Download | Programy

Nove PC - cad

Poradna pro nákup nového hardwaru, nebo celé sestavy. Informace o nákupech.

Moderátoři: Sedlo, PCMark, Awast, DigitalDooM, Moderátoři

Honzin nový
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: úte čer 01, 2010 14:31

Nove PC - cad

Příspěvek od Honzin nový »

Potřeboval bych poradit s nákupem PC pro práci s cadem (úpravy 3D sestav, následné přepočítávání a přenos do gravírky). Nyní funguje na starým PC s jedním jádrem a 1GB pamětí a grafickou kartou od NVIDIA 6600 GT, myslím. Samozřejmě s kompromisem to funguje, ale při větších sestavách se občas zasekne. Můžete mi doporučit "bednu" pro tuhle práci? Původně jsem chtěl už kvůli místu a ne zrovna idelánímu prostředí (špony, prach...) notebook, který by se vždy dal odnést, nicméně po zjištění cen, asi půjdu raději do "bedny". Zatím bez monitoru, mám tam 19´ lcd monitor s DVI. Cena ideálně někde kolem 15 tisíc, pokud to vůbec půjde. Zatím bez OS, nemám zkušenost a nevím, jaká bude kompabilita se strojem - W7, takže tam kdyžtak hodím XP Prof. nebo Visty, které vlastním. Děkuji moc.
Honzin nový
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: úte čer 01, 2010 14:31

Re: Nove PC - cad

Příspěvek od Honzin nový »

A asi bych bral raději Intel... a co se týká disku, postačí dnešní standart, který se dává běžně, klidně 500GB. Nejdůležitější bude CPU a VGA, jo a paměť.
Honzin nový
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: úte čer 01, 2010 14:31

Re: Nove PC - cad

Příspěvek od Honzin nový »

Jo a hry se vůbec hrát nebudou!
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Re: Nove PC - cad

Příspěvek od Pockmat »

No, Intel je sice dražší, ale to záleží na vkusu. CPU bych dal buď Intel Core 2 Duo 3 GHz nebo Intel Core i5 3,2GHz. Desku od Asusu, RAM Kingston 4 GB. HDD Seagate 1 TB, grafiku nVidia Asus ENGTS450. No a do těch 15 tisíc Kč se vlezeš a zbyde ještě na skříň a na zdroj, popřípadně i mechaniku. Takhle nějak bych si představoval PC pro práci s CADem. Každopádně v této sestavě můžeš potom dokoupit výkonější grafiku, pokud ti nebude stačit ...
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Honzin nový
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: úte čer 01, 2010 14:31

Re: Nove PC - cad

Příspěvek od Honzin nový »

Pockmat píše:No, Intel je sice dražší, ale to záleží na vkusu. CPU bych dal buď Intel Core 2 Duo 3 GHz nebo Intel Core i5 3,2GHz. Desku od Asusu, RAM Kingston 4 GB. HDD Seagate 1 TB, grafiku nVidia Asus ENGTS450. No a do těch 15 tisíc Kč se vlezeš a zbyde ještě na skříň a na zdroj, popřípadně i mechaniku. Takhle nějak bych si představoval PC pro práci s CADem. Každopádně v této sestavě můžeš potom dokoupit výkonější grafiku, pokud ti nebude stačit ...
Díky. Jako představu o výkonu mám. Koukal jsem jak Intel Core i5 či i7, ram min. 4GB a grafiku nějakou dobrou nVidii, ale typy fakt nevím, nerozumím, ani nedokážu říct, co je dostatečné pro mojí potřebu. Abych zase zbytečně neinvestoval, když to nebude potřeba...
Honzin nový
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: úte čer 01, 2010 14:31

Re: Nove PC - cad

Příspěvek od Honzin nový »

Pokud by ještě někdo poradil nebo dal typ na nějaké komponenty nebo vlastní zkušenost, budu rád. Co říkáte, že bych použil starší SATA disk, který vlastním a mám na něm data, které používám, nový disk nepotřebuji. Data ukládám na CD, v PC je potřebuji jen jednou a uložit:-) Bude tento disk ještě kompatibilní s novými deskami, nebo jsou již nové připojení? Děkuji.
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Re: Nove PC - cad

Příspěvek od Pockmat »

Pokud je to SATA disk, ne IDE, tak všechny dnešní desky používají SATA konektory, takže by měl fungovat. Pokud si s diskem spokojený a půjde připojit k desce, tak nevidím důvod ho vyhazovat ...
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Odpovědět