Download | Programy

odinstalace vist, bootování druhého systému

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

czscorpio
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: ned zář 23, 2007 07:42

odinstalace vist, bootování druhého systému

Příspěvek od czscorpio »

Zdravím,jsem u kamaráda,kterému jsem nainstaloval na druhý disk stejný operační systém(visty),z důvodu,že první orig.systém mu už začíná blbnout.Chci se zeptat,když z druhého disku dám ten starý zformátovat, .jestli mi nepokope ten formát boot druhého systému.Abych se potom dostal do Vist.Jo a jestli vše v pohodě najede,tak jak odstraním hlášku při boot.na výběr systému.Předem dík za odpověď. ;)
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: odinstalace vist, bootování druhého systému

Příspěvek od zener »

Normalne to zformatuj, nic se nestane. Jen budes muset predelat bootovaci menu. To se dela pres DVD s Vistami. Nabootujes z DVD, zvolis opravu a tam je neco jako opravit startovani. Presne si to nepamatuji.

Co jsem ale slysel, pry to nefunguje :D Reseni je pak pres klasicky prikazovy radek. Na DVD Vist se tomu rika, tusim, konzole pro zotaveni :? Az se Ti objevi prikazovy radek, zadas postupne tyto dva prikazy

Kód: Vybrat vše

bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot
Pokud Te zajima, co to dela, cti primo od zdroje...
http://support.microsoft.com/kb/927392
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
czscorpio
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: ned zář 23, 2007 07:42

Re: odinstalace vist, bootování druhého systému

Příspěvek od czscorpio »

Takže dík za odpověď.Těmito příkazy jsem si jednou zachránil svoje XP,když už s nima nic nešlo udělat.Jakmile všechno zazálohujou jdu na formát a zkusit tu konzoli,opravovat to zkoušet ani nebudu.ještě k tomu druhému dotazu,určitě mi tam zůstane při bootování výběr dvou systémů,kde to ve Vistách smáznu,abych potom něco nepokopal?Dík za odpověď. :D
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: odinstalace vist, bootování druhého systému

Příspěvek od zener »

Nejak nechapu ten dotaz... Ty dva prikazy prepisou cely zavadeci system. Pricemz najdou vsechny OS (konkretne tedy jen od Microsoftu) a zahrnou je to toho vyberu pri spusteni ;)

Jeste drobnost - v XP byly prikazy fixboot a fixmbr zvlast, ve Vistach se to dela prepinacem pres prikaz bootrec :) Ve vysledku to tedy nejsou stejne prikazy :?
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
czscorpio
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: ned zář 23, 2007 07:42

Re: odinstalace vist, bootování druhého systému

Příspěvek od czscorpio »

Nejak nechapu ten dotaz...Až tak zkušený nejsem ,proto se ptám a teď už mi je jasné (po tvém vysvětlení),že bude na výběr jen jeden systém ,kterej tam je.
A k druhé poznámce,asi jsem se blbě vyjádřil samozřejmě to byl příkaz fixboot a fixmbr zvlast,proto jsem psal že v Xp,takže se všem omlouvám přítomným omlouvám :oops: a příště se to určitě už nestane :ups:
ps:I Lama se chce novému přiučit,tak hned nekousejte. :D
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: odinstalace vist, bootování druhého systému

Příspěvek od zener »

Hele, pohoda. Ja nemam v umyslu nekoho zesmesnovat nebo ponizovat, to vazne ne. Za nic se neomlouvej, kdyby byl clovek dokonaly, nemuselo by existovat toto forum. Je to normalni nevedet, od toho tu jsou jini, aby poradili. Nemuzu si pomoct, ale osoby, co rady pouzivaji slovo "lama" jsou ti nejvetsi chudaci. V praxi to vypada asi tak, ze velikej kluk - ten nevetsi borec - s oblibou urazi jine oznacenim lama. Sam pritom nic nedokazal... Prijde mi to hodne komicke. Jako kdyby prisel zakaznik do obchodu a ptal se prodavace, ktery by mu odpovedel "To jako nevite? Jste lama!".

Trochu jsem si tady vylil srdce, ale nevadi. Hlavni je, ze jsi to pochopil :)
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
czscorpio
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: ned zář 23, 2007 07:42

Re: odinstalace vist, bootování druhého systému

Příspěvek od czscorpio »

Takže ještě jednou dík za rady a chuť mi pomoc.Nejsem už nejmladší,ale oblast ohledně Pc mě docela zaujala.Ještě před třemi roky jsem nevěděl pomalu k čemu je myš a tak se po kouskách prokousávám problematikou Pc.Takže mě,když řekne někdo slovo ..Lama...,tak mě to neurazí.Myslím si o tom dotyčném svoje a jdu dál.A přitom lama je krásné a hrdé zvíře.
Už toto téma raději uzavřeme,neboť by se to zvrhlo někam jinam.
Ještě jednou dík za pomoc nám neznalým ;) a určitě se tady pro nějakou odpověď zastavím. :pal:
Odpovědět