Download | Programy

Problém s ICQ

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

matsn
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: ned led 31, 2010 00:43

Problém s ICQ

Příspěvek od matsn »

23.12. večer jsem si psal na ICQ. Kolem deváté hodiny večer mi vypadl internet. Ten nefungoval asi hodinu a půl - dvě hodiny. Pak zase normálně šel. Nebylo by to nic neobvyklého, kdyby mi ale kamarád nenapsal, že z mého ICQ účtu někdo psal právě v době výpadku a nijak se netajil tím, že se vydává za někoho jiného. Samozřejmě jsem si už na ICQ změnil heslo, ale pozastavuji se nad tou náhodou a napadá mě, jestli není možné, aby se někdo připojil na můj účet od mého poskytovatele internetu a tím vlastně zneužil mou IP adresu. Během "výpadku" jsem se pokoušel dopinkat na mou bránu na střeše paneláku a vždy se pinknul jen jednou ve čtyřech pokusech, tedy 75% ztráty pokaždé.

Taky si myslím, že mé staré heslo na ICQ bylo celkem složité a tedy i bezpečné, nemohl ho ten člověk nějak odchytit přes packety?

Mohl bych se prosím zeptat na Váš názor? Myslíte, že bych to měl nahlásit mému poskytovateli?
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Problém s ICQ

Příspěvek od zener »

ICQ je NEzabezpeceny protokol. Pokazde, kdyz se prihlasujes, "leti" heslo siti zcela nezasifrovane, takze je "primitivni" jej odchytit. Tusim, ze QIP jako jediny ICQ protokol umoznuje sifrovane prihlaseni, ale nevim, nikdy jsem to nijak nezkoumal. Poskytoval s tim nic neudela - je to jakoby Tvoje blbost.
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
Odpovědět