Download | Programy

Sestava - správná volba?

Poradna pro nákup nového hardwaru, nebo celé sestavy. Informace o nákupech.

Moderátoři: Sedlo, PCMark, Awast, DigitalDooM, Moderátoři

1742
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: čtv led 03, 2008 22:28

Příspěvek od 1742 »

Rosi píše:Jo jo moje slova na takovýchto věcech bych už dnes nešetřil a ta grafika kterou jsem posnul má určitě vyšší výkon jestli jse mýlím tak mně to někdo odvratte a určitě bych to nekrmil EC zdrojem toje jako jsi na Ipod za 10 000 koupit větnamský sluchátka no celkem blbej příklad
No jo, což o to, když koupíš vietnamský sluchátka, tak ti iPod nezničí, ale toho zdroje se vážně bojím... Taktovatelnost mě neštve, stejně to neumím a bál bych se, ale tohle... I když se na to vztahuje záruka, nerad bych...

Nedá se z toho Case vyjmout ten zdroj, i když už je v tom? Že bych ho pak vyměnil za nějakého pěkného Fortona
Uživatelský avatar
Albert
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 148
Registrován: ned pro 31, 2006 16:17
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Albert »

Taktování Intel procesorů je hračka a je hřích je aspoň trochu nepolechtat.. s tím C2Q by ses mohl dostat někam k 2,8-3Ghz bez zvyšování napětí jen tím, že v biosu přenastavíš vyšší FSB a upravíš příslušně i děličku pamětí. Je to fakt jednoduchý a nárůst výkonu je velký. K tomu ale budeš potřebovat 800Mhz ramky. 667 modely by se zvýšením FSB dost přetaktovaly a nemusely by to ustát. Co se týče tý grafárny, tak 8600 je jeden z nejhorších modelů co se poměru cena/výkon týče. DirectX 10.0 umí jen pro parádu, na DX10 prostě nemá výkon. Co se týče skříně, tak si kup nějakou pěknou od Coolermaster bez zdroje a k tomu dokup ten fortron, když koupíš EC se zdrojem tak zbytečně vyhodíš peníze za nekvalitní zdroj, kterej ti bude doma ležet a nekvalitní bednu. Celkovej dojem, kterej mam z tvého příspěvku je, že tě někdo nebo něco vmanipulovalo do situace, kdy musíš kupovat kompa od nějaký pochybný firmy. Bej tebou tak budu trvat na tom, aby mi postavili konfiguraci, kterou ti tady radíme, klidně za cenu toho, že si chvíli počkáš, nebo bych šel jinam a připlatil si za kvalitu. Přecijen komp nekupuješ každej půlrok, ale je to stroj, který budeš mít další 3-4 roky, na tom se nevyplatí příliš šetřit.
C2D E6550@2,8Ghz, ASUS P5K-E, ZOTAC 8800GTS 512MB, 4x1024MB A-Data 800MHz, WD 500GB, Seagate 500GB, Corsair 520W, Windows Vista 64bit, Acer AL2723W - 27" -SPVA
1742
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: čtv led 03, 2008 22:28

Příspěvek od 1742 »

Děkuji všem za názory, velice si jich vážím, sestava byla trochu změněna, zdroj nakonec není v casu, ale normální Forton a ram jsou sice jen 2GB, ale 800Mhz... Děkuji všem ještě jednou
Uživatelský avatar
White wolf
Nováček
Nováček
Příspěvky: 76
Registrován: ned črc 23, 2006 22:42
Bydliště: Smilovy Hory//////praha

Příspěvek od White wolf »

1742 píše: No což o to, na grafiku je to ďábel, tam se graf. karta ani nepoužívá (jen ve velmi omezené míře)
To je ale pekna hloupost, graf. kartu mozna az tolik neupotrebis u 2D grafiky, ale jak sam pises venujes se 3D grafice a tam staci slozitejsi scena a budes rad za kazdej kousicek vykonu navic, aby si vubec rozumne pohnul vertexem...
UGH!!!
1742
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: čtv led 03, 2008 22:28

Příspěvek od 1742 »

Ano, grafika pracuje pouze ve viewportech, nikde jinde (v renderu už pracuje jen CPU). A tam se to dá zvládnout i s integrovanou grafikou (sám občas modeluju na notebooku a dá se to, pokud není až moc složitá scéna). Scéna se dá totiž většinou zjednodušit povypínáním zobrazování různých objektů ve viewportech a pracuješ tak většinou s jedním, maximálně dvěmi objekty... Render je pak zobrazí všechny.
Odpovědět