Download | Programy

Herná PC zostava

Poradna pro nákup nového hardwaru, nebo celé sestavy. Informace o nákupech.

Moderátoři: Sedlo, PCMark, Awast, DigitalDooM, Moderátoři

Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Herná PC zostava

Příspěvek od Anonymous2 »

Zdravím

Potreboval by som trosku poradiť - chcem si spraviť druhe vianoce a kúpiť "konečne" herné PC s eyefinity.
Mám istú predstavu ale ak by mal niekto lepší nápad napíšte prosím. Problém mám hlavne s GPU mam predstavu 2x AMD 6870 (neviem či bude stačiť) -alebo 2x AMD 6950 (odomkúť na 6970) - ale tu ma zas neláka hlučnosť a spotreba

komponenty:

CPU: SB 2500K
zákl. doska: ASUS MAXIMUS IV EXTREME - alebo Asus P67 WS Revolution obe kvoli čipu NF200 ( ale na WS som este nenasiel recenzie ci je vyslovene len na work station - ale mala by mat lepsiu cenu)
chladič CPU: Noctua NH-D14 ( alebo novinka Be Quiet! Dark Rock - vzhladovo je krajší ale dosť ťažký 1,55kg - ale nenasiel som porovnanie či je lepši ako noctua)
GPU: 2x AMD 6870 od Asusu DirectCU alebo 2x AMD 6950
RAM - tu nemám moc jasno ale 8-12GB je to doť lacné momentálne - aspon nízke frekvencie - asi nemá moc význam kupovať drahé RAMky či?
bedňa: Fractal Design Define XL Black Pearl alebo BitFenix Colossus - zatial u nás nedostupná
SSD - čakal som na nejaké nove ale vyzera to zatial na OCZ vertex 2 60GB
HDD - asi nejaký WD 1,5 -2GB black alebo green - to je skoro jedno
zdroj: Seasonic x 760
monitory: 3x Dell U2311H
klávesnica: Microsoft sidewinder x4
myš: Roccat Kone +
zvukovku neviem či budem kupovať mám Audigy ZS2 a repro Antec lansing 5,1

predstava je, ze ked uz davam take prachy do toho aby vsetky hry isli na MAX - aspon 2 roky

AK ma niekto nejaku lepsiu alternativu napiste prosim dikkk moc

PS cakal som na to uz dost dlho - a buduci tyzdem uz by som chcel vsetko objednat ( cakam na tie monitory tie jedine niesu skladom - snat 31.1.)
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: Herná PC zostava

Příspěvek od Anonymous2 »

Vidíte sami ako sa to vyvinulo, takže o5 čakám - ale možno z toho nakoniec bude osemjadro Bulldozer. Štve ma najviac, že ked je kosa tak môžem akurat kukat cez prsty a ked už konečne prídu nove CPU tak bude pomaly leto a to už sedieť doma nebudem. No nič uvidím čo z toho bude, ale ak bude mať niekto nápad čo v zostave vylepšiť tak napíšte prosím.

Dik
Odpovědět