Download | Programy

Může rozlišení ovlivnit počet snímků (fps)

Zdroje, monitory, tiskárny, scanery, myši, klávesnice, zvukové karty, CD a DVD mechaniky a další

Moderátoři: Awast, Moderátoři

semrohatej
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: stř led 02, 2008 22:02

Může rozlišení ovlivnit počet snímků (fps)

Příspěvek od semrohatej »

mám asi hodně hloupý dotaz, ale opravdu se mi zdá, že to tak opravdu je.
Původně jsem měl 19" CRT a většinu nových her jsem hrál bez problémů v rozlišení 1600x1200, vše na max. i AF, jen antialising většinou vypnutý, všecko běželo v pohodě.
Nyní používám 22" LCD nat. rozlišení 1680x1050 (zapojený na DVI) a přijde mi, že hry běží o poznání pomaleji v určitých pasážích a třeba NFS Pro Street nyní padá i k 20 fps, dříve bylo stabilně 40 a více.

AMD64 X2 4800+
2x1GB DDR 400MHz CL2
GF BFG 8800GTS OC (G92) 512MB
Samsung 320GB SATAII
WIN XP
Uživatelský avatar
oyza
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: pon led 15, 2007 13:18
Bydliště: Praha

Re: Může rozlišení ovlivnit počet snímků (fps)

Příspěvek od oyza »

uplne jsem to asi nepochopil.... Ano, samozrejme ze rozliseni ovlivnuje pocet snimku! nicmene nechapu jaka zmena rozliseni je 1600x1200 vs 1680x1050 - krom toho, ze to je wide. nektery hry muzou mit problem s wide rozlisenim, ale zrovna pro street je natolik novy, ze o tom pochybuji.

btw 19" na 1600 musi bejt masakr a jak se ti libi obraz lcd vs crt?
AMD X3 720BE@3.5 cooled by Thermalright Ultra 120 Extreme + Noctua, Asus M4A78T-E, 3G OCZ XTC Platinum, Toxic HD4870, 3x WDs, NEC dvd, Audigy SE - live at Spire Swordfin, powered by Enermax Liberty 500W. Viewed by ADI 21' CRT + 15" Flat Dell.
semrohatej
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: stř led 02, 2008 22:02

Re: Může rozlišení ovlivnit počet snímků (fps)

Příspěvek od semrohatej »

no samozřejmě vím, že velikost rozlišení ovlivní fps, jen jsem nevěděl, jak lépe upoutat nadpisem :smil:

no hry s tímto rozlišením problémy nemají, ale opravdu se mi zdá, že počet fps prostě klesl při srovnání oproti 1600x1200,
no to je fuk. Ještě schválně zkusím zapojit to staré CRT, zkusím nějaká měření ve frapsu a pak už na to kašlu.

Je jasné že LCD v této cenové relaci nemůžou soupeřit s CRT, ale myslím že za tyhle peníze dobrá koupě poměr cena/výkon.
No obraz na té 22" je luxus (ikdyž můj zrak může být trochu zdegenerovaný z dlouholetého koukání na nepříliš povedenou 19" Hyundai) ale jinak, zkoušel jsem pouštět pár HD 1080p trailerů a nádherný obraz i barvy, s DVD filmy už je to trošku horší, na tomhle monitoru už je znát sebemenší ztráta díky kompresi na DVD5. Občas mi přišlo, že divx na tom vypadá lépe než DVD.
Ale ta plocha :pal: Ještě musím trochu poladit barvy, např. u Excelu se mi zdálo, že modrá je dosti zkreslená. Ve hrách zatím žádný problém s odezvou, zkoušel jsem CoD4, MoH Airborne, Bioshock, NFS Pro Street.

vybíral jsem v podstatě mezi třemi modely: Samsung 225BW, Samsung 2232BW a HP 2207h, nejlépe vycházel prvně jmenovaný, HP mělo zase nejlepší barvy ale prý dost špatná interpolace a odezva no a ta 2232BW dle recenzí takový slušný zlatý střed, navíc z těchto modelů nejlepší design, byť bych Slovákům za ten stojánek hlavu urval :?
Odpovědět