty ak je dobra cenova ponuka a potom to dat zlozit.

Dalej ci to dat zlozit do predajne alebo zlozit sam. Skladat som skladal uz davno , viem ako na to ale bojim sa aby som si nieco nahodou neodpalil, i ked si myslim ze by som si dal dost dobry pozor, no na druhej strane nedoverujem ludom v predajni a ze to neurobia tak precizne ako ja. Totiz ja si davam na vsetkom dost zalezat.

Cenovy strop 1500,-eur aj s monitorom +- par eur

Tak tesim sa na nazor vopred dakujem :-)
Uživatelský avatar
bandolier.wz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 295
Registrován: čtv srp 31, 2006 16:29
Kontaktovat uživatele:

Re: PC komplet zostava

Příspěvek od bandolier.wz »

CHIEFTEC WH-02B-B-OP/Seasonic S12-430W/Gigabyte MA790X-UD3P/Phenom II X4 810+NOCTUA NH-U12F/GEIL 4x2GB DDR2 800 CL4/ 500GB F3+Himuro,1TB F2+SILENTMAXX/PowerColor 4650 silent/Fujitsu 26" SL3260W/LG H10N/ASUS 4012A/WIN7 PRO 64bit
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: PC komplet zostava

Příspěvek od Anonymous2 »

Nazdar

Aj ja by som chcel kupit skoro identicku zostavu ( dufal som, ze tu budes mat viac prispevkov)
ale tak snat aspon trosku pomozem

urcite by som na tvojom mieste kupil 24" monitor (mam doma 22" aj 24" a uz by som do mensieho nesiel) dnes su uz lacne akurat ja mam problem, ze chcem aj eyefinity a najst 3 monitory za rozumnu cenu z tenk. ramcekmy, polohovatelne, s Displey Portom a idealne vsetko okrem TN je docela problem.
SSD disk je celkom fajn napr OCZ Vertex 2 - a jemu vsetko podobne s 285/275s ( aj ked za chvilu su tu nove Intely)
Doska, procak, chladic a skrinka je uplne super, akurat HDD sa viac oplati Western Digital Green 1500GB 64MB SATA2 WD15EARS,
pamäť by som skor pridal ( ak budes chciet 2 GPU) a ani nemusia byt na takych vys. frekvenciach,
zdroj je v pohode.
Graf. je teraz asi najlepsi pomer 6850 x 2

Podla mna nie je dobre cakat a kupovat to postupne lebo jednak si to neuzijes hnet a za druhe sa ti moze stat, ze nieco medzitym zlacnie a bude ta to zbytocne s...
Zloz si to radsej sam popr. s asistentom (alebo kukni priamo na youtube nejake to video " HOW TO") lebo ako si povedal oni ti to sice v obchode zlozia ale nikdy si nebudes isty ako moc to doj.....

Ak si ho uz nahodou kupil tak daj vediet ako si spokojny, popripade co by si zmenil
Dik
Odpovědět