Download | Programy

Dilema: 780g vs P35

Poradna pro nákup nového hardwaru, nebo celé sestavy. Informace o nákupech.

Moderátoři: Sedlo, PCMark, Awast, DigitalDooM, Moderátoři

Uživatelský avatar
Eso Rimmer
Nováček
Nováček
Příspěvky: 52
Registrován: úte čer 26, 2007 13:18

Dilema: 780g vs P35

Příspěvek od Eso Rimmer »

Zdravím,
sice jsem tu už dřív psal o tom, že se chystám koupit nové PC, ale nějak jsem se k tomu pořád nedostal, až teď to azse začíná být "vážné". :)

Takže situace se má tak, že už jsem měl všechny komponenty vybrané, ale teď jsem zjistil, že se má každým dnem začít prodávat Gigabyte MA78GM-S2H a ten mi poněkud zkomplikoval situaci.

Moje původní představa:

Gigabyte EP35-DS4 2.1
Core 2 Duo E8200 BOX + Scythe SCNJ-1100P Ninja Plus Cooler Rev.B (snad by to utáhl pasivně)
Gigabyte ATI Radeon HD 3870 512MB DDR3 GV-RX387512H + Accelero S1
A-Data kit 2x1GB 800 MHz
Seasonic S12 430W
+ výhledově Technisat Airstar 2

Jelikož mám Xbox 360, tak na PC v podstatě hry vůbec nehraju, nicméně slušnou grafikou bych samozřejmě nepohrdl. Peněz ale nemám nazbyt a tak mě zaujalo uvedení Gigabyte MA78GM-S2H, která by měla mít celkem solidní grafiku a zvukovku s DTS Connect stejně jako ji má DS4. To DTS je pro mě nutnost. Desku bez něj nechci. Tím pádem bych hafo ušetřil na grafárně a i deska samotná je levná (1800Kč vs 3100Kč u DS4), navíc by to mělo nižší spotřebu proudu. Mám ale poněkud obavy z toho, že má jen 2 PCI a jeden PCIE. Pokud bych zjistil, že mi ta integrovaná karta nestačí a dokoupil HD3870 s Accelerem S1, tak bych 100% přišel o 1 PCI a zbyl by tak už jen jeden, ve kterém bych chtěl mít tu TV kartu. Pokud bych do toho už nic dalšího strkat nechtěl, tak to bude v pohodě, ale na druhou stranu si říkám, co když budu potřebovat do PCI přecejen něco zapojit? To pak budu nahranej a jedinou možností bude vydělat tu TV kartu. Takže teď babo raď.
Optimální by bylo kdyby existovala full ATX deska s integrovanou grafikou (musí ale mít DVI!) a zvukovkou s DTS Connect. Nechystá se něco takového? Třeba od Intelu?

EDIT:
Tak jsem zjistil, že např. ASUS dělá dvě verze s ATX rozměry, což by mi naprosto vyhovovalo, ale vypadá to, že tam je zvukovka bez DTS Connec (jako obvykle). :( Jinak jsou to tyto modely M3A78-EH a M3A-H/HDMI.
Athlon 4850e + Ninja 2 pasivně, Gigabyte MA78G-DS3H (HD3200), 2x2GB DDR2 800, ViewSonic VX912, Seagate 200GB+320GB, Xonar DX, Samsung SH-S203B, Logitech Trackman Wheel.
Non-PC: Xbox 360, Panasonic FX07, iAudio 5 2GB, Logitech Z-5500

Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
Odpovědět