Download | Programy

ASUS Rampage III Extreme a B batch Gulftown - vzduchový OC

Extrémní přetaktování CPU, zvýšení výkonu PC na maximum

Moderátoři: PCMark, Moderátoři

flanker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: úte říj 19, 2010 14:47

ASUS Rampage III Extreme a B batch Gulftown - vzduchový OC

Příspěvek od flanker »

OC Gulftownu s touto deskou a ranným BIOSem 0602. Chlazeno chladičem V6GT od Coolermaster, RAM Corsair Dominator GT

Souboj s wprime 1024M byl náročný a na mnoho různých pokusů, začnu s úspěšným projetím na frekvenci 4641 MHz a výsledný čas 108.843s (patří k nejlepším na světě s jednoprocesorovu sestavou a vzduchovým chalezním, dám příslib, že s finálním testováním BIOSu WR zlomím :) )
Obrázek

Kdby však byl zcela dokončen tento run, byl by to WR....Tak mááálo chybělo, 4705 MHz, čas 88.78s, pod 100s by bylo jasných!
Obrázek

A jeden ze zabugovaných runů (výsledek vs frekvence CPU), všimněte se i vysokých teplot, Gulftown prostě šetřen nebyl :)
Obrázek

Následoval jsem wprime 32M a výsledek 3.635s na stejné frekvenci
Obrázek

Mnoho z vás mě zná, jako milovníka benchmarku Cinebench R10 a R11.5 :), v 64-bit je pochopitelně vše těžší a byl jsem rád i za výsledek na frekvenci 4605 MHz a 11.79bodů ! Skutečně obrovská rychlost toho renderování. Zkoušel jsem pochopitelně i vyšší frekvence, ale CPU již dělal chyby a render nedokončil (program se sekal apod)
Obrázek

Cinebench R10 jsem provedl ještě na více pokusů. Frekvence 4641 MHz a výsledek 36 892bodů !
Obrázek

zde vidíte i nastavení v ASUS Turbo V, třeba to některému z vás pomůže k docílení podobného výsledku.
Obrázek

Pak jsem přešel na 3D marky. Kartou mi byla již postarší HD4870. Bohužel Afterburner ani po editaci mi kartu nedetekoval pro změnění voltáže, což byl obrovská škoda :(...Takže vše proběhlo se stock voltáží na GPU. Průběhů bylo desítky a do fóra tedy dávám již pouze nejlepší výsledky.

3D mark2003
jádro HD4870 bylo ochotno projet tento benchmark na docela vysokých 940 MHz a paměti 954 (3816 MHz). To přineslo kýžených 64 621 bodů
Obrázek

3D mark05
V tomto benchmarku bylo poznat, že je na GPU již náročnější než starý 3D 03...Výsledky OC CPU i taktu grafiky vidíte na screenu, výsledek 33 809b
Obrázek

3D mark06 a 20934b
GPU nataktována na 830/936 MHz, procesor pochopitleně nebyl na 1800 Mhz, ale na násobiči 35x (4704 MHz)
Obrázek

Vylepšením GPU jsem poté dosáhl přes magickou hranici 21 000 bodů. Uff :).
Obrázek

Peklo jsem zažil s 3D mark Vantage, PC padal, zatuhával, dostával jsem i redscreen, program Vantage byl z důvodu chyby ukončen apod. Nakonec sem se dosunul na výsledek 12 627b.
Obrázek

K přeměření 3D OC se tedy znovu dostanu až za delší čas s finálním BIOsem, nyní budou následovat postuponě stock výsledky s různými BIOSy, později také porovnání vlivu QPI a uncore, OC RAM a ještě jedna zajímavá perlička :).
Odpovědět