Download | Programy

domácí kino - router TP-Link

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

Nailen
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: ned pro 11, 2011 00:07

domácí kino - router TP-Link

Příspěvek od Nailen »

Ahoj,
potřebuji radu na následující situaci.

K televizi mám doveden kabel od domácího routeru TP-Linku. Když kabel připojím do telky tak v TV síťové služby fungují.

síť v TV má toto nastavení:

IP: 192.168.1.104
Maska: 255.255.255.0
Brána: 192.168.1.1
DNS: 192.168.1.1

Pokud stejný kabel připojím do multimediálního přehrávače, tak také síťové funkce fungují.

Doposud je vše OK. Teď jsem si ale koupil domácí kino od Samsungu, které když připojím na stejný kabel, tak mi to pořád píše, že se připojení k internetu nezdařilo a ať kontaktuju poskytovatele.
Připojení nefunguje automaticky ani ručně. Rezervoval jsem i IP na routeru přímo pro toto zařízení pomocí MAC adresy.

Domácí kino jsem tedy odnesl do servisu, kde mi řekli, že je vše OK a že bude problém na mé síťi.

Testl jsem tedy zapojit na tento kabel další router (Edimax) a do něj zapojil všechny tři zařízení. A ouha, vše frčí tak jak má.

Teď mám ale problém následující. Zařízení jsou na síťi 192.168.2.10x a já se na ně nemohu ze sítě 192.168.1.10x dostat. Poradí mi někde kde jak co nastavit, abych se do této druhé sítě dostal? Případně jestli jdou tyto sítě nějak sjednotit.

Jen pro zajímavost. Když jsem tento druhý router nahradil Switchem (Edimax), tak mi opět domácí kino hlásí, že se nemůže připojit k internetu. Je tedy možné, že mám něco špatně nastavené na domácím routeru, ale co ovlivňuje jen toto jedno zařízení?

Děkuji všem za rady.

Nailen
Nailen
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: ned pro 11, 2011 00:07

Re: domácí kino - router TP-Link

Příspěvek od Nailen »

poradí mi někdo, kde by mi mohli poradit? Nějaké jiné fórum. Děkuji
Odpovědět